Zofia Stachowiak – marzę o medalach Mistrzostw Świata i Europy w juniorkach

Po dwóch z rzędu złotych medalach Mistrzostw Europy Kadetek, utalentowana Zofia Stachowiak rozpoczyna starty w kategorii juniorek. – Marzę o medalach Mistrzostw Świata i Europy w nowej dla mnie grupie wiekowej – mówi.

Pochodząca z Gostynia w Wielkopolsce Zofia Stachowiak zapisała się na kartach pięściarskiej historii. Wśród kadetek zdominowała europejską rywalizację w wadze 70kg. W 2018 roku zwyciężyła w ME w Rosji, a w 2019 roku obroniła tytuł mistrzowski na ringu w Rumunii. W walkach finałowych wygrywała z Irlandką Lisą O’Rourke 3:2 i Norweżką Sunnivą Hofstad 4:1.

- Uważam, że poprzedni rok był ciężko przepracowany, a wyrzeczenia i poświęcony czas przyniosły oczekiwany efekt. Od razu po skończonych Mistrzostwach Europy w Galati obejrzałam swoje walki, aby przeanalizować błędy. Wiem nad czym dalej się koncentrować w codziennych treningach – powiedziała Zofia Stachowiak.

W poprzednim roku pięściarka klubu Sporty Walki Gostyń stoczyła 12 walk na krajowych i zagranicznych ringach, z których wygrała aż 11.

- Bardzo cieszę się ze wszystkich zwycięstwa, ale niestety zaznałam też pierwszej porażki w mojej karierze - niejednogłośnie na punkty z rywalką z Ukrainy. Mogłabym podać parę powodów tej przegranej, ale nie jestem z tych osób, co szukają wymówek. Jestem jednak przekonana, że jeśli spotkam się z nią w ringu drugi raz, to wygram pojedynek zdecydowanie – stwierdziła reprezentantka Polski.

Oprócz Zofii Stachowiak, w rumuńskim Galati medale Mistrzostw Europy zdobyły także inne zawodniczki w barwach Biało-Czerwonych – srebro Barbara Marcinkowska (75kg, Pomorzanin Toruń), a po brązowe krążki sięgnęły Julia Szeremeta (50kg, MKS II LO Chełm Lubelski) i Nikola Prymaczenko (54kg, Legionowska Akademia Boksu).

- W kategorii juniorek będę startowała w wadze do 69kg. Pierwsze zgrupowanie mamy zaplanowane pod koniec stycznia w Zakopanem, zaś pierwszy start międzynarodowy na początku marca. W tym samym miesiącu odbędą się Mistrzostwa Polski – dodała utalentowana zawodniczka.

Zofia Stachowiak łączy treningi bokserskie z nauką w Zespole Szkół Rolniczych w miejscowości Grabonóg w gminie Piaski (niedaleko Gostynia).

- Nie jest łatwo połączyć prawie codzienne treningi ze szkołą, ale mam wyrozumiałych nauczycieli, którzy mi pomagają. Uczęszczam do technikum weterynaryjnego. Ten zawód wymaga dużej wiedzy, więc na zgrupowania zabieram wszelkie pomoce naukowe i tam na bieżąco nadrabiam zaległości – przyznała.

2-krotna Mistrzyni Europy Kadetek ma sprecyzowane cele na nowy sezon 2020. – Chciałabym jak najlepiej pokazać się na Mistrzostwach Europy na przełomie kwietnia i maja oraz październikowych Mistrzostwach Świata. Liczę, że dobre przygotowania i wysoka forma sprawią, że stanę na podium w obydwu tych wielkich turniejach – mówi Zofia Stachowiak, której trenerem klubowym jest Tomasz Dylak.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.