90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: ELIMINACYJNE ZWYCIĘSTWA ŁUKASZA ZYGUŁY I KAROLA ŁAPAWY

Finaliści październikowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski wagi 69kg Łukasz Zyguła i Karol Łapawa odnieśli zwycięstwa w niedzielnych walkach eliminacyjnych jubileuszowych, 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu. 

W pierwszym dniu turnieju złoty medalista 27. MMP w Ciechocinku Łukasz Zyguła pokonał przez RSC w 3 rundzie Rafała Zalewskiego, natomiast srebrny medalista Karol Łapawa wygrała na punkty 5:0 z Dmytro Żukowem. 

W niedzielę boksował także brązowy medalista zawodów w Ciechocinku w kategorii 69kg Aleksander Bereżewski, który triumfował w 2 rundzie (RSC) pojedynku z Patrykiem Karbowskim. 

Przed czasem w wadze półśredniej w opolskiej hali domEXPO wygrywali dzisiaj także Marcin Latocha – w 2 rundzie z Adamem Kuszkiem, i Piotr Tobolski – w 3 rundzie z Mateuszem Piechem.

W Mistrzostwach Polski Seniorów, który wróciły do Opola blisko po 50-letniej przerwie, wystartowało łącznie 142 pięściarzy z 64 klubów. Ciąg dalszy walk eliminacyjnych w dwóch seriach poniedziałkowych. W pierwszej odbędzie się 10 pojedynków w wadze 75kg, a w kolejnej 8 w 69kg i 5 w 81kg. 

Bardzo ciekawie zapowiadają się starcia m.in. w kat. średniej Ryszarda Lewickiego z Grzegorzem Mardyłą, Daniela Adamca z Adnanem Al Naserem, Rafała Perczyńskiego z Damianem Biesiekierskim, Rafała Wołczeckiego z Jarosławem Gałązką i Pawła Rumińskiego z Jackiem Mordką.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.