Karolina Ampulska – zadaniem jest zdobycie trzeciego medalu Mistrzostw Europy

Po zdobyciu brązowych brązowych medali Mistrzostw Europy Kadetek w 2018 roku i Juniorek w 2019 roku, na zgrupowaniu w COS w Zakopanem Karolina Ampulska (54kg) przygotowuje się do kolejnego występu w MEJ. Za cel stawia sobie wywalczenie podium w turnieju w Czarnogórze.

- Nasza kadra juniorek staje się coraz silniejsza i ciekawie wygląda rywalizacja o miejsce w składzie. Sporo dziewczyn ma szansę na międzynarodowe sukcesy. W kategorii wagowej 54kg walczę z Nikolą Prymaczenko, brązową medalistką ubiegłorocznych ME Kadetek – mówi Karolina Ampulska, który 13 lutego będzie obchodziła 18 urodziny. W kat. 54kg jest również Izabela Rozkoszek.

Reprezentantka Polski ma już w dorobku 2 medale Mistrzostw Starego Kontynentu – w dwóch kategoriach wiekowych i wagowych. W 2018 roku w rosyjskiej Anapie zdobyła brąz w kadetkach po półfinałowej porażce w kategorii 52kg ze złotą medalistką Brytyjką Courtney Scott. W ME Juniorek 2019 w Sofii wywalczyła także brązowy krążek. W pojedynku o finał uległa Chorwatce Nikolinie Czaczić.

- Obecnie celuję w trzeci medal Mistrzostw Europy, a drugi wśród juniorek. Turniej odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w czarnogórskiej Budvie – powiedziała Karolina Ampulska, która na co dzień uczęszcza do liceum o profile policyjnym w Zespole Szkół Menedżerskich w Świeciu (woj. Kujawsko-pomorskie).

Zawodniczka juniorskiej kadry narodowej Biało-Czerwonych jest bardzo zadowolona ze zgrupowania prowadzonego przez trenera głównego Tomasza Dylaka oraz trenera współpracującego Adama Spiechy trenera od przygotowania motorycznego Jakuba Sawickiego.

- Na każdym treningu poznajemy nowe rzeczy. Bardzo duży nacisk trenerzy kładą na przygotowanie motoryczne i wzmocnienie siły. Do tego dużą uwagę zwracają na ponowienia i wysokie tempo walki. Samego biegania nie było dużo, wydolność robiliśmy w inny, bardziej nowatorski sposób niż w poprzednich latach – przyznała pięściarka.

Na obozie są m.in. medalistki ME 2019 juniorek Karolina Ampulska i Martyna Jancelewicz oraz medalistki ME kadetek z poprzedniego sezonu – Zofia Stachowiak, Julia Szeremeta i Nikola Prymaczenko.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.