ANETA RYGIELSKA WYSTĄPI W NIETYPOWYM TURNIEJU W FINLANDII

Bardzo ciekawy sprawdzian na koniec ciężkiego roku czeka Wicemistrzynię Europy Anetę Rygielską. W dniach 21-25 listopada zawodniczka MKSW Pomorzanin Toruń weźmie udział w nietypowym turnieju w Tampere. 

- Zawody w Finlandii rozgrywane będą tylko w jednej kategorii – 60kg. To w tej wadze startuje wielka gwiazda tamtejszego kobiecego boksu Mira Potkonen. Do zawodów zaproszone zostały tylko 4 pięściarki, które toczyć będą rywalizację systemem „każda z każdą” – powiedziała Aneta Rygielska, której w Tampere towarzyszyć będzie klubowy trener Kamil Gorząd. 

To oznacza, że nasza reprezentantka stoczy pojedynki z trzema bardzo wymagającymi przeciwniczkami. 39-letnia Mira Potkonen podczas niedawnych Mistrzostw Świata w Ulan-Ude zdobyła brązowy medal, a wcześniej wywalczyła krążek w tym kolorze podczas Igrzysk w Rio de Janeiro i MŚ w Astanie – obydwa turnieje w 2016 roku. W 2018 i 2019 roku wywalczyła złoto w Mistrzostwach Europy, a we wrześniu wygrała także Igrzyska Europy w Mińsku. 

Kolejną rywalką Anety Rygielskiej będzie aktualna Mistrzyni Świata 27-letnia Brazylijka Beatriz Iasmin Ferreira. To chyba najgroźniejsza konkurentka Finki w walce o złoto olimpijskie w Tokio. Polska mistrzyni świata kadetek i juniorek będzie walczyła także z 30-letnią Włoszką Francescą Amato, z którą we wrześniu przegrała w finale ME w hiszpańskim Alcobendas. 

- Czeka mnie bardzo mocny sprawdzian z bokserkami, z którymi jeszcze nigdy nie wygrałam. Mam nadzieję, że zbiorę kolejne doświadczenie i wierzę, że skutecznie powalczę z najlepszymi na świecie – przyznała torunianka Aneta Rygielska, srebrna medalistka Mistrzostw Europy w kategorii 64kg. W tej samej wadze zdobyła brąz w Igrzyskach Europy w azerskim Baku w 2015 roku. W MŚ 2019 w Rosji startowała w swojej kat. 60kg, ale tym uplasowała się poza podium. W 1/8 finału przegrała z brązową medalistką ME Irlandką Amy Sara Broadhurst.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.