MMP W CIECHOCINKU: BRONIĄCY TYTUŁU ŁUKASZ ZYGUŁA AWANSOWAŁ DO 1/8 FINAŁU

Broniący tytułu z 2018 roku z Sulejowa Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) wygrał dzisiaj z Dmytro Zhukovem (KS PACO Lublin) 5:0 i awansował do 1/8 finału wagi 69kg. W poniedziałek w Ciechocinku rozpoczęły się XXVII Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

Kolejnym rywalem Łukasza Zyguły będzie Kornel Kostrzewski (WKB Start Włocławek), który również jednogłośnie pokonał Artura Dzido (ZKS Stal Rzeszów).

Pierwszego dnia zawodów odbyło się 8 walk w 1/16 finału wagi 69kg. To najliczniej obsadzona kategoria w turnieju w Ciechocinku – zgłosiło się do niej 24 zawodników.

Półfinalista ubiegłorocznych MMP Norbert Różański (KSW ŁKS Łódź) spotkał się dziś z Patrykiem Karbowskim (KSW Tygrys Elbląg) i wygrał 4:1. O awans do ćwierćfinału będzie boksował z Aleksandrem Bereżewskim (Niestowarzyszony), który przez RSC w 1 rundzie pokonał Patryka Jurkiewicza (MKS Start Grudziądz).

W innym pojedynku pięściarz gospodarzy Daniel Piotrowski (CKB Potężnie Ciechocinek) triumfował w walce z Dariuszem Szramą (KS Copacabana Konin) 5:0. Jego następnym przeciwnikiem będzie Dawid Maciejewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz).

Z losowania w 1/8 finału są już m.in. Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) i Kacper Niewiadomski (KS Raszyn), którzy zmierzą się w bezpośredniej walce o awans do najlepszej ósemki.

W XXVII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski startuje 125 zawodników z 64 klubów reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich. W poszczególnych kategoriach wystąpi: 52kg – 12 bokserów, 57kg – 14, 63kg – 18, 69kg – 24, 75kg – 19, 81kg – 14, 91kg – 14, +91kg – 10.

W wadze 63kg Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów), ćwierćfinalista Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy, zacznie walkę w obronie tytułu od pojedynku z Oleksandrem Zolinem (Bagdasarian Boxing Club Poznań).