PUCHAR POLSKI KADETÓW I KADETEK: INES CEBULLA W FINALE NOWEJ KATEGORII

Mistrzyni Polski Kadetek w wadze 75kg Ines Cebulla występuje w Pucharze Polski w Grudziądzu dwie kategorie niżej – w 66kg i w półfinale zwyciężyła w starciu z Darią Naporą przez RSC w 2 rundzie. W finale jej przeciwniczką będzie Julia Michałek, która pokonała Wiktorię Kaźmierczak 2:1. 

Tegoroczna Mistrzyni Polski z wagi -46kg Olimpia Konczalska rywalizuje w kategorii -50kg. W 1/2 finału przegrała z Zuzanną Burczyk 0:3, która o złoty medal powalczy z Karoliną Kohutiak. 

W kat. -52kg Alexas Kubicki wygrała wskutek poddania w 1 rundzie z Anetą Temich. W finale spotka się z Julią Kabzińską, która pokonała Natalię Graś 3:0.

 Z kolei w wadze -54kg o złoto będą boksować Julia Szeremeta i Nicola Prymaczenko, które w pojedynkach półfinałowych triumfowały jednogłośnie na punkty – z Roksaną Hajduk i Wiktorią Lulek. 

Mistrzynie kraju w wagach 66kg Dagmarę Kaliszan i 70kg Sandrę Lipińską też zobaczymy w decydujących walkach turnieju w Grudziądzu, z tym że pierwsza z wymienionych zawodniczek startuje w kategorii 63kg. Do finałów awansowały również triumfatorki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim - Maja Świercz 80kg (wygrała z Oliwią Wiśnios) i Weronika Bochen +80kg (pokonała w 1 rundzie Laurę Możdżyńską). 

Bardzo ciekawie zapowiada się finał kadetów w wadze 80kg. W pojedynkach półfinałowych przed czasem wygrywali Michał Pankiewicz - RSC 2 z Tymoteuszem Cieślikiem, i Ivan Kurylenko - RSC 1 z Ryszardem Olenderem. 

Z kolej w 1/2 finału najcięższej kategorii Mateusz Bielicki zwyciężył w 1 rundzie (RSC) w walce z Michałem Trzosowskim, a Jakub Straszewski pokonał na punkty Dawida Tkacza 3:0.

Attachments:
File
Download this file (Wyniki walk 16.11.2019.pdf)Wyniki walk 16.11.2019.pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.