90. MISTRZOSTWA POLSKI W OPOLU: MATEUSZ POLSKI-CHCĘ BYĆ NUMEREM 1 W NOWEJ WADZE

- Chcę być numerem 1 w nowej wadze – mówi Mateusz Polski (-63kg), który dwukrotnie zwyciężał w Mistrzostwach Polski Seniorów. O trzecie złoto będzie walczył od niedzieli 24 listopada w Opolu, gdzie odbędą się jubileuszowe 90 MPS. 

- Ostatni start w tym roku zapowiada się bardzo prestiżowo, moim celem jest zwycięstwo na Opolszczyźnie. Chcę być numerem 1 w nowej wadze do 63kg. Wcześniej zdobywałem tytuły w kategoriach do 60kg i 64kg – powiedział pięściarz KB Karlino, który jest najbardziej utytułowanym obecnie naszym zawodnikiem, a na arenie międzynarodowej sięgnął po brązowe medale Igrzysk Europy w 2015 roku i Mistrzostw Europy w 2017 roku. 

Na liście startowej kategorii 63kg jest ok. 20 zawodników. W tym gronie m.in. złoci medaliści poprzednich MP w Karlinie – Radomir Obruśniak (60kg) i Damian Durkacz (64kg). 

- Na pewno będzie ciekawie w naszej wadze, z uwagi na obecność mojego klubowego kolegi Radomira Obruśniaka oraz Damiana Durkacza, a także m.in. Dominika Palaka. Zobaczymy jak będzie wyglądało rozstawienie, czy w tym gronie dojdziemy do półfinałów, a może ktoś pojawi się spoza naszej grupy i dojdzie do strefy medalowej? – dodał Mateusz Polski, który z powodu kontuzji nie startował w poprzednich MP przed własną publicznością. 

W finale mistrzostw kraju w 2013 roku Mateusz Polski pokonał Damiana Wrzesińskiego, a w 2017 roku wygrał w walce o złoto z Dawidem Michelusem. Poza tym ma dwa srebrne medale MPS (2014, 2015) i jeden brązowy (2012). 

- Bardzo dobrze współpracuje mi się z trenerem klubowym Karenem Aslanianem. Ma swój warsztat szkoleniowy, swój styl i o to chodzi. Z każdym dniem dogadujemy się lepiej. Stęskniłem się za Mistrzostwami Polski i mam nadzieję, że z nim w narożniku osiągnę sukces w Opolu – przyznał bokser z Karlina. 

Z Klubu Bokserskiego w 90. MP startować będą także w wadze 69kg Marcin Latocha i Krystian Żeliszczak.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.