wmc_boxing_1.jpg

Niestety Agata Kaczmarska (75 kg) nie awansowała do wielkiego finału odbywających się w Moskwie Wojskowych Mistrzostw Świata. W półfinale przegrała na wskazania 1-2 (!) z Mavludą Mavlonovą z Uzbekistanu.

To oznacza, że podobnie jak Sandra Drabik (51 kg), również Agata Kaczmarska wywalczyła brąz w prestiżowych zawodach w Rosji.
 
W trzecie rundzie Uzbeczka dostała ostrzeżenie za trzymanie, ale już wcześniej walczyła niesportowo. Sędziowie po zakończeniu pojedynku punktowali: 29-27 dla Agaty Kaczmarskiej, 28-27 dla Mavludy Mavlonowej, a trzech innych 28-28.
 
W tej sytuacji doszło do wskazania triumfatorki – dwóch opowiedziało się za Uzbeczką, a jeden za Polką. Wielka szkoda, że Agata Kaczmarska pokazała, że jest w stanie dobrze zaboksować z aktualną Wicemistrzynią Azji.
 
We wcześniejszym półfinale Sandra Drabik (51 kg) doznała porażki z Włoszką Włoszką Giordaną Sorrentino 1:4.
wmc_boxing_1.jpg

Sandra Drabik (51 kg) zdobyła brązowy medal 58 Wojskowych Mistrzostwach Świata w Moskwie. Za kilkadziesiąt minut w półfinale walkę stoczy inna nasza reprezentantka Agata Kaczmarska (75 kg).

W pojedynku 1/2 finału z udziałem uczestniczek niedawnych Igrzysk Olimpijskich w Tokio lepsza okazała się zawodniczka z Italii, która pokonała 4:1 na punkty reprezentantkę Polski.
 
33-letnia kielczanka przegrała pierwszą rundę 2:3, a dwie kolejne po 1:4. Ostatecznie uległa Włoszce 29-28, 28-29, 28-29, 27-30, 27-30.
 
W ostatniej, 10 walce w czwartkowej serii walk półfinałowej w kategorii średniej zmierzą się Agata Kaczmarska (75 kg) i Mavluda Mavlonova z Uzbekistanu, aktualna Wicemistrzyni Azji.
 
W turnieju w stolicy Rosji uczestniczyli także inni nasi pięściarze-zawodowi żołnierze Jakub Słomiński (49 kg) i Mateusz Polski (69 kg).
1.jpg

Brązowe medalistki Mistrzostw Europy Martyna Jarząbek (57 kg) i Maja Razik (64 kg) odniosły w środę ćwierćfinałowe zwycięstwa i zapewniły sobie medale Mistrzostw Polski Młodzików U14, które odbywają się w Jedwabnie (powiat szczycieński).

Martyna Jarząbek wygrała prez RSC w 1 rundzie z Martyną Kuświk, a Maja Razik pokonała Kingę Nowakowską 5:0.
 
W półfinale Martyna Jarząbek spotka się z Mariną Ziętek (5:0 z Wiktorią Wysocką), a Maja Razik z Aleksandrą Kaposchką (RSC 1 w walce z Nikolą Jasiak).
 
Oprócz dwóch wymienionych pięściarek, medale ME w Sarajewie zdobyły także: srebro - Joanna Szlędak (60 kg), brąz - Maria Gutkowska (40 kg), Natalia Niewiadomska (44 kg), Karolina Deręgowska (46 kg).
 
Wśród uczestników Mistrzostw Europy w stolicy Bośni i Hercegowiny był startujący w wadze 63 kg Jakub Pop. W ćwierćfinale w Jedwabnie triumfował w pojedynku z Kacprem Sapetą 5:0. Kolejnym rywalem Kuby Popa będzie Oliwier Orchel.
 
W drugiej walce 1/2 finału kat. 63 kg Jan Fierek zmierzy się z Jakubem Faliszewskim. Dzisiaj obaj zwyciężali przed czasem.
 
W wadze 90 kg do półfinału awansowali Mikołaj Mikołajczyk, Radosław Mierzwa i Patryk Kluska. W walkach, których stawką będzie występ w wielkim finale, Mikołajczyk będzie boksować z Krzysztofem Zakrzewskim, a Mierzwa z Kluską.
wmc_boxing_1.jpg
 
Sandra Drabik zdobywała medale Mistrzostw Europy, Igrzysk Europejskich i Mistrzostw Unii Europejskiej, a teraz do bogatej kolekcji dołoży krążek z Wojskowych Mistrzostw Świata. Dziś w Moskwie odniosła efektowne zwycięstwo w ćwierćfinale wagi 51 kg i zobaczymy ją na podium, podobnie jak Agatę Kaczmarską (75 kg).
 
Rywalką kielczanki we wtorkowe przedpołudnie była Miss Nurnaher z Bangladeszu. Od początku zarysowała się bardzo wyraźna przewaga Polki, która wyprowadzała mnóstwo kombinacji, sporo uderzała m.in. na korpus. Po 90 sekundach Azjatka po raz pierwszy był liczona przez sędzinę.
 
Druga runda znów zdecydowanie dla Sandry Drabik. W ostatniej jej minucie pięściarka z Bangladeusz aż 3-krotnie była liczona i niemal równo z gongiem pojedynek został przedwcześnie zakończony.
 
W półfinale przeciwniczką Sandry Drabik będzie Włoszka Giordana Sorrentino, która w ćwierćfinale pokonała Jaelle Du Coeur Essele (Kongo). I Drabik, i Sorrentino uczestniczyły w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
 
Nasze reprezentantki - Sandra Drabik (51 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg) będą walczyły o awans do finału 58 Wojskowych Mistrzostw Świata w czwartek, 23 września. W eliminacjach nieznaczne porażki na punkty ponieśli Jakub Słomiński (49 kg) i Mateusz Polski (69 kg).
wmc_boxing_1.jpg
 
Jakub Słomiński (49 kg) niejednogłośnie na punkty przegrał z Brazylijczykiem Leanderso dos Sa Conceicao Siqueiro w 1/8 finału odbywających się w Moskwie 58 Wojskowych Mistrzostw Świata.
 
Po równej walce Jakub Słomiński uległ rywalowi z Brazylii w pierwszej rundzie 1:4 oraz w drugiej i trzeciej po 2:3. Ostateczny wynik 1:4 na niekorzyść reprezentanta Polski (29-28,28-29, 28-29, 28-29, 27-30).
 
Wczoraj niewiele do sukcesu zabrakło również innemu naszemu bokserowi z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego Mateuszowi Polski (69 kg). Doznał porażki 2:3 w 1/16 finału z Wenezuelczykiem Jose Christiannem Palacio Mediną.
 
W zawodach w stolicy Rosji wystąpią jeszcze dwie polskie pięściarki – jutro w ćwierćfinale Sandra Drabik (51 kg) z Miss Nurnaher z Bangladeszu. Natomiast Agata Kaczmarska (75 kg) dopiero w czwartek, 23 września stoczy swój pojedynek półfinałowy.
 
W Wojskowych MŚ uczestniczy 231 zawodniczek i zawodników z 36 państw, w tym 4-osoboowa reprezentacja Polski. Finały w sobotę, 25 września.
 
wmc_boxing_1.jpg
Mateusz Polski (69 kg) przegrał z Wenezuelczykiem Jose Christiannem Palacio Mediną na punkty 2:3 w 1/16 finału Wojskowych Mistrzostwach Świata w Moskwie.
 
Reprezentant Biało-Czerwonych po raz 2 w karierze boksował z tym rywalem z Wenezueli i niestety znów okazał się minimalnie słabszy. Sędziowie punktowali 29-28, 29-28 dla Mateusza Polskiego oraz 29-28, 30-27, 30-27 dla Palacio Mediny.
 
- Szkoda tej porażki, bowiem przeciwnik był w moim zasięgu - przyznał nasz zawodnik.
 
Poprzednio Mateusz Polski walczył z Jose Christiannem Palacio Mediną na koniec lutego 2016 roku w półzawodowej lidze WSB w meczu Rafako Hussars Poland z Caciques Venezuela w Caracas. Na wyjeździe Polak uległ wtedy 1:2.
 
W Wojskowych MŚ wystąpi jeszcze troje polskich pięściarzy: Jakub Słomiński (49 kg) spotka się w 1/8 finału z Brazylijczykiem Leanderso dos Sa Conceicao Siqueiro, Sandra Drabik (51 kg) w ćwierćfinale zmierzy się z Miss Nurnaher z Bangladeszu.
 
Medal ma już zapewniony Agata Kaczmarska, która jest w półfinale wagi 75 kg. O finał będzie rywalizować z Rosjanką Mariią Urakovą lub Uzbeczką Mavludą Mavlonovą.
 
Nasi bokserzy reprezentują Centralny Wojskowy Zespół Sportowy.
 
 
wmc_boxing_1.jpg

Dwaj nasi bokserzy Jakub Słomiński i Mateusz Polski mają szansę w krótkim czasie wystąpić w dwóch edycjach Mistrzostw Świata – najpierw w Wojskowych w Moskwie, a za miesiąc w Seniorów (Elity) w Belgradzie.

Biało-Czerwoni w piątek, 17 września wylatują do Rosji, a następnego dnia odbędą się pierwsze walki eliminacyjne. Dla Jakuba Słomińskiego i Mateusza Polskiego udany występ w Moskwie byłby jednocześnie dobrym sprawdzianem przed MŚ w Serbii na przełomie października i listopada.
 
- W Moskwie wystąpię w wadze 49 kg, a trwają też przygotowania do MŚ Belgradu i mam nadzieję, że tam wystartuję w kategorii 48 kg – przyznał Jakub Słomiński, zaś Mateusz Polski dodał: - W Wojskowych MŚ będę walczył w wadze 69 kg, a z kolei w Seniorskich MŚ chciałbym dostać szansę w optymalnej dla mnie nowej kategorii 67 kg.
 
Obaj nasi reprezentanci uczestniczyli w poprzednich wielkich międzynarodowych zawodach żołnierzy. W październiku 2019 roku w chińskim Wuhan odbyły się w Igrzyska Wojskowe.
 
- Niestety w Wuhan nam się nie powiodło, ale liczymy na zwycięskie pojedynki w Rosji. W turnieju wystąpi wielu świetnych pięściarzy, lecz i my jesteśmy bardzo dobrze przygotowani – mówią Biało-Czerwoni. W składzie kobiet są Sandra Drabik 51 kg i Agata Kaczmarska 75 kg.
 
Przed 2 laty w Chinach Jakub Słomiński (49 kg) przegrał z Algierczykiem Mohammedem Yassine Touareg 0:5, a Mateusz Polski (64 kg) z Brazylijczykiem Wandersonem de Oliveirą 0:5. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio bokser z Brazylii wygrał dwie walki w wadze 63 kg (startował Damian Durkacz), a w pojedynku o medal przegrał z późniejszym zwycięzcą Kubańczykiem Andy Cruzem.
wmc_boxing_1.jpg

W Wojskowych Mistrzostwach Świata (World Military Boxing Championship) za każdym razem startują pięściarze i pięściarki z czołówki naszego globu w boksie olimpijskim. W Moskwie (18 – 25 września) w bardzo trudnych zawodach wystąpi czworo reprezentantów Polski. Wylot z Warszawy w piątek rano (17 września).

W składzie kadry Biało-Czerwonych znaleźli się: 49 kg Jakub Słomiński, 69 kg Mateusz Polski, 51 kg Sandra Drabik, 75 kg Agata Kaczmarska – wszyscy z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.
 
Trenerami naszych bokserów są Karolina Michalczuk i Tomasz Dylak, a w walki podczas 58 MŚ Wojskowych sędziować będzie Artur Gołuch. W sztabie polskiej reprezentacji są prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek, szef misji porucznik Robin Zeliaś, team kapitan starszy chorąży sztabowy Krzysztof Terlecki.
 
Turniej odbędzie się w 5 kategoriach wagowych kobiet – olimpijskich 51 kg, 57 kg, 60 kg, 69 kg, 75 kg)i 10 mężczyzn - 49 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, 91 kg, +91 kg.
 
55 edycja Wojskowych MŚ miała miejsce w 2014 roku w Kazachstanie, zaś kolejne zawody rozgrywane była jako Igrzyska Wojskowe - w 2015 roku w Korei Południowej (nr 56) i w 2019 roku w Chinach (nr 57). W Wuhan startowała liczna, 13-osobowa kadra Polski, ale nikomu nie udało się zdobyć medalu.
 
Na miejscach 5-8 sklasyfikowane zostały Natalia Barbusińska 69 kg i Agata Kaczmarska 75 kg.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.