Turniej „Strandżata”: Kinga Szlachcic i Karolina Koszewska na podium w Sofii

Dwie nasze reprezentantki – Kinga Szlachcic (57kg) i Karolina Koszewska (69kg) zapewniły sobie medale w 71 edycji „International Boxing Tournament Strandja 2020″ w Sofii. Dzisiaj obie Polki wygrały swoje walki ćwierćfinałowe.

Kinga Szlachcic wygrała walkowerem ze słynną zawodniczką gospodarzy Stanimirą Petrovą. Bułgarka to była Mistrzyni Świata oraz 2-krotna złota medalistka Mistrzostw Europy i zwyciężczyni ubiegłorocznych Igrzysk Europy. – Poinformowano nas, że dopadł ją jakiś wirus – mówiła Kinga Szlachcic, która rok temu podczas turnieju Grand Prix w czeskim Usti nad Łabą zwyciężyła na punkty w pojedynku z utytułowaną bułgarską rywalką.

W jutrzejszym półfinale Kinga Szlachcic spotka się z Amerykanką Mediną Andreą. Wśród medalistek wagi 57kg zabraknie byłej Wicemistrzyni Świata Sandry Kruk, która zdaniem sędziów przegrała ćwierćfinał z Iuliią Tsiplakovą. O wejście do finału Ukrainka będzie walczyła z Sonią Lather z Indii.

Mistrzyni Igrzysk Europy w Mińsku Karolina Koszewska (69kg) pokonała dziś Włoszkę Sabrinę Er Raqioui, a w 1/2 finału zmierzy się z Francuzką Emilie Sonvico. Polka wygrywała z nią w meczu z Francją (16:4 w Bytomiu w 2018 roku) w debiucie trenerskim Karoliny Michalczuk, a potem także w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach.

Biało-Czerwoni przystąpili do zawodów w Bułgarii po bardzo ciężkich zgrupowaniach w Nadvirnej (mężczyźni) i Zakopanem (kobiety). Dla naszych reprezentantów to start kontrolny przed kolejnymi obozami będącymi następnym etapem przygotowań do marcowych kwalifikacji olimpijskich w Londynie.

Przed rokiem w turnieju „Strandżata” brązowe medale zdobyli Damian Durkacz (64kg), Sandra Drabik (51kg) i rozpoczynająca wówczas międzynarodowe starty Natalia Rok (54kg).