ANNA GÓRALSKA, NATALIA MARCZYKOWSKA I AGATA KACZMARSKA WALCZĄ O ZŁOTO ME U-22

Na ringu w Targu Jiu – w rywalizacji kobiecej – do rozegrania zostały już tylko finały tegorocznej edycji Mistrzostw Europy U 22. W tej fazie kontynentalnych zmagań Polskę reprezentować będą trzy zawodniczki: Anna Góralska w kat. 54 kg, Natalia Marczykowska w kat. 75 kg oraz Agata Kaczmarska w kat. 81 kg.

W pojedynkach półfinałowych Anna Góralska wypunktowała 4:1 Karin Noren (SWE). I było to już trzecie zwycięstwo Polki na rumuńskim ringu. Z kolei Natalia Marczykowska jednogłośnym werdyktem pokonała Monicę Floridię (ITA).

W finale mistrzostw Góralska boksować będzie z Ebonie Jones (ENG), Marczykowska z Melis Yonuzovą (BUL), a Kaczmarska z Selmą Karakoyun (TUR).

Z brązowymi medalami ME wrócą do Polski Natalia Barbusińska, która w kat. 64 kg przegrała w półfinale z Rebeccą Niccoli(ITA) oraz Elżbieta Wójcik (75 kg), która przegrała z Busenaz Surmeneli (TUR.)

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.