VIII IMP MŁODZIKÓW W ŁOMŻY: AWANS PAWLIKA, KUCHERENKO I OCHNICKIEGO

Uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Europy Młodzików - Nikolas Pawlik (38,5kg), Ivan Kucherenko (54kg) i Jakub Ochnicki (72kg) awansowali do strefy medalowej VIII Indywidualnych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej w Łomży.

W walkach ćwierćfinałowych Nikolas Pawlik (LKS Myszków) wygrał z Adrianem Łubą (BKS Tiger Łomża) przez RSC w 1 rundzie, Ivan Kucherenko (Adrenalina Wrocław) pokonał Mateusza Rosiaka (KSW Tygrys Elbląg) 3:0, zaś Jakub Ochnicki (Fight Club Toruń) wygrał walkowerem z Krzysztofem Bieszke (WKS Gryf Wejherowo).

- Brązowy medal Mistrzostw Europy w Tbilisi zdobył w tym roku Maciej Marchel (kat. 40kg), ale on jest zawodnikiem urodzonym w 2006 roku, a w łomżyńskim turnieju startują pięściarze z rocznika 2005 – mówi obserwujący zawody Krzysztof Szot, trener reprezentacji Polski kadetów, który szuka utalentowanych bokserów do swojej kadry na nowy sezon.

W środę w ćwierćfinałach odbyło się 50 pojedynków. Z grona zawodników gospodarzy - BKS Tiger Łomża zwycięstwa odnieśli Adam Isaev (46kg), Adlan Baeev (56kg) i Igor Jędrzejczyk (62kg).

Do zawodów zgłosiło się 156 zawodników z 68 klubów, reprezentujących 16 Okręgowych Związków Bokserskich. Organizatorami MP Młodzików są Polski Związek Bokserski, BKS Tiger Łomża i Podlaski Okręgowy Związek Bokserski w Białymstoku.