90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: DAMIAN DURKACZ I MATEUSZ POLSKI W PÓŁFINAŁACH

W decydującą fazę wchodzą 90. Mistrzostwa Polski Seniorów w Opolu. W środę wyłonieni zostali medaliści, a wśród nich kandydaci do złota w kategorii 63kg Damian Durkacz i Mateusz Polski. Jeśli wygrają też walki półfinałowe, spotkają się ze sobą w ringu w piątkowym finale. 

W pojedynkach 1/4 finału broniący tytułu Damian Durkacz pokonał w 2 rundzie (werdykt RSC) Radosława Rudiuka. Dla obydwu zawodników to był pierwszy występ w opolskich zawodach. W półfinale złoty medalista MPS z 2018 roku w Karlinie zmierzy się z pięściarzem KB Karlino Radomirem Obruśniakiem. 

Natomiast kolega klubowy Radomira Obruśniaka, Mateusz Polski – najbardziej utytułowany obecnie nasz pięściarz (brązowy medalista Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy) wygrał na punkty z Bartłomiejem Przybyłą i jutro powalczy o finał z Dominikiem Palakiem, brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Polski kategorii 60kg. 

- Walkę całkowicie kontrolowałem, kiedy chciałem przyśpieszałem, wygrałem zdecydowanie 5:0 – mówił Mateusz Polski. Natomiast Damian Durkacz dodał: - Mój rywal był 2 razy liczony, a po mocnym sierpie sędzia przerwał walkę. Jutro walczę z Radomirem Obruśniakiem. Kiedyś miałem okazję z nim sparować na kadrze. Oficjalnie nie boksowaliśmy, dotąd byliśmy w innych wagach. 

Bez żadnych kłopotów do strefy medalowej przebił się marzący o medalu olimpijskim Mateusz Masternak, były Mistrz Europy w boksie zawodowym. Pięściarz, który zaczynał karierę w KSZO Ostrowiec Św., a potem walczył w barwach Gwardii Wrocław, dziś zmierzy się z pięściarzem KSZO Andrzejem Kołtonem. Mateusz Masternak miał ogromną przewagę, a sędzia ringowy Paweł Skrzecz (Wicemistrz Olimpijski z Moskwy) zdyskwalifikował jego rywala w 2 rundzie za trzymanie. 

W półfinale popularnego „Mastera”, który reprezentuje klub RUSHH Kielce, czeka potyczka z Kamilem Zielińskim. W górnej części drabinki powalczą Michał Soczyński i Witold Lisek. Ostatni z wymienionych boksował w ćwierćfinał z Kamilem Ślendakiem i jeden sędzia ogłosił jego zwycięstwo 29-27, ale pozostali punktowali 28-28. W tej sytuacji decydowały wskazania sędziów. Witold Lisek triumfował 4:1. 

W czwartek wielkie emocje w kategorii średniej. Pewnie boksujący obrońca mistrzowskiego tytułu Bartosz Gołębiewski spotka się z Ryszardem Lewickim, który debiutuje w MP Seniorów. Rok temu w pierwszym starcie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Ryszard Lewicki wygrał wszystkie walki, w tym z Bartoszem Gołębiewskim w finale. 

W ćwierćfinale wagi 75kg Rafał Wołczecki zrewanżował się Rafałowi Perczyńskiemu za porażkę 1:2 na tym samym etapie zawodów w 2017 roku w Człopie. W półfinale w Opole Rafał Wołczecki, złoty medalista niedawnych MMP, będzie rywalizował z Kamilem Urbańskim. W Ciechocinku wygrał 3:2 w finale z Ryszardem Lewickim. 

Niespodzianek nie było w ćwierćfinałowych potyczkach najlżejszej kategorii 52kg – Dorian Mospinek wygrał przez RSC w 3 rundzie z Danielem Surowcem, a Jakub Słomiński pokonał Wasyla Iskrę 5:0. Obaj zmierzą się ze sobą w półfinale. W drugiej walce Maciej Jóźwik spotka się z Przemysławem Jańczukiem. 

Jak do tej pory najwięcej niespodzianek jest w kategorii 69kg. Odpadli już Mistrz Polski 2018 Mikołaj Tobera i Młodzieżowy Mistrz Polski 2019 Łukasz Zyguła. W półfinałach dojdzie do następujących walk: Andrzej Swiatyj – Kacper Niewiadomski, Paweł Kastramin – Karol Łapawa. 

W wadze półciężkiej w półfinałach, ale w oddzielnych pojedynkach są Sebastian Wiktorzak i Mateusz Goiński, a w superciężkiej Aleksander Stawirej i Paweł Sajda, który wczoraj wyeliminował Wicemistrza Polski Adama Kulika.

Attachments:
File
Download this file (Wyniki 27.11.godz. 17.00.pdf)Wyniki 27.11.godz. 17.00.pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.