Trener Marek Chrobak – koncentrujemy się na dobrze wykonanej pracy

- Do rozpoczęcia kwalifikacji olimpijskich zostało 6 tygodni, dlatego na dziś koncentrujemy się na dobrze wykonanej pracy – mówi trener współpracujący z PZB Marek Chrobak, asystent głównego szkoleniowca kadry narodowej Ivana Juszczenko.

W niedzielę 2 lutego Biało-Czerwoni wyjeżdżają z Przemyśla do Nadvirnej na Ukrainie. Wracają do miejscowości, w której spędzili kilkanaście dni na pierwszym tegorocznym zgrupowaniu reprezentacji.

- W tym obozie, podobnie jak we wcześniejszym, weźmie udział kilkunastu zawodników kadry Polski. Prawdopodobnie w trakcie zgrupowania dołączy do nas Mateusz Polski – powiedział Marek Chrobak (SAKO Gdańsk).

Dzięki współpracy władz Polskiego Związku Bokserskiego z wojskiem, nasi reprezentanci mogą łączyć treningi z obowiązkami żołnierzy zawodowych.

- Podpisałem kontrakt z Batalionem Dowodzenia Wojsk Lądowych w Białobrzegach. Przede mną jeszcze pewne formalności w jednostce, a następnie udaję się na zgrupowanie na Ukrainie – przyznał Mateusz Polski (63kg), który ma w swoim bokserskim dorobku brązowe medale Igrzysk Europy i Mistrzostw Europy. W tej samej jednostce co on są Sandra Drabik i Agata Kaczmarska.

W Nadvirnej trenować będą m.in. obchodzący wczoraj 21 urodziny Damian Durkacz (63kg), Łukasz Zyguła (69kg), Bartosz Gołębiewski (75kg), Ryszard Lewicki (75kg), Mateusz Goiński (81kg), Sebastian Wiktorzak (81kg), Mateusz Masternak (91kg) i Michał Soczyński (91kg).

- Drugie zgrupowanie w Nadvirnej będzie miało inne „akcenty” w porównaniu do styczniowego. Koncentrujemy się na dobrze wykonanej pracy. Wierzymy, że jeśli solidnie przepracujemy kolejny okres, to w marcu będą tego efektu na turnieju kwalifikacyjnym w Londynie – dodał trener Marek Chrobak, który kiedyś prowadził karierę Tomasza Jabłońskiego, Wicemistrza Europy i Olimpijczyka z Rio.

Zgrupowanie na Ukrainie potrwa do 20 lutego. Ostatnie 3 dni to będą walki z zawodnikami m.in. z Ukrainy, Węgier i Mołdawii.

- Później po krótkiej przerwie przenosimy się do Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo we Władysławowie, gdzie kadrowiczów czeka ostatni szlif przed walką o Igrzyska. Nabiorą świeżości i głodu boksowania. Wierzymy, że w dobrej formie i zdrowiu pojadą do Anglii – mówi szkoleniowiec.

Drugie zawody kwalifikacyjne - światowe odbędą się w maju w Paryżu. Igrzyska w Tokio rozgrywane będą na przełomie lipca i sierpnia.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.