PUCHAR POLSKI KADETÓW I KADETEK: ILJA BADER I MATEUSZ URBAN W PÓŁFINAŁACH

Finaliści tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów w wadze 60kg Ilja Bader i Mateusz Urban awansowali do półfinałów rozgrywanego w Grudziądzu XVI Pucharu Polski Kadetów i IX Pucharu Polski Kadetek.

W walkach ćwierćfinałowych Mistrz Polski Ilja Bader wygrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Bartoszem Sampławskim, a Wicemistrz Polski Mateusz Urban pokonał jednogłośnie na punkty Emila Apresyana, brat Eryka Apresyana - byłego srebrnego medalisty Mistrzostw Europy i brązowego medalisty Mistrzostw Świata Kadetów.

O awans do finału Ilja Bader będzie walczył z Pawłem Sulęckim (pokonał Kacpra Lipca), a Mateusz Urban z Oskarem Sadowskim, który wyeliminował Kamila Urbaniaka.

Złota medalistka OOM i MPK w Ostrowcu Świętokrzyskim w kategorii 66kg Dagmara Kaliszan tym razem rywalizuje w wadze 63kg. W pojedynku 1/4 finału wygrała z Emilią Kołakowską (kontuzja, RSCI-3). Jej kolejną rywalką będzie Martyna Janc, która triumfowała w walce z Martyną Bielawą. W drugiej potyczce półfinałowej zmierzą się Wiktoria Florkiewicz i Zuzanna Kamińska.

W "odwrotnym kierunku" co Dagmara Kaliszan podążyła Wicemistrzyni Polski wagi 63kg Daria Napora, która w Grudziądzu walczy w kat. 66kg. W ćwierćfinale pokonała Julię Zygmańską 5:0, a w półfinale skrzyżuje rękawice z Innes Cebullą. Natomiast Wiktoria Kaźmierczak powalczy z Julią Michałek.

W drugim dniu zawodów odbyły się 62 pojedynki w dwóch sesjach ćwierćfinałowych. W pierwszej 18 walk zakończyło się werdyktami punktowymi, a 14 przed czasem. Bardziej wyrównana była druga seria, kiedy 22 z 30 pojedynków rozstrzygnęło się na punkty. Aż 3 z 4 walk ćwierćfinałowych w wadze 57kg kadetek kończyło się przez RSC lub AB. W ten sposób triumfowały Oliwia Stolarczyk, Aleksandra Wiciejowska i Anna Jałocha. W najbardziej wyrównanym starciu Martyna Bruch wygrała na punkty 2:1 z Julią Kalecińską.