II Forum Rosyjskiej Federacji Boksu Olimpijskiego w Kaliningradzie.

W dniach 31.01 – 01.02 prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek oraz wiceprezes Maciej Demel na zaproszenie szefa Rosyjskiej Federacji Bokserskiej Pana Umara Kremlova wzięli udział w II Forum  W forum brali udział: przewodniczący Światowej Federacji Boksu AIBA Mohamed Moustahsane oraz członkowie komitetu wykonawczego AIBA: Luiza Benitez z Wenezueli, Shelly Selowati H. Soejono z Indonezji czy Mohamed Touma z Egiptu.

      

Podczas forum toczono rozmowy dotyczące przyszłości boksu olimpijskiego oraz kierunku w jakim powinna podążać ta dyscyplina. Spotkanie było także świetną możliwością do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów pomiędzy członkami różnych federacji.

Uczestnictwo w wydarzeniu o tak wysokiej randze przedstawicieli Polskiego Związku Bokserskiego stanowi pierwszy krok na drodze do poprawy stosunków z przedstawicielami światowych władz boksu olimpijskiego oraz przedstawienia polskiej federacji jako wiarygodnego partnera do podejmowania wspólnych inicjatyw.

               

Wizyta w Kaliningradzie dała także początek nowemu rozdziałowi w relacjach Polskiego Związku Bokserskiego z Rosyjską Federacją Boksu Olimpijskiego. Omawiano bowiem możliwości podjęcia wspólnych inicjatyw i projektów. Były to rozmowy niezwykle owocne, a ich efektem będą wydarzenia, które już niebawem zostaną zaanonsowane.

Uważamy, że współpraca z tak mocną federacją wpłynie na rozwój poziomu sportowego polskiego boksu olimpijskiego.  

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.