MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI: FILIP WĄCHAŁA NA 9 MIEJSCU

Filip Wąchała (SAKO Gdańsk) zajął 9 miejsce, ex aequo z kilkoma innymi bokserami, w kategorii wagowej 69kg podczas XX Mistrzostw Świata w Jekaterinburgu. Pozostali nasi reprezentanci odpadli w eliminacjach.

W dzisiejszym pojedynku w 3 rundzie (1/8 finału) 21-letni pięściarz z Trójmiasta przegrał na punkty ze swoim rówieśnikiem z Dominikany - Rohanem Emiliano Polanco. Dla Polaka to była 2 walka w turnieju, a dla jego rywala już 3 zwycięstwo. W poprzedniej rundzie Polak pokonał 5:0 Lim Hyunchula z Korei Południowej.

Mistrzostwa Świata w Rosji zakończyły się dla Biało-Czerwonych, ale kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich odbędą się dopiero w przyszłym roku. Podobnie jak w Jekaterinburgu bokserzy walczyć będą o awans do Tokio jedynie w 8 wagach.

Wkrótce do Rosji wyjeżdża kobieca reprezentacja Polski, która w Ulan Ude rywalizować będzie w Mistrzostwach Świata. Dla polskich zawodniczek to już 3 wielka impreza w odstępie kilku miesięcy, po Igrzyskach Europy na Białorusi i Mistrzostwach Europy w Hiszpanii. Z każdej wracały z medalami.