PAWEŁ PASIAK - PRIORYTETEM SĄ KWALIFIKACJE DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH W TOKIO

- Moim zadaniem jest bezpośrednia koordynacja pracy w męskich i żeńskich reprezentacjach w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz pomoc w organizacji szkolenia we wszystkich obszarach. Na dziś priorytetem są kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio - mówi Paweł Pasiak, nowy kierownik Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego. 

40-letni Paweł Pasiak to były selekcjoner kobiecej drużyny narodowej, współpracował m.in. z Karoliną Michalczuk, najbardziej utytułowaną naszą pięściarką w historii. Obecnie to właśnie Karolina Michalczuk jest trenerką kadry Biało-Czerwonych. 

- Znam wszystkich szkoleniowców naszych reprezentacji, a najbardziej chyba Karolinę Michalczuk, która była jeszcze czynną zawodniczką w kadrze, którą prowadziłem. Od siedmiu lat przyjaźnię się z Ivanem Juszczenką, przez cztery lata ze sobą współpracowaliśmy podczas zgrupowań reprezentacji - dodał. 

Paweł Pasiak jest trenerem klasy mistrzowskiej w boksie, zdobył 3 gwiazdki międzynarodowej federacji AIBA. Szkoleniem w pięściarstwie zajmuje się od 12 lat w sekcji bokserskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. 

- Do moich obowiązków należeć będzie bezpośredni nadzór nad planami szkoleniowymi poszczególnych kadr narodowych, wsparcie merytoryczne procesu szkoleniowego w tych grupach, bezpośrednia współpraca z trenerami kadr narodowych przy tworzeniu planów i strategii przygotowań drużyn do imprez kontynentalnych. Bezpośrednio będę współpracował z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Instytutem Sportu, Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej oraz Ośrodkami Przygotowań Olimpijskich, w których nasze reprezentacje się przygotowują - przyznał kierownik wyszkolenia PZB. 

W dniach 24-29 listopada w Opolu odbędą się jubileuszowe 90 Mistrzostwa Polski Seniorów. Dla kadrowiczów to będzie ważny krajowy sprawdzian przed kwalifikacjami olimpijskimi. 

- Nasi reprezentanci będą walczyli o przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 w turniejach kwalifikacyjnych w Londynie i Paryżu. To jest dziś priorytetowe zadanie dla Wydziału Wyszkolenia, selekcjonerów seniorskich drużyn, jak i całego Związku. Zostało niewiele czasu i uważam, że należy jak najszybciej skorygować plany tak, aby zintensyfikować przygotowania. Chcemy aby żeby nasi zawodnicy i zawodniczki mieli realne szanse wywalczyć miejsca dające awans na Igrzyska - zaznaczył Paweł Pasiak. 

Podkreślił, że PZB nie zapomina o zapleczu - narodowych zespołach młodzieżowych. Paweł Pasiak zapowiedział regularne spotkania wydziału wyszkolenia z trenerami seniorów, ale także kadetów i juniorów. 

- Mamy wiele obszarów do naprawy i modyfikacji. Należy pracować razem i słuchać wszystkich argumentów, aby w efekcie naszą dyscyplinę poukładać i stworzyć jak najszybciej czytelne, zrozumiałe dla wszystkich, bezstronne i oparte o wytyczne ministerstwa, jak i PZB, systemy selekcji do reprezentacji narodowych. Chciałbym także odnowić współpracę z Instytutem Sportu w Warszawie, ten element w profesjonalnym sporcie jest najważniejszym narzędziem do kontroli efektów potreningowych, jak i bieżącej kontroli stanu psychofizycznego naszych reprezentantów - powiedział szkoleniowiec, który zajmował się również m.in. przygotowaniem motorycznym piłkarek w Akademii Wojciecha Kowalewskiego w Suwałkach.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.