TRENER KADRY JUNIOREK TOMASZ DYLAK - WYSOKIE CELE NA 2020 ROK

 

Znam kadrowiczki już od dłuższego czasu, wierzę w nie i zrobię wszystko, aby osiągnęły sukcesy na Mistrzostwach Świata i Europy. Stawiam przed nam wysokie cele na 2020 rok i kolejne lata – mówi Tomasz Dylak, nominowany przez Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego na nowego trenera reprezentacji juniorek. 

32-letni Tomasz Dylak należy do bardzo młodego pokolenia zdolnych, ambitnych, zdeterminowanych i pracowitych polskich szkoleniowców. Zarząd PZB, na czele z prezesem Grzegorzem Nowaczkiem, doceniając dotychczasowe osiągnięcia trenera z Gostynia, powierzył mu funkcję selekcjonera Kadry Narodowej Juniorek. 

- Chcę wprowadzić świeży powiew do Kadry Polski, a jednym z założeń jest postawienie na trening motoryczny, ponieważ z tym nasz boks olimpijski niestety ma duży problem. Zamierzam zbudować silną drużynę narodową także od strony psychicznej, co ma wielkie znaczenie w rywalizacji międzynarodowej – powiedział Tomasz Dylak. 

Nowy szkoleniowiec reprezentacji tworzył od podstaw klub Sporty Walki Gostyń. Miało to miejsce w 2013 roku. Jest głównym trenerem wszystkich grup wiekowych Kadry Województwa Wielkopolskiego. To szkoleniowiec pierwszej klasy, posiadający gwiazdkę AIBA. 

- Jeśli chodzi o sukcesy na pewno można do nich zaliczyć dwa złote medale Zofii Stachowiak na Mistrzostwach Europy, jak również brązowy medal Klaudii Budasz w ME i ćwierćfinał MŚ. Do tego ćwierćfinał ME i uczestnictwo w MŚ Mikołaja Mańki oraz udział Krystiana Barskiego w ME. Do tego 11 złotych medali Mistrzostw Polski moich podopiecznych i dużo więcej medali srebrnych i brązowych – dodał trener, który świetnie sobie radzi pod względem przygotowania techniczno-taktycznego i motorycznego. 

W minionym tygodniu Tomasz Dylak obserwował kadrowiczki i potencjalne reprezentantki podczas Pucharu Polski Juniorek w Poznaniu. 

- Bardzo dobrze zaprezentowała się Wiktoria Tereszczak w wadze 64kg. Świetną finałową walkę dały Karolina Ampulska i Izabela Rozkoszek. Oczywiście Daria Parada potwierdziła swój wysoki poziom wyszkolenia. W planie mam konsultację w Wałczu zakończoną startem na międzynarodowym turnieju w Szczecinie, który ma się odbyć w dniach 22-24 listopada. Chciałbym ściśle współpracować z trenerem Kadry Kadetek Tomaszem Winiarskim i przeprowadzić wspólne zgrupowanie na początku grudnia, aby również poznać zawodniczki z rocznika 2003. Od stycznia przejdą one do grupy wiekowej juniorek – przyznał Tomasz Dylak, którego część obowiązków w klubie Sporty Walki Gostyń przejmie Michał Kosowicz.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.