Powrót Elżbiety Wójcik do reprezentacji Polski

 

Wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Igrzysk Europy Elżbieta Wójcik (75kg) po 4-miesięcznej przerwie wraca do reprezentacji Polski. Dziś wyjechała z kadrą narodową na tygodniowe zgrupowanie do Schwerina.

- Już zapomniałam o kontuzji, wszytko jest jak w najlepszej dyspozycji. Zdrowie dopisuje i zobaczymy jak to będzie podczas zgrupowania i podczas walk w Niemczech – mówi 24-letnia Elżbieta Wójcik.

Kontuzji lewego kolana doznała w listopadzie w trakcie pojedynku z Litwinką Ivetą Lesinskyte w 1/8 finału Mistrzostw Świata w rosyjskim Ulan Ude. Gdyby nie uraz, Elżbieta Wójcik miałaby wielką szansę na 3 medale z trzech międzynarodowych zawodów mistrzowskich w 2019 roku.

- Z kadrą narodową Biało-Czerwonych to mój pierwszy wyjazd od Mistrzostw Świata. Ale niedawno byłam w Lublinie w Starej Szkole Boksu, gdzie trenowałam z Karoliną Michalczuk i Władysławem Maciejewskim – przyznała zawodniczka Klubu Bokserskiego Karlino.

W niemieckim Schwerinie w tygodniowym obozie uczestniczyć będzie osiem pięściarek - w kategorii 51kg Sandra Drabik i Natalia Rok, 57kg Sandra Kruk i Kinga Szlachcic, 60kg Aneta Rygielska, 69kg Karolina Koszewska, 75kg Agata Kaczmarska i Elżbieta Wójcik.

Trenerem reprezentacji jest najbardziej utytułowana pięściarka w historii polskiego boksu olimpijskiego Karolina Michalczuk, trenerem współpracującym z Polskim Związkiem Bokserskim Władysław Maciejewski, a fizjoterapeutą Sławomir Danaj.

Europejski turniej kwalifikacyjny do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się w dniach 13-23 marca w Londynie, a następnie zaplanowane są kwalifikacje światowe w terminie 13-24 maja w Paryżu.

Do tej pory jedyną polską bokserką, która uczestniczyła w zawodach olimpijskich była Karolina Michalczuk. Mistrzyni i Wicemistrzyni Świata oraz 2-krotna Mistrzyni Europy i 2-krotna Wicemistrzyni Starego Kontynentu wystąpiła na Igrzyskach w Londynie w 2012 roku, gdzie przegrała na punkty w 1/8 finału z wielokrotną Mistrzynią Świata Hinduską Mary Kom.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.