Memoriał Danasa Pozniakasa: Oliwier Zamojski awansował do półfinału

Oliwier Zamojski wygrał na punkty z Litwinem Lukasem Pusvaskisem i awansował do półfinału kategorii -64kg w 2 dniu XV International “Danas Pozniakas” Youth Boxing Tournament - Memoriału Danasa Pozniakas w Wilnie.

- W czwartkowym półfinale rywalem Oliwiera Zamojskiego będzie Ajay Kumar z Indii. Natomiast w ćwierćfinale wagi -69kg Filip Gołębiewski przegrał na punkty z innym litewskim pięściarzem  Emilisem Silerisem - mówi Krzysztof Miałki, trener polskiej reprezentacji juniorów.

Wczoraj, w pierwszym dniu zawodów poświęconych pamięci Danasa Pozniakasa, litewskiego Mistrza Olimpijskiego z 1968 roku, zwycięstwa przed czasem w 1/4 finału odnieśli Igor Terlecki (-75kg) i Jakub Domurad (+91kg), zaś na punkty walkę eliminacyjną wygrał Beniamin Zarzeczny (-60kg).

W środę w wadze -91kg Jakub Straszewski w 1/4 finału będzie walczył z Litwinem Gelmiusem Adomkeviciusen.

Podczas ubiegłorocznych XXVI Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Koninie złoty medal zdobył Oliwier Zamojski w wadze -60kg, zaś Benjamin Zarzeczny wywalczył srebro w kategorii -56kg.

Natomiast w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Mistrzostwach Polski Kadetów w Ostrowcu Świętokrzyskim po złoto w kategorii -63kg sięgnął Filip Gołębiewski.