Konrad Makowski z Broni Radom z Pucharem im. Kazimierza Paździora

Brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów Konrad Makowski z Broni Radom wygrał z Rostykiem Nadolskim z Widzewa Łódź w walce o Puchar im. Kazimierza Paździora, Mistrza Olimpijskiego z Rzymu. W hali MOSiR w Radomiu odbyła się XII edycja zawodów poświęconych pamięci słynnego boksera.

Oprócz Konrada Makowskiego, wyróżnienie zostali: Wiktoria Szewczyk - najlepsza zawodniczka turnieju i Tomasz Piątek - najlepiej wyszkolony technicznie pięściarz przedświątecznych zawodów. Wiktoria Szewczyk (BTS Broń) pokonała Nikolę Nowakowską (RKB Boxing Radom), a Tomasz Piątek (RKB Boxing) zwyciężył w pojedynku z Albertem Muchą (Skarżyski Klub Bokserski Skarżysko-Kamienna).

W seniorskiej wadze ciężkiej, Bartłomiej Krasuski (Broń) pokonał Krzysztofa Ogłozę (Skarżyski BK).

Organizatorem turnieju był BTS Broń Radom. W barwach tego klubu w 1960 roku Kazimierz Paździor wywalczył mistrzostwo olimpijskie w wadze lekkiej. Trzy lata wcześniej w Pradze został Mistrzem Europy. Nazywany był "filozofem ringu" ze względu na wyrozumowaną taktykę walki i spokój zachowywany między linami. Był mistrzem kontry. Zmarł 24 czerwca 2010 roku w wieku 75 lat.

Kilkanaście lat temu ukazała się książka radomskiego dziennikarza sportowego Zbigniewa Puszko "Kazimierz Paździor - filozof ringu".

W tegorocznej edycji zawodów boksowali zawodnicy dwóch radomskich klubów - Broni i RKB Boxing, a także pięściarze ze Skarżyska Kamiennej, Kielc, Łodzi i Warszawy. Odbyło się 10 turniejowych walk, a także kilka pojedynków towarzyskich.

Jak poinformowało "Echo Dnia", wśród gości byli m.in. trener kadry narodowej juniorów Krzysztof Miałki. Walki sędziowali znakomici przed laty bokserze Grzegorz Skrzecz i Paweł Skrzecz. Wśród widzów byli np. Błażej Markwat i Andrzej Wygonny, którzy z zespołem Broni uzyskali w 1986 roku historyczny awans do I ligi. Ich trenerem był Henryk Kozieł.