XV MTB IM. JERZEGO KRASNOŻONA W KNUROWIE: W PIĄTEK WALKI ĆWIERĆFINAŁOWE

Z udziałem pięściarzy z ok. 10 krajów, w piątek 8 listopada rozpocznie się w hali MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach XV Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Jerzego Krasnożona. Rywalizować będą młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy. 

- Wygrywałem w tych zawodach w kategorii kadetów i juniorów, pokonując w walkach finałowych Bartka Przybyłę i Konrada Białasa. Teraz mam nadzieję na sukces w gronie seniorów – mówi Damian Durkacz, ćwierćfinalista tegorocznych Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy w Mińsku na Białorusi. 

Oprócz Damiana Durkacza, w swojej hali przy ul. Górniczej 2 walczyć będzie m.in. kolejny z utalentowanych bokserów BKS Concordia Knurów, junior Oliwier Zamojski. 

- Zgłosili się zawodnicy np. z Litwy, Łotwy, Azerbejdżanu, Rosji, Niemiec, Ukrainy, Słowacji i Serbii, łącznie ok. 50-60 pięściarzy plus polscy młodzicy, kadeci, juniorzy i seniorzy. Zapowiada się bardzo ciekawy turniej i bardzo długi piątek, kiedy rozgrywane będą pojedynki ćwierćfinałowe – powiedział Mieczysław Gołąb, prezes BKS Concordia Knurów. 

W zawodach wezmą udział m.in. kadrowicze z reprezentacji kadetów prowadzonej przez trenera Krzysztofa Szota. – Na śląskim ringu zaprezentują się m.in. w wadze -46kg Adrian Lewandowski (Łokietek Brześć Kujawski), -50kg Nikodem Szafarz (Boxing Radom) i +80kg Adrian Wieczorek (Szamotuły Boxing). To będzie sprawdzian międzynarodowy także dla mojego syna Oliwiera Szota (-57kg, LKS Myszków) – mówi szkoleniowiec kadry narodowej. 

Patron turnieju – Jerzy Krasnożon był cenionym trenerem pięściarzy z Knurowa. Wcześniej pracował w Avii Świdnik. Jego podopiecznymi byli m.in. Józef Gilewski i Sławomir Marciniak. Zmarł w 2002 roku. Honorowy patronat XV MTB im. Jerzego Krasnożona objął Prezydenta Miasta Knurowa – Adama Ramsa. Półfinałowy odbędą się w sobotę, a w niedzielę walki finałowe.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.