Jakub Słomiński - od 4 lat kolekcjonuje seniorskie i młodzieżowe tytuły Mistrza Polski

Już po raz 4 z rzędu Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) w jednym roku został Mistrzem Polski Seniorów i Młodzieżowców. W latach 2016-2018 zwyciężał w wadze -49kg, a po zmianie limitów w boksie olimpijskich zwyciężył w kategorii -52kg na ringach w Opolu i Ciechocinku.

 

- Łącznie mam w dorobku już 10 tytułów Mistrza Polski, bowiem dwa wcześniejsze wywalczyłem wśród juniorów. W sumie w finałach MP walczyłem 12-krotnie, dwa razy wywalczyłem srebrne medale - mówi Jakub Słomiński.

 

W finale jubileuszowych 90 MP Seniorów w Opolu pokonał 3:2 na punkty Macieja Jóźwika (BKS Skorpion Szczecin). Wcześniej w walce o złoto MMP wygrał przez RSC w 1 rundzie z Danielem Surowcem (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).

 

Nigdy wcześniej Jakub Słomiński i Maciej Jóźwik nie boksowali ze sobą. Szczecinianin występował w wagach -52kg i -56kg, a teraz zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja o miejsce w kadrze narodowej między tymi pięściarzami.

 

- Wydaje mi się, że jednak dobrze znamy nasze style walki i każdemu z nas ciężko było czymś zaskoczyć drugiego zawodnika. A co do wyniku końcowego, wydaje mi się, iż po 2 rundach był remis, a 3 runda mogła zadecydować o rezultacie. Z pewnością fakt, że teraz jesteśmy w jednej kategorii wagowej wpłynie mobilizująco na nas i jeszcze podwyższy nasz poziom sportowy - powiedział Jakub Słomiński.

 

Obecnie reprezentanci kraju pod wodzą głównego trenera Ivana Juszczenko przebywają na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportowym - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie przygotowują się i do meczu towarzyskiego z Rosją 20 grudnia w Gliwicach, i do nowego sezonu.

 

- Już wkrótce czekają nas bardzo prestiżowe wyzwania, a chodzi o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jeśli chodzi o moją dotychczasową najlepszą walkę międzynarodową, był to wygrany pojedynek z Hiszpanem Samuelem Carmoną, brązowym medalistą Mistrzostw Europy z 2017 roku i ćwierćfinalistą olimpijskim z Rio de Janeiro - przyznał Jakub Słomiński.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.