MISTRZOSTWA ŚWIATA W ROSJI: MATEUSZ GOIŃSKI I MICHAŁ SOCZYŃSKI WYELIMINOWANI

Niestety nie udało się awansować Mateuszowi Goińskiemu (kat. 81kg) i Michałowi Soczyńskiemu (91kg) do 2 rundy odbywających się w rosyjskim Jekaterinburgu Mistrzostw Świata Seniorów.
 
Obaj nasi najciężcy bokserzy przegrali swoje dzisiejsze walki na punkty. Jako pierwszy walczył Mateusz Goiński (KS Zagłębie Konin) z Hindusem Brijeshem Yadavem. Po dobrej i wygranej pierwszej rundzie, w dwóch kolejnych reprezentant Biało-Czerwonych był liczony przez sędziego i ostatecznie przegrał 0:5 (27-29, 26-29, 28-29, 28-29, 26-29).
 
Kilkadziesiąt minut później do pojedynku z Beratem Acarem z Turcji stanął Michał Soczyński (PACO Lublin). W tej walce też najbardziej wyrównane było pierwsze starcie zakończone minimalnym prowadzeniem Turka. Później w ocenie sędziów Berat Acar miał przewagę i wygrał z Polakiem 4:1 (30-27, 28-29, 30-27, 29-28, 30-27).
 
Jutro będzie boksował trzeci z podopiecznych trenera Ivana Juszczenko – w 1 rundzie wagi 57kg Jarosław Iwanow (KS Wisła Kraków) zmierzy się z Brazylijczykiem Douglasem De Andrade. Z kolei następnego dnia o awans do 2 rundy powalczy Mateusz Polski (KB Karlino), a jego przeciwnikiem będzie Holender Enrico Lacruz.
 
W 1 rundzie wolny los mieli startujący w kategorii 69kg Filip Wąchała (SAKO Gdańsk) i w wadze 75kg Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.