PUCHAR POLSKI JUNIORÓW: FAWORYCI WYGRYWALI PRZED CZASEM W POZNANIU

Damian Zawieruszyński (81kg), Bartosz Stefański i Mateusz Bereźnicki (obaj 91kg) zwyciężyli przed czasem w walkach ćwierćfinałowych Pucharu Polski Juniorów w Poznaniu.

W piątkowych pojedynkach Mistrz Polski Juniorów kategorii 81kg Damian Zawieruszyński wygrał przez RSC w 2 rundzie z Bartłomiejem Bieniem, a w półfinale spotka się z Bartoszem Kilianem.

W wadze 91kg złoty medalista tegorocznych MPJ w Koninie Bartosz Stefański pokonał Miłosza Belkę (RSC 2), a wicemistrz kraju (ale z kat. 81kg) Mateusz Bereźnicki triumfował w 1 rundzie walki z Aleksandrem Mądrzakiem. W półfinałach Bartosz Stefański zmierzy się z Janem Ostaszewskim, a Mateusz Bereźnicki z Oskarem Drywą.

W piątek odbył się także finał wagi 57kg w Pucharze Polski Juniorek, w którym Natalia Karkowska zwyciężyła już w 1 rundzie pojedynku z Natalią Zawalińską.

W ćwierćfinale kat. 64k Wiktoria Tereszczak pokonała Łucję Machalicę 3:0, a w półfinale jej przeciwniczką będzie Natalia Moryl. W drugiej walce 1/2 finału spotkają się Joanna Tyras i Martyna Jarocka.

W drugim dniu turnieju wygrywali również m.in. Mistrz Polski wagi 60kg Oliwier Zamojski oraz wicemistrzowie – Benjamin Zarzeczny 56kg, Adrian Krukowski 69kg i Wojciech Guźniczak 75kg. Na poznańskim ringu Oliwier Zamojski walczy w kategorii 64kg, a Benjamin Zarzeczny 60kg.

W piątek w XXXVII Pucharze Polski Juniorów i X Pucharze Polski Juniorek odbyło się 35 walk w dwóch sesjach. Dwanaście pojedynków zakończyło się przed czasem. Pojedynki półfinałowe zaplanowane są na sobotę, a finałowe na niedzielę. PP odbywa się w hali przy ul. Wyspiańskiego 33.