90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: PIERWSZE WYGRANE RAFAŁA WOŁCZECKIEGO I RYSZARDA LEWICKIEGO

Aktualny i były Młodzieżowy Mistrz Polski kategorii 75kg, tj. Rafał Wołczecki i Ryszard Lewicki wygrali w poniedziałek pojedynki 1/16 finału podczas 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu. Tytułu w tej wadze broni Bartosz Gołębiewski.

W 1 rundzie eliminacji obaj wygrywali jednogłośnie na punkty 5:0 – złoty medalista MMP 2019 w Ciechocinku Rafał Wołczecki z Jarosławem Gałązką, a triumfator MMP 2018 w Sulejowie Ryszard Lewicki z Grzegorzem Mardyłą.

- Miałem za zadanie nie wdawać się w bezsensowną bójkę tylko boksować tak jak potrafię najlepiej. Każdego przeciwnika szanuję, nikogo nie lekceważę, wchodzę do ringu, by zrobić swoje i pomału dążyć do finału – mówił Rafał Wołczecki, zaś Ryszard Lewicki dodał: - To mój debiut w MP seniorów. Chociaż miałem szczęście, że większość krajowej czołówki pokonałem na MMP 2018. Przyjechałem do Opola po złoto, więc koncentruję się na każdej walce pojedynczo. Za dużo poświęciłem, żeby lekceważyć przeciwników. Dziś pokonałem dobrego mańkuta.

Podczas ubiegłorocznych Młodzieżowych MP Ryszard Lewicki pokonał m.in. Rafała Wołczeckiego (Rafał zrewanżował się w finale MMP 2019 – 3:2), Daniela Adamca i w finale Bartosza Gołębiewskiego. W Opolu Daniel Adamiec zaczął od bardzo trudnej walki z Adnanem Al Naserem 3:2, zaś aktualny Mistrz Polski Seniorów Bartosz Gołębiewski rozpocznie turniej od 1/8 finału i pojedynku z Bartłomiejem Włodarczykiem.

O awans do ćwierćfinału Rafał Wołczecki powalczy z zawodowcem Pawłem Rumiński, a Ryszard Lewicki z Volodymyrem Yushynem. – Moim atutem będą dynamika i tempo walki. Widziałem, że Paweł Rumiński dość dobrze bije prawy sierp – ocenił pięściarz z Wrocławia, a z kolei trenujący w Anglii Ryszard Lewicki przyznał: - Walczę z bardzo utalentowanym bokserem pochodzącym z Ukrainy. Z losowania mam do przejścia 5 rywali i dzień po dniu zbliżam się do mojego celu.

W wadze 69kg broniący tytułu Mikołaj Tobera przegrał z Andrzejem Swiatyjem 0:4, a mistrz kraju w kategorii młodzieżowców Łukasz Zyguła pokonał Dawida Słobodaniuka 5:0. W innej ciekawej potyczce Marcin Latocha uległ Pawłowi Kastraminowi 0:5. W kategorii 81kg efektowny awans do 1/8 finału zanotował doświadczony i utytułowany Mateusz Goiński, który w 2 rundzie wygrał z Marcinem Ściskałą. Już w pierwszym starciu zawodnik z Cieszyna był dwa razy liczony. W kolejnej rundzie koninianin spotka się z Mateuszem Kaszą.