Jedno zwycięstwo i dwie porażki Polek w ćwierćfinałach na Syberii

Sandra Drabik (51kg) odniosła drugie zwycięstwo i awansował do półfinału w turnieju "XVI World Cup of Petroleum Countries". W dzisiejszej walce w Khanty-Mansiysku na Syberii Polka wygrała na punkty z Rosjanką Yuliyą Chumgalakovą.

W czwartek Sandra Drabik jednogłośnie pokonała Białorusinkę Yulię Apanasovich, a w piątek okazała się lepsza od półfinalistki tegorocznych Mistrzostw Rosji w wadze 48kg. W sobotnim półfinale nasza reprezentantka spotka się z Rosjanką Liliyą Aetbajevą, która pokonała swoją rodaczkę Mariyę Khuzahmetovą.

Dzisiaj odbyły się jeszcze dwa polsko-rosyjskie pojedynki w Khanty-Mansiysku. W kategorii 75kg Agata Kaczmarska przegrała z aktualną Wicemistrzynią Rosji Eleną Gapeshiną, a Elżbieta Wójcik z Saadat Dolgatovą, złotą medalistką ubiegłorocznych Mistrzostw Rosji w kategorii 69kg.

Z turnieju odpadli także dwaj polscy bokserzy. Mateusz Wodziński (81kg) przegrał z Rosjaninem Vladimirem Shishkinem, a Witold Lisek (91kg) z Syryjczykiem Alla Aldin Ghossounem.

W 2014 roku drugie miejsce w World Cup of Petroleum Countries zajęła Andżelika Grońska, w wadze 51kg.