PUCHAR POLSKI JUNIORÓW: MISTRZOWIE POLSKI WYSTĄPIĄ W FINAŁACH

Złoci medaliści tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów Gracjan Ciureja (52kg), Oliwier Zamojski (64kg), Damian Zawieruszyński (81kg) awansowali do finałów zawodów Pucharu Polski Juniorów w Poznaniu.

W sobotnich pojedynkach Gracjan Ciureja (złoty medalista MPJ w wadze 49kg) wygrał z Wiktorem Bujakowskim 3:0, Oliwier Zamojski (złoty medalistka MPJ w kategorii 60kg) pokonał Kacpra Lubarskiego 3:0, zaś Damian Zawieruszyński zwyciężył przez RSC w 2 rundzie w walce z Bartoszem Kilianem.

O pierwszej miejsce w Pucharze Polski Juniorów Gracjan Ciureja będzie boksował z Oskarem Dembińskim, Oliwier Zamojski z Krystianem Szymańskim, a Damian Zawieruszyński z Sylwestrem Perkowskim.

W innych ciekawych potyczkach w 1/2 finału, w wadze 75kg Wojciech Guźniczak wygrał z Krystianem Barskim 3:0, a Danylo Redko z Marcinem Trzaskowskim 2:1. W kat. 91kg Mateusz Bereźnicki pokonał Oskara Drywę 3:0, a Bartosz Stefański pokonał Jana Ostaszewskiego 3:0. Bardzo interesująco zapowiada się również finał wagi 60kg z udziałem Daniela Dołowego i Benjamina Zarzecznego.

W pozostałych dniach tytuły w zawodach kobiet wywalczyły Natalia Karkowska (57kg) i Daria Parada (75kg), ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Kadetek. W sobotę większość walk półfinałowych zakończyła się przed czasem, np. w kategorii +81kg Natalia Żybura pokonała Julię Lillę przez RSC w 1 rundzie i w finale zmierzy się z Oliwią Toborek. Z kolei o złoto w wadze 64kg spotkają się Wiktoria Tereszczak i Joanna Tyras.

Do finałów kat. wagowych 48kg awansowały siostry Andżelika i Kinga Mięgoć. W półfinałach pokonały, odpowiednio po 3:0 Katarzynę Kurkiewicz i Magdalenę Tylendę. W 1/2 finału kategorii 54kg Izabela Rozkoszek wygrała z Wioletą Biskup (RSC 2), zaś Karolina Ampulska z Patrycją Borkowską (RSC 2).