90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: WOŁCZECKI Z LEWICKIM ZNÓW W FINALE

Półtora miesiąca temu Rafał Wołczecki wygrał z Ryszardem Lewickim 3:2 w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Ciechocinku. Jutro obaj bokserzy spotkają się ponownie, lecz w finale kategorii 75kg jubileuszowych, 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu w hali Stegu Arena.

W czwartkowych walkach półfinałowych w hali Dom Expo Rafał Wołczecki wygrał z Kamilem Urbańskim 5:0, zaś Ryszard Lewicki pokonał broniącego tytułu Bartosza Gołębiewskiego 4:1.

Rok temu Ryszard Lewicki okazał się lepszy od Rafała Wołczeckiego 5:0 w eliminacjach MMP w Sulejowie, gdzie pierwszy z wymienionych pięściarzy wywalczył złoto. Pokonał także m.in. Daniela Adamca w półfinale i Bartosza Gołębiewskiego w finale.

W świetnym stylu do finału MPS awansował zawodowiec Mateusz Masternak (91kg), które marzy się zdobycie medalu olimpijskiego w Tokio. Wrocławianin w barwach RUSHH Kielce wygrał 3 walki przez RSC w 2 rundzie i o złoto będzie boksował z kadrowiczem Michałem Soczyńskim.

Wielką gratką dla kibiców będzie także pojedynek mających spore umiejętności 26-letniego Mateusza Polskiego z 20-letniem Damianem Durkaczem. W 2018 roku z powodu kontuzji Mateusz Polski nie walczył przed swoją widownią w MP w Karlinie, gdzie zwyciężył debiutujący Damian Durkacz. Jutro zapowiada się pasjonujące widowisko.

W najniższej wadze 52kg wystąpi dwóch obrońców tytułu. To możliwe, bowiem Jakub Słomiński jest złotym medalistą MP 2018 w kategorii 49kg, której obecnie nie ma w boksie olimpijskim. W półfinale w Opolu nieznacznie pokonał 3:2 Doriana Mospinka.

Chyba największą niespodzianką jest skład finalistów wagi 69kg - Andrzej Swiatyj spotka się z Pawłem Kastraminem. W półfinałach Andrzej Swiatyj wygrał w 3 rundzie z Kacprem Niewiadomskim, a Paweł Kastramin pokonał na punkty Karola Łapawę 4:1.

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów w decydującej walce wagi 81 kg zmierzą się Mateusz Goiński i Sebastian Wiktorzak. Aż takich pewniaków nie było w kategorii superciężkiej. W finale zobaczymy występującego w reprezentacji Aleksandra Stawireja i kolegę klubowego Damiana Durkacza z Concordii Knurów - Oskara Safariana.