MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA: DRUGIE ZWYCIĘSTWO NATALII BARBUSIŃSKIEJ

Natalia Barbusińska, medalistka Młodzieżowych i Juniorskich Mistrzostw Europy, odniosła 2 zwycięstwo i awansowała do półfinału kategorii 69kg XIV Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach.

Po zwycięstwie z Angielką Georgią O’Connor 5:0, tym razem wygrała z Węgierką Vivien Budai 4:1. W półfinale rywalką Natalii Barbusińskiej, uczestniczki ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Seniorek w New Delhi, będzie Mistrzyni Europy Juniorek z 2018 roku Patrycja Borys. Druga z Polek pokonała Ukrainkę Mariię Siedaię 5:0.

W górnej części drabinki tej kategorii wagowej Natalia Marczykowska przegrała z Brazylijką Beatriz Soares 0:5, zaś Anna Bilous z Niemką Nadine Apetz 0:5.

Drugiego dnia turnieju na Śląsku seniorki walczyły także w wadze 54kg. W pojedynkach ćwierćfinałowych Anna Pierchała pokonała Niemkę Giorginę Podaru 4:1 i w półfinale zmierzy się z Węgierką Beatą Dudekovą, która wygrała 5:0 z Edytą Jędrzejczyk.

W ćwierćfinałach juniorek kat. 48kg Angelika Mięgoć zwyciężyła w walce z Magdaleną Tylendą 5:0, a Natalia Waliczek uległa reprezentującej Niemce Karolinie Delmaczyńskiej 0:5.

We wtorek odbyło się także 9 pojedynków kadetek. Zwycięstwa odniosły – Julia Wasiakowska (50kg) i Daria Napora (66kg). W 1/4 finału Julia Wasiakowska pokonała Karolinę Wójcik 5:0 i spotka się teraz z Węgierką Eszter Marton. Natomiast w półfinale Daria Napora wygrała przez RSC w 1 rundzie z Julią Michałek, a jej finałową rywalką będzie Amerykanka Kaheil Mishoe-Elliott, która pokonała Dagmarę Kaliszan 5:0.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.