Polski Związek Bokserski

Polski
Związek
Bokserski


EKSTRA LIGA BOKSU OLIMPIJSKIEGO – 2018

Uprzejmie informujemy wszystkie kluby, które przesłały zgłoszenia do projektu: AKDEMIA BOKSU OLIMPIJSKIEGO,

iż PZB złożyło w dniu 20 grudnia 2017 wniosek do konkursu ogłoszonego przez Departament Sportu dla Wszystkich.

Konkurs będzie rozstrzygnięty do 20 lutego 2018 r., a o wynikach poinformujemy Państwa na stronie internetowej PZB.

Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym wszelkie działania podejmowane przez kluby do czasu ogłoszenia wyników konkursu,

prowadzone są na ich własne ryzyko.


KOMUNIKAT BIURA PZB W SPRAWIE DOKUMENTACJI FINANSOWEJ ZA LICENCJE

Biuro Polskiego Związku Bokserskiego informuje, że – zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi – faktury za licencje zostaną wystawione w oparciu o dane podmiotu dokonującego wpłaty zapisane na przelewie. Wszelkie zmiany w tym zakresie wymagają przesłania drogą elektroniczną – na adres:barbara.adamczyk@pzb.com.pl – informacji na jaki podmiot ma być wystawiona dana faktura. Informacja taka musi być bezwzględnie przesłana w dniu dokonywania operacji przelewu. Wszelkie późniejsze prośby w tej kwestii nie będą uwzględniane.

                                                                                                     Biuro

                                                                                  Polskiego Związku Bokserskiego100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W bieżącym roku mija 100-lecie odzyskania przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. Tak doniosły Jubileusz w historii naszego Państwa to dobry moment, aby poświęcić przynajmniej chwilę refleksji także osiągnięciom sportowców startujących z orłem na piersiach, za sprawą których Polska w wydatny sposób zaznaczała swoją obecność na arenach sportowych zmagań całego świata.

Swój niepodważalny udział w tych osiągnięciach mają także pięściarze, którzy wielokrotnie w międzynarodowych imprezach rangi mistrzowskiej – jako zwycięzcy – słuchali na najwyższym stopniu medalowego podium Mazurka Dąbrowskiego na championatach kontynentalnych, światowych i przede wszystkim na Igrzyskach Olimpijskich.

Wciąż zresztą w klasyfikacji medalowej dotychczas rozegranych Igrzysk – w których uczestniczyli Polacy – boks zajmuje II pozycję za lekką atletyką. 

Rywalizacja w sportach walki – w tym także w boksie – zwłaszcza ta rozgrywana na najwyższym poziomie światowym wymaga wielkiego hartu ducha i niezłomnego charakteru. Ten charakter Polacy jako naród pokazywali wielokrotnie zarówno w okresie niewoli – walcząc z zaborcami – jak i w okresie po odrodzeniu się Polski na mapie świata.

I w jednym i w drugim przypadku nasi rodacy pokazywali, że stać ich na największe poświęcenie i na sięganie po najwyższe zwycięskie laury.

Dzisiaj – z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – życzę nam wszystkim, aby znowu nad ringami całego świata rozbrzmiewał Hymn naszego Państwa ogłaszający wielkie zwycięstwa pięściarzy startujących z orłem na piersiach.


Leszek Piotrowski

Prezes

Polskiego Związku Bokserskiego


UWAGA ZMIANA TERMINU

OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY –2018


W związku z przeniesieniem turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie do sportów halowych informujemy, że w bieżącym sezonie zawody te rozegrane zostaną w terminie 26.05.-03.06.2018r. w Koninie.

W związku z powyższym wszystkie OZB powinny dokonać weryfikacji terminów turniejów kwalifikacyjnych dla kadetów, które ostatecznie muszą zostać rozegrane do dnia 22.04.2018r.

Natomiast w odniesieniu do turnieju kwalifikacyjnego kadetek niebawem zostanie ogłoszony stosowny Komunikat.


Biuro

Polskiego Związku Bokserskiego


KOMUNIKAT BIURA PZB W SPRAWIE MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK I JUNIOREK
GRUDZIĄDZ 2018


Polski Związek Bokserski i Organizator Mistrzostw Polski Seniorek i Juniorek, pragną poinformować, że Mistrzostwa zaczną się zgodnie z programem 22.02.2018 r. Z uwagi na dużą ilość zawodniczek w niektórych kategoriach wagowych, istnieje zagrożenie przełożenia finałów. Zapadła decyzja Wydziału Wyszkolenia oraz Wydziału Sportowego PZB, że jeżeli zajdzie konieczność, w kategoriach wagowych gdzie będzie powyżej 16 zawodniczek, walki finałowe odbędą się podczas finałów Mistrzostw Polski Juniorów w Ciechocinku – niedziela, 04.03.2018 r.

Przypominamy również, że zawodniczki podczas Mistrzostw w Grudziądzu, boksują we własnym sprzęcie.