Pierwsze zwycięstwo Sandry Drabik w Khanty-Mansiysku

Utytułowana reprezentantka Polski Sandra Drabik (51kg) wygrała na punkty z Białorusinką Yulią Apanasovich w dzisiejszej walce 1/8 finału rozpoczętego w Khanty-Mansiysku turnieju "XVI World Cup of Petroleum Countries".

Jeszcze do niedawna Yulia Apanasovich boksowała w kategorii 57kg. W tym roku w meczu międzypaństwowym przegrała z Anną Góralską, a przed 2 laty zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy. - Czuć było jej siłę w dzisiejszym pojedynku, ale chyba boks z zapasami jej się pomylił - mówiła Sandra Drabik.

Niestety swój pojedynek przegrała Natalia Barbusińska (64kg). Uległa na punkty finalistce rosyjskiego turnieju z 2016 roku, reprezentantce Tadżykistanu Shorii Zulkainarovej.

W jutrzejszych ćwierćfinałach poza Sandrą Drabik wystąpią jeszcze nasze zawodniczki z kategorii średniej 75kg – Agata Kaczmarska spotka się z Rosjanką Eleną Gapeshiną, a Elżbieta Wójcik z Rosjanką Saadat Dolgatovą.

Na Syberii wystąpią także Akademicki Mistrz Polski Mateusz Wodziński (81kg) i Akademicki Wicemistrz Polski Witold Lisek (91kg). W 1/8 finału Mateusz Wodziński zmierzy się z Rosjaninem Vladimirem Shishkinem, a w ćwierćfinale rywalem Witolda Liska będzie Syryjczyk Alla Aldin Ghossoun.

Turniej w Rosji potrwa do niedzieli. Kobiety rywalizują w 4 kategoriach wagowych 51kg, 64kg, 75kg, 81kg, a mężczyźni w 10, od 49kg do +91kg.