WSPÓLNE ZGRUPOWANIE POLAKÓW I ROSJAN W WAŁCZU

Aż 14 finalistów 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu - po 7 złotych i srebrnych medalistów weźmie udział we wspólnym zgrupowaniu z kadrą Rosji, które zaplanowane zostało w terminie 8-19 grudnia w Wałczu. Następnego dnia odbędzie się mecz reprezentacji Polski i Rosji. 

Główny trener naszej drużyny narodowej Ivan Juszczenko będzie miał do dyspozycji Mistrzów i Wicemistrzów Polski w kategoriach 52kg, 57kg, 63kg, 75kg, 81kg, 91kg, +91kg, tj. w kolejności Macieja Jóźwika, Jakuba Słomińskiego, Jarosława Iwanowa, Mateusza Wojtasińskiego, Damiana Durkacza, Mateusza Polskiego, Ryszarda Lewickiego, Rafała Wołczeckiego, Sebastiana Wiktorzaka, Mateusza Goińskiego, wracającego do boksu olimpijskiego po 13-letniej przerwie Mateusza Masternaka, Michała Soczyńskiego, Oskara Safaryana i Aleksandra Stawireja. 

W Wałczu pod okiem Ivana Juszczenko i szkoleniowców współpracujących z PZB Ludwika Buczyńskiego, Andrzeja Gołąba, Karena Aslanina trenować będą także brązowi medaliści jubileuszowych MPS, rozgrywanych w Opolu po prawie 50-letniej przerwie. Są to 52kg Dorian Mospinek, 57kg Damian Szczczepański, 63kg Radomir Obruśniak, 75kg Bartosz Gołębiewski, +91kg Damian Knyba. 

W zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu uczestniczyć będzie także 10 rosyjskich pięściarzy. 

- 19 grudnia obie reprezentacje udadzą się z Wałcza do Gliwic, gdzie w godzinach wieczornych odbędzie się konferencja i ważenie. Mecz Polska – Rosja odbędzie się w piątek 20 grudnia – mówi Paweł Pasiak, kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego. 

W kategorii do 69kg w Opolu zwyciężył Paweł Kastramin, który od kilku miesięcy trenuje w Warszawie w Żoliborskiej Szkole Boksu. Jego szkoleniowcem jest Jacek Dymowski. W barwach kadry Białorusi Paweł Kastramin zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w 2015 roku i brązowy w 2013 roku. Startował na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.