plakatMPJ.jpg

Po sobotnich walkach wyłonionych zostało 20 finalistów XXVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku. W tym gronie są pięściarze m.in. śląskich klubów Konrad Trojok 52 kg, Oliwier Zamojski 64 kg i Michał Pankiewicz 91 kg.

W pojedynku półfinałowym Konrad Trojok (TS Czarni-Góral Żywiec) wygrał z Filipem Kamińskim (WKB Start Włocławek) 5:0 i w finale spotka się z innym miejscowym zawodnikiem Oliwierem Rogiewiczem (KB Champion Włocławek).
 
Z kolei Oliwier Zamojski (BKS Concordia Knurów) pokonał jednogłośnie na punkty Bartosza Majewskiego (KB Champion Włocławek), a o złoto powalczy z Łukaszem Perkowskim (BKS Skorpion Szczecin), który awansował do finału bez walki.
 
- Nie, nie była to moja najtrudniejsza walka w tym turnieju. A co do Łukasza Perkowskiego, jego rywal Ilia Bader nie wyszedł do pojedynku ze względu na kłopoty zdrowotne. Jestem zmotywowany na jutrzejszy finał i na pewno sięgnę po swoje – mówił Oliwier Zamojski.
 
Natomiast Michał Pankiewicz (GUKS Carbo Gliwice) zwyciężył Tymoteusza Smokowskiego (MKSW Pomorzanin Toruń) 5:0 i w decydującej potyczce zmierzy się z gromiącym swych rywali Jakub Straszewski (KB Champion Włocławek). W sobotę w 1 rundzie poddany został jego przeciwnik Tymoteusz Cieślik (RKB Boxing Radom). Wszystkie 3 dotychczasowe pojedynki Kuba Straszewski wygrał przed czasem.
 
Oprócz Jakuba Straszewskiego i Oliwiera Rogiewicza, z KB Champion Włocławek w finale wystąpi Filip Lewandowski w kategorii 56 kg, a także z WKB Start Włocławek Mateusz Bielicki +91 kg. O złote krążki będą rywalizować: Filip Lewandowski z Marcelem Materlą z BKS Skorpion Szczecin i Mateusz Bielicki z Jakubem Domuradem z KS Garda Bełchatów.
 
Dolnośląski finał obejrzą kibice w kat. 49 kg – Oskar Jędrysiak z DKB Dzierżoniów spotka się z Jakubem Krzpietem z Imperium Boxing Wałbrzych.
 
Szansę na złoto ma … bokserów Skorpiona Szczecin, a oprócz wymienionych Marcela Materli i Łukasza Perkowskiego, są to Beniamin Zarzeczny 60 kg i Igor Terlecki 75 kg. W niedzielę będą walczyć, odpowiednio, z Pawłem Sulęckim z Legionowskiej Akademii Walki oraz Krystianem Barskim z klubu Sporty Walki Gostyń.
 
Pary pozostałych finałów: 69 kg Filip Gołębiewski (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) - Mateusz Urban (Bojan Boks Lubań), 81 kg Sebastian Kusz (KS Ziętek Team Kalisz) - Jakub Maścianica (Elite Fight Club Lidzbark).
plakatMPJ.jpg

Pięściarz KB Champion Włocławek Jakub Straszewski pokonał przez RSC w 2 rundzie Wojciecha Dyrkacza ze Stali Rzeszów w ćwierćfinale wagi ciężkiej XXVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywają się we Włocławku.

To drugie zwycięstwo przed czasem Jakuba Straszewskiego w tegorocznym turnieju. Zawodnik gospodarze zapewnił sobie medal, a w półfinale spotka się z Tymoteuszem Cieślikiem z RKB Boxing Radom, który w swoim pierwszym pojedynku wygrał 3:0 na punkty z Łukaszem Waleszczykiem z UKS Boxing Sokółka.
 
W drugiej parze 1/2 finału kategorii 91kg Tymoteusz Smokowski z MKSW Pomorzanin Toruń zmierzy się z Michałem Pankiewiczem z GUKS Carbo Gliwice.
 
W wadze 64kg do strefy medalowej awansowały inny bokser Championa Włocławek Bartosz Majewski, po zwycięstwie z Erykiem Bukowskim z klubu Sporty Walki Gostyń w 2 rundzie. Pozostałe walki ćwierćfinałowe zakończyły się na punkty i wygrywali je złoty medalista MPI 2019 w kat. 60kg Oliwier Zamojski z BKS Concordia Knurów, Łukasz Perkowski z BKS Skorpion Szczecin i Mistrz Polski Kadetów kat. 60kg Ilia Bader z BKB Magic Boxing Brzesko.
 
W sobotnich półfinałach Bartosz Majewski będzie boksował z Oliwierem Zamojskim, a Łukasz Perkowski z Ilią Baderem.
 
Zdecydowana większość pierwszej serii piątkowych walk ćwierćfinałowych rozstrzygała się na pełnym dystansie. Przed czasem m.in. Marcel Materla (56kg) ze Skorpiona Szczecin pokonał Bartosza Sucheckiego z KS Raszyn. W pojedynku o finał przeciwnikiem Marcela Materli będzie Oskar Sobański z MKSW Pomorzanin Toruń. W drugiej walce rękawice skrzyżują Filip Lewandowski z KB Champion Włocławek i Artur Skorupa (Niestowarzyszony).
 
W drugiej, popołudniowej serii ćwierćfinałowej na uwagę zasługują m.in. zwycięstwa po 3:0 w wadze 60kg Pawła Sulęckiego z Legionowskiej Akademii Walki z Mateuszem Piotrowskim z Imperium Boxing Wałbrzych i Beniamina Zarzecznego z BKS Skorpion Szczecin z Kamilem Wudeckim z Fight Club Toruń. Do ewentualnej bezpośredniej walki Pawła Sulęckiego z Beniaminem Zarzecznym może dojść dopiero w finale, bowiem są w różnych „połówkach” drabinki.
 
W półfinale wagi superciężkiej ciekawie zapowiada się bój zawodników, którzy w 1/4 finału wygrywali przed czasem, tj. Mateusz Bielickiego z WKB Start Włocławek z Wiktorem Bartnikiem z ASB Hetman Zamość. Lepszy z tej pary w niedzielnym finale powalczy z Jakubem Domuradem z KS Garda Bełchatów lub Szymonem Nadłonkiem z Fight Club Koszalin.
 
Z kolei w 1/2 finału wagi 69kg są m.in. zeszłoroczni kadeci – Filip Gołębiewski (złoto w 63kg MP 2019 kad) z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i Mateusz Urban (srebro w 60 kg MP 2019 kad.) z Bojan Boks Lubań.
 
 
ATiS.jpg

Akademia Trenerów i Instruktorów Sportu uprzejmie informuje, że rozpoczyna nabór kandydatów do wzięcia udziału w szkoleniu na stopień instruktora sportu w boksie oraz trenera kl.II w boksie. 

W ramach szkolenia uczestnicy zdają egzamin umożliwiający uzyskanie licencji P.Z.B.

Po ukończeniu szkolenia absolwenci otrzymują dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień,wystawione przez Polski Związek Bokserski. 

Planowany termin rozpoczęcia szkolenia 

12.10.2020r.

plakatMPJ.jpg

52 walki odbyły się w pierwszym dniu XXVII Inndywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku. W eliminacjach kategorii 69kg aktualny Mistrz Polski Kadetów Filip Gołębiewski (złoto w wadze 63kg) pokonał Patryka Nowaka 2:1.

W ćwierćfinale Filip Gołębiowski będzie rywalizował z Antonim Brzozokiem, który wygrał z Patrykiem Bukowskim 3:0. Z kolei lepszy z tej pary w półfinale spotka się z Filipem Duszą lub Grzegorzem Żmudą. Oni również zwyciężali swych eliminacyjnych rywali na punkty.
 
W dolnej części turniejowej drabinki MPJ w wadze 69kg jest m.in. Mateusz Urban, który w eliminacjach pokonał Macieja Szturę przez RSC w 2 rundzie. W poprzednim roku Mateusz Urban przegrał 2:3 w finale kat. 60kg Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – MP Kadetów z Ilią Baderem, który we Włocławku występuje w wadze 64kg.
 
Do 1/4 finału wagi 60kg zakwalifikował się Wicemistrz Polski Juniorów kat. 56kg Beniamin Zarzeczny, po zwycięstwie z Wiktorem Orynkiem 3:0. W kolejnej walce, której stawką będzie medal, spotka się z Kamilem Wudeckim. W najlepszej ósemce tej kategorii są już m.in. Paweł Sulęcki i Mateusz Piotrowski.
 
W jedynej czwartkowej walce w wadze 49kg zawodnik KB Nokaut Włocławek Sergiusz Bąkowski pokonał przez RSC w 1 rundzie Szymona Szczęsnego z CKB Potężnie Ciechocinek. W jutrzejszym ćwierćfinale jego przeciwnikiem będzie Patryk Zając z KS Garda Gierałtowice. Pozostali pięściarze zaczynają rywalizację od 1/4 finału.
 
Pięć z sześciu eliminacyjnych pojedynków w wadze ciężkiej kończyło się przed czasem. Między innymi bokser gospodarzy Jakub Straszewski (Champion) wygrał w 1 rundzie w wyniku poddania (AB) Wojciecha Strzemiecznego z KS Ziętek Team Kalisz. W walce o podium MPJ Jakub Straszewski skrzyżuje rękawice z Wojciechem Dyrkaczem ze Stali Rzeszów, który w 2 rundzie zakończył bój z Dawidem Łobodą z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Odpadł m.in. Piotr Kalwasiński z WKB Start Włocławek, który przegrał (AB 2) z Dawidem Tkaczem z KS Garda Chojna.
plakatMPJ.jpg

Oliwier Zamojski, Jakub Sulęcki i Ilia Bader (wszyscy kategoria 64kg) oraz Jakub Domurad (+91kg), to tylko niektórzy z bokserów, którzy odnieśli zwycięstwa przed czasem w pierwszej serii walk eliminacyjnych XXVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku.

Do zawodów zgłosiło się 132 zawodników z 76 klubów. Po 16 pięściarzy rywalizuje w wagach 69kg i 75kg, 15 – 56kg, a po 14 – 64kg i 91kg.
 
W kategorii do 64kg pewne wygrane zanotowali ubiegłoroczny Mistrz Polski kat. 60kg Oliwier Zamojski – pokonał Jakuba Szturę przez RSC w 1 rundzie, a także Jakub Sulęcki – RSC 3 z Szymonem Dębiakiem i Ilia Bader – RSC 3 z Kacprem Przyjemskim.
 
W ćwierćfinałach z losowania byli już Bartosz Majewski i Eryk Bukowski i oni zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o medal. Oliwier Zamojski będzie boksował z Tomaszem Turzańskim (wygrał swoją walkę także w 1 rundzie), Łukasz Perkowski z Kamilem Nowosadem, a Jakub Sulęcki – młodszy brat Macieja Sulęckiego – z Ilią Baderem.
 
Jakub Sulęci i Ilia Bader są srebrnymi medalistami ubiegłorocznych MP Kadetów w Ostrowcu Świętokrzyskim, odpowiednio w kategoriach wagowych 57kg i 60kg. Jutro jeden z nich zapewni sobie podium w debiucie w MP Juniorów.
 
Bardzo wyrównane boje toczyli bokserzy w wadze 75kg. Wszystkie 8 walk zakończyło się na pełnym dystansie, a trzy z nich wynikiem 2:1. Między innymi Konrad Makowski wygrał z Szymonem Szmydem, Dorian Tomczak z Dariuszem Mirończukiem i Adrian Timofiejczuk z Bartoszem Pertkiewiczem.
 
W 1/4 finału zmierzą się Igor Terlecki z Danielem Mazurkiem, Konrad Makowski z Dorianem Tomczakiem, rywalem Adriana Timofiejczuka będzie Cezary Znamiec, zaś Krystian Barski spotka się z Dawidem Chwałkowskim.

oraz Jakub Domurad (+91kg), to tylko niektórzy z bokserów, którzy odnieśli zwycięstwa przed czasem w pierwszej serii walk eliminacyjnych XXVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku.

Kadeci_-_kadra.jpg

W 5-osobowym składzie wystąpi reprezentacja kadetów w Turnieju Międzynarodowym, który w dniach 2-4 października odbędzie się w czeskim Usti nad Łabą.

- Ze względu na trwające eliminacje, przesunięte z powodu pandemii koronawirusa, do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, nie wszyscy kadrowicze mogą wystąpić w zawodach w Czechach – przyznał trener główny Krzysztof Szot.
 
W składzie na turniej w Usti nad Łabą są 54kg Artur Proksa (Góral Żywiec), 57kg Bartłomiej Rośkowicz (MOSM Tychy), 60kg Oliwier Szot (LKS Myszków), 63kg Dominik Przywara (Concordia Knurów), 66kg Tobiasz Zarzeczny (Boxing Team Stalowa Wola).
 
Z tego grona w ubiegłym roku w młodzikach boksował Tobiasz Zarzeczny i na ringu w Łomży został Mistrzem Polski w kategorii do 65kg. W finale, swojej 4 walce w zawodach, podopieczny trenera Rafała Toporowskiego pokonał jednogłośnie na punkty Jakuba Łukaszyka z klubu Sporty Walki Rawicz.
 
Tobiasz Zarzeczny jest młodszym bratem Beniamina Zarzecznego (BKS Skorpion Szczecin), pięściarza juniorskiej reprezentacji Polski.
 
- Turniej w Czechach i Mistrzostwa Polski Kadetów będą ważnymi etapami przygotowań do Mistrzostw Europy, które mają się odbyć na przełomie listopada i grudnia w stolicy Bułgarii, Sofii – powiedział szkoleniowiec kadry narodowej Krzysztof Szot.
plakatMPJ.jpg

- Jadę do Włocławka po złoty medal, a kolejnym celem będzie podium Mistrzostw Europy Juniorów w Czarnogórze – mówi Oliwier Zamojski z Concordii Knurów, który od środy do niedzieli będzie uczestniczył w XXVII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Oliwier Zamojski jest 4-krotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski. Pierwsze zwycięstwo odniósł w wadze 46 kg w młodzikach w 2016 roku w MP im. Pawła Szydły w Tarnowie Podgórnym. Później 2-krotnie wygrywał MP Kadetów – Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, w 2017 roku w Pułtusku w wadze 54 kg i w 2018 roku w Koninie w kategorii 57 kg.
 
- Rok temu wywalczyłem złoto podczas MP Juniorów w Koninie, gdzie w finale wagi 60 kg pokonałem Kamila Kirpszę. Teraz we Włocławku wystąpię w limicie 64 kg, ale nie jest to dla mnie całkiem nowa kategoria. Już pod koniec 2019 roku boksowałem w tej wadze, stoczyłem kilka walk, w tym w połowie marca na turnieju w Kownie na Litwie, tuż przed wybuchem pandemii – powiedział Oliwier Zamojski.
 
W XXVII MPJ w kat. 64 kg wystąpią także m.in. Ilia Bader z BKB Magic Boxing Brzesko, Łukasz Perkowski (niestowarzyszony) i Jakub Sulęcki z Legionowskiej Akademii Walki.
 
- Zapowiadają się ciekawe zawody, będą miał mocnych rywali, ale czuję, że jestem bardzo dobrze przygotowany i stać mnie na zdobycie 5 złotego medalu Mistrzostw Polski. W wadze 64 kg mam już zwycięstwo np. z Krystianem Szymańskim o Złotą Rękawicę w Krakowie. Pokonałem go bardzo pewnie i zrewanżowałem się wówczas za wcześniejszą porażkę – dodał pięściarz Concordii Knurów.
 
Na co dzień Oliwier Zamojski trenuje i sparuje z walczącym w tej samej kategorii reprezentantem kraju, starszym od siebie o 3 lata Damianem Durkaczem.
 
- Oczywiście Damian jest lepszym zawodnikiem, występuje w seniorskiej reprezentacji i był na kwalifikacjach olimpijskich, ale staram się mu dorównać. Rywalizacja z nim to dla mnie cenne doświadczenie – mówił Oliwier Zamojski, którego trenerem jest Ireneusz Przywara.
 
Bokser z Knurowa liczy na kolejny sukces krajowy, a następnie międzynarodowy w MEJ w czarnogórskiej Budvie. Zawody mają się odbyć w listopadzie.
 
- Chciałbym zaakcentować swój ostatni rok w juniorach także medalem Mistrzostw Europy, najlepiej w złotym kolorze. A potem czekam na seniorskie pojedynki. Mam wiele chęci do pracy treningowej i wiem, że stać mnie na bardzo dobre wyniki na polskich i zagranicznych ringach – dodał 18-letni Oliwier Zamojski, kolega klubowy Damiana Durkacza i Oskara Safaryana.
 
Z uznaniem o jego dotychczasowych osiągnięciach wypowiada się trener Ireneusz Przywara: - Oliwier jest obiecującym i przebojowym sportowcem. Ma smykałkę do boksu, ale wiele pracy przed nim. Jest niższy od niektórych z rywali, dlatego musi popracować m.in. nad skracaniem dystansu, czyli przechodzeniem do półdystansu.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.