SEBASTIAN WIKTORZAK - PIERWSZYM CELEM SĄ KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE

- Bardzo chciałbym pojechać na kwalifikacje olimpijskie i zdobyć awans na Igrzyska w Tokio. Jestem gotowy na sukcesy w seniorskiej reprezentacji – mówi Sebastian Wiktorzak, złoty medalista 90 Mistrzostw Polski w Opolu w kategorii półciężkiej (81kg). 

Rok temu w tej wadze zwyciężył inny pięściarz BKS Skorpion Szczecin Arkadiusz Szwedowicz, a w jubileuszowym turnieju w Opolu najlepszy był Sebastian Wiktorzak. 

- Finał z Mateuszem Goińskim należał do bardzo ciężkich pojedynków. O moim zwycięstwie zadecydowały warunki fizyczne i trzymanie dystansu. Na co dzień boksuję z obydwu pozycji, jestem mańkutem, ale z klasycznej postawy również walczę. Na pewno bylem lepszy od Mateusza w dystansie – powiedział Sebastian Wiktorzak, który w Opolu pokonał także Krzysztofa Gojnego, Kamila Lamczyka i Jana Lauka. 

Dla szczecińskiego pięściarza to był 2 start w MP Seniorów. W 2017 roku w Człopie doszedł do ćwierćfinału kategorii średniej (75kg), ale walkę o medal przegrał z Danielem Adamcem, późniejszym srebrnym medalistą. 

- Już po raz 8 zostałem Mistrzem Polski. Jeden tytuł wywalczyłem w młodzikachm a po dwa w kadetach, juniorach i młodzieżowcach. Szczególnie interesujące były ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Sulejowie, gdzie po raz pierwszy zwyciężyłem w tej grupie wiekowej – przyznał Sebastian Wiktorzak. Wygrał wtedy m.in. z Wicemistrzem Polski Seniorów Maciejem Habą oraz dwoma kolegami klubowymi Konradem Kaczmarkiewiczem i w finale z Łukaszem Staniochem. 

W październiku br. na ringu w Ciechocinku Sebastian Wiktorzak obronił tytuł najlepszego półciężkiego młodzieżowca w kraju, pokonując m.in. w finale Vitalii Burlaka i w półfinale Mateusza Wodzińskiego. 

- Podczas turniejów w Polsce walczyłem chyba ze wszystkimi rywalami z czołówki wagi 81kg. Dziś moim celem jest wywalczenie powołania na kwalifikacje olimpijskie i zdobycie awansu na Igrzyska w Tokio w 2020 roku – powiedział Sebastian Wiktorzak, którego „znakiem firmowym” jest wciąganie przeciwników na kontrę. 

Pierwszy turniej kwalifikacyjny odbędzie się w dniach 13-23 marca w Londynie. Następnie zaplanowane są kwalifikacje światowe od 13 do 24 maja w Paryżu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.