PUCHAR POLSKI KADETÓW I KADETEK: NA LIŚCIE STARTOWEJ 212 PIĘŚCIARZY I PIĘŚCIAREK

147 zawodników z 71 klubów i 65 zawodniczek  z 42 klubów (łącznie 15 Okręgowych Związków Bokserskich) zgłosiło się do XVI Pucharu Polski Kadetów i IX Pucharu Polski Kadetek w Grudziądzu. Turniej potrwa do niedzieli 17 listopada.

W zawodach kadetów najwięcej bokserów zgłosiło się w kategoriach 57kg – 18, +80kg – 16, 70kg – 15, 60kg, 66kg i 75kg – po 14 oraz 52kg i 54kg – po 13. W rywalizacji pięściarek najliczniej obsadzone są wagi 57kg – 10 i 63kg – 8.

Pierwszego dnia Pucharu Polski odbyły się dwie walki kadetek w kategorii 57kg. W 1/8 finału Julia Kalecińska wygrała w 1 rundzie z Natalią Plebaniak, a Martyna pokonała jednogłośnie na punkty Julianę Mrozińską. W ćwierćfinałach Julia Kalecińska spotka się z Martyną Bruch, Wiktoria Woźniak z Anną Jałochą, Oliwia Bednarczyk z Aleksandrą Wiciejowską i Amelia Machnicka z Oliwią Stolarczyk.

Podczas tegorocznej XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetek w Ostrowcu Świętokrzyskim złoty medal w kategorii 57kg zdobyła Aleksandra Pomorska, a srebrny Wiktoria Woźniak. Natomiast Oliwia Stolarczyk zwyciężyła w wadze 60kg.

Aż 48 pojedynków odbyło się na inaugurację pucharowych zmagań kadetów w Grudziądzu. Mistrz Polski wagi +80kg Mateusz Bielicki wygrał walkowerem z Aleksem Harasiem, a wicemistrz kraju Daniel Warać zwyciężył przez RSC w 3 rundzie w walce z Łukaszem Kowalukiem.

W 1/4 finału Mateusz Bielicki zmierzy się z Piotrem Kalwasińskim, Daniel Warać z Michałem Trzosowskim, Jakubem Straszewski z Igorem Wachowiakiem i Adrian Wieczorek z Dawidem Tkaczem.

W wadze 75kg srebrny medalista MP Kadetów Adrian Mozer pokonał na punkty Patryka Patrzałka, z kolei Mistrz Polski Sebastian Kusz również 3:0 wygrał z Danielem Mazurkiem. Finaliści turnieju w Ostrowcu są w oddzielnych częściach drabinki, dlatego jeśli będą triumfować w następnych potyczkach, znów mogą boksować ze sobą o złoto. W ćwierćfinale Sebastian Kusz powalczy z Błażejem Dunajskim, zaś Adrian Mozer z Jakubem Maścianicą.