ELŻBIETA WÓJCIK - CHCĘ BYĆ GOTOWA NA KWALIFIKACJE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH

Już ponad miesiąc minął od pechowego występu utytułowanej Elżbiety Wójcik (75kg) w Mistrzostwach Świata w Ulan-Ude. Nasza reprezentantka na rosyjskim ringu doznała kontuzji lewego kolana i od tego czasu przebywa w klinice ActiveRehab - Centrum Rehabilitacji w Łodzi. 

- Kilka dni temu miałam przeprowadzony rezonans magnetyczny lewego stawu kolanowego – mówi 23-letnia Elżbieta Wójcik (KB Karlino). 

Reprezentantka Polski przebywa w klinice ActiveRehab - Centrum Rehabilitacji w Łodzi. - Po konsultacjach zdecydowaliśmy, że nie będzie operacji, bowiem za mało jest czasu do kwalifikacji olimpijskich, a mi bardzo zależy na starcie w Igrzyskach w Tokio. Wzmacniam kolano jak tylko się da i wierzę, że wszystko zakończy się sukcesem i zdrowotnym, i sportowym – powiedziała utytułowana pięściarka. 

Elżbieta Wójcik zdobywała medale w dwóch tegorocznych wielkich imprezach międzynarodowych. Najpierw sięgnęła po brąz w Igrzyskach Europy w Mińsku na Białorusi, a następnie wywalczyła srebro w Mistrzostwach Europy w Alcobendas w Hiszpanii. Niestety w Mistrzostwach Świata doznała kontuzji w 1 rundzie walki w 1/8 finału z Litwinką Ivetą Lesinskyte. 

- Zostanę w Łodzi do momentu, aż będę w pełni gotowa do podjęcia treningów na równi z innymi kadrowiczkami – dodała podopieczna trenerki reprezentacji Karoliny Michalczuk. 

Kwalifikacje europejskie do Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędą się w dniach 13-23 marca w Londynie, a następnie zaplanowane są kwalifikacje światowe w dniach 13-24 maja w Paryżu.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.