MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET: KAROLINA KOSZEWSKA WYGRAŁA I JUTRO WALCZY O MEDAL

Mistrzyni Igrzysk Europy w Mińsku Karolina Koszewska (69kg) wygrała ze Shakhnozą Yunusovą z Uzbekistanu i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Ulan Ude na Syberii. Jutro nasza zawodniczka będzie boksowała o medal! Niestety swoją walkę przegrała Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska (60kg).

Bardzo utytułowana i doświadczona Karolina Koszewska jest rozstawiona z nr 6 w rosyjskim turnieju. Dziś w 1/8 finału zwyciężyła jednogłośnie na punkty 5:0. Czterej sędziowie przyznali jej wygraną 30-27, a kanadyjski 30-26.

Jutro bokserkę Legia FC Warszawa czek walka o medal z rozstawioną z nr 3 Hinduską Lovliną Borgohain, która pokonała Marokankę Oumaymę Ahbib 5:0 (30-27, 29-28, 30-27, 29-28, 29-28). Rok temu Karolina Koszewska wygrała z reprezentantką Indii 4:1 podczas Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach. Miejmy nadzieję, że w czwartek znów górą będzie reprezentantka Polski.

Karolina Koszewska zdobywała już złoty, srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy, złoty medal Igrzysk Europy, był też zawodową Mistrzynią Świata, ale wciąż czeka na krażek z amatorskich Mistrzostw Świata. Trzecią dla niej szansą są MŚ w Ulan Ude.

Niestety w 1/8 finału nie powiodło się Wicemistrzyni Europy kat. 64kg Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) przegrała z brązową medalistką tegorocznych ME w wadze 60kg Irlandką Amy Sara Broadhurst 0:5 (28-29, 28-29, 27-30, 28-29, 28-29).

Wczoraj w 1/8 finału porażki doznała Kinga Szlachcic (57kg), a z powodu kontuzji kolana w 1 rundzie swój pojedynek musiała zakończyć Elżbieta Wójcik (75kg). W eliminacjach odpadła Natalia rok (51kg).