Mistrzowie Polski wystąpią w Pucharze Polski w Człopie 

Sześciu aktualnych Mistrzów Polski zostało zgłoszonych do otwierającego sezon 2019 Pucharu Polski Seniorów w Człopie w dniach 14-18 stycznia. 
 
Na liście startowej są - Jakub Słomiński w wadze 52 kg (mistrzostwo zdobywał w kategorii 49kg), Jarosław Iwanow 56kg, Radomir Obruśniak 60kg, Mikołaj Tobera 69kg, Bartosz Gołębiewski 75kg i Michał Soczyński 91kg. 
 
To także pierwszy sprawdzian kadrowiczów po nominacji Ireneusza Przywary na selekcjonera reprezentacji Biało-Czerwonych. 
 
Rywalizacja w seniorskim Pucharze Polski odbywać się będzie od kategorii wagowej 52kg do +91kg. Zgłoszonych jest 62 zawodników, najwięcej w wadze 69kg – 15 bokserów. 
 
Wśród nieobecnych jest m.in. Mistrz Polski w kat. 64kg Damian Durkacz, ostatnio przebywający na zgrupowaniu w Zakopanem pod okiem trenera współpracującego z PZB, Marka Chrobaka. 
 
W marcu 2017 roku w niewielkiej, ale prężnej Człopie (Zachodniopomorskie) odbyły się 88. MP Seniorów. Wygrywali wtedy np. Jakub Słomiński, Mateusz Polski, Bartosz Gołębiewski, czy Arkadiusz Szwedowicz. W w hali Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu z powodzeniem rozegrano także Młodzieżowe MP. Od niedawna burmistrzem miasta jest Jerzy Bekker. 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.