90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: DAMIAN DURKACZ-CHCĘ POZOSTAĆ NIEPOKONANY

- Moim celem jest obrona tytułu mistrzowskiego i zachowanie miana niepokonanego boksera na krajowych ringach – mówi Damian Durkacz (-63kg) przed 90 Mistrzostwami Polski w Opolu (24-29 listopada). 

Dla kibiców pasjonująco zapowiada się zwłaszcza rywalizacja byłego Mistrza Polski - Mateusza Polskiego (Klub Bokserski Karlino), brązowego medalisty Igrzysk Europy 2015 i Mistrzostw Europy 2017 z aktualnym Mistrzem Polski Damianem Durkaczem (Concordia Knurów), ćwierćfinalistą tegorocznych Igrzysk Europy połączonych z Mistrzostwami Europy. 

- Zbyt ciężko trenuję i poświęcam się na co dzień, by celować w inny niż złoty medal. Jestem pewien, że w aktualnej dyspozycji żaden z rywali nie sprawi mi większych problemów i ja będę dalej numerem jeden w naszym kraju – powiedział 20-letni Damian Durkacz, którego trenerem klubowym jest Ireneusz Przywara. 

Bokser ze Śląska wygrał jak dotąd wszystkie (!) walki w Polsce z rodakami. Jest 7-krotnym Mistrzem Polski – po 2 tytuły zdobył w kadetach, juniorach i młodzieżowcach, a w 2018 roku zwyciężył także w debiucie w Mistrzostwach Polski Seniorów. 

- Bardzo dobrze wspominam ubiegłoroczny turniej w Karlinie, a czułem się podobnie jak teraz, czyli bardzo pewnie. Pomimo młodego wieku, wiem, że mam przewagę psychologiczną w ringu nad przeciwnikami. I nie ma znaczenia, że są od mnie parę lat starsi. Nie mam także wątpliwości, że wrócę z 8 tytułem – dodał Damian Durkacz. 

Głównymi kandydatami do złota w kategorii 63kg są Damian Durkacz i 26-letni Mateusz Polski. Pół roku temu spotkali się w finale Turnieju Feliksa Stamma w Warszawie i wówczas wygrał młodszy z bokserów. A jak będzie za kilka dni w Opolu? 

- Faworytem czułem się już przed debiutem w MP w Karlinie i z takim samym nastawieniem przyjadę do Opola. W pierwszym turnieju przez nokaut wygrałem walkę półfinałową. Udało mi się ustrzelić przeciwnika na wątrobę i po liczeniu nie mógł kontynuować pojedynku. Wierzę, że z Opola również wrócę ze złotem, widzę siebie jedynie na najwyższym stopniu podium - przyznał Damian Durkacz, który w ostatnich tygodniach zajął 1. miejsce m.in. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.