MMP W CIECHOCINKU: CZWARTY ZŁOTY MEDAL JAKUBA SŁOMIŃSKIEGO

Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) po raz 4 z rzędu, a pierwszy w wadze 52kg, zwyciężył w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. W finale XXVII edycji w Ciechocinku pokonał Daniela Surowca (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Najlepszym bokserem wybrano Rafała Wołczeckiego (UKS Adrenalina Boks Club Wrocław), zwycięzcę kat. 75kg.

- Trzy walki w tym turnieju wygrałem w pierwszej rundzie i to już moje czwarte złoto w kategorii młodzieżowców – mówi Jakub Słomiński, który w finale był po raz pierwszy w  2015 roku, ale przegrał z Dawidem Jagodzińskim. Po trzy złota sięgnął w 49kg.

Już za kilka dni Jakub Słomiński wraz z reprezentacją Polski wyjeżdża na Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe (CISM) w chińskim Wuhan. – W Azji wystartuję w wadze 49kg – dodał.

Oprócz niego tytuły obronili ćwierćfinalista Igrzysk i Mistrzostw Europy w Mińsku Damian Durkacz (63kg) oraz Łukasz Zyguła (69kg) i Sebastian Wiktorzak (81kg).

W finale wagi 75kg Ryszard Lewicki przegrał z Rafałem Wołczeckim 2:3, a chyba jeszcze większą niespodzianką jest porażka kadrowicza Aleksander Stawirej (+91kg) z Damianem Knybą.

Rafał Wołczecki, srebrny medalista tych zawodów z 2017 roku, został wybrany najlepszym pięściarzem turnieju w Ciechocinku.

Złoty medal w wadze 57kg wywalczył Ucha Maisuradze, a w 81kg zdobył Sebastian Wiktorzak.

Wyniki finałów (zwycięzcy na pierwszym miejscu)