IX Mistrzostwa Unii Europejskiej: Aleksander Stawirej przegrał z faworytem z Anglii

Aktualny Wicemistrz Europy i Mistrz Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej Anglik Frazer Clarke wygrał z naszym Aleksandrem Stawirejem (+91kg) w dzisiejszej walce ćwierćfinałowej IX Mistrzostw Unii Europejskiej w hiszpańskim Valladolid.

Punktacja sędziów nie była korzystna dla Aleksandra Stawireja (KS Ziętek Team Kalisz) – 27:29, 25:30, 26:30, 27:30, 25:30.

Faworytem tej walki był Anglik, który ma za sobą udane starty w World Series of Boxing czy poprzedniej edycji Mistrzostw Unii Europejskiej – zwyciężył w 2014 roku w Sofii. Pięć lat temu Frazer Clarke był na Turnieju Feliksa Stamma w Warszawie i w finale przegrał z dobrze znanym polskim kibicom Sergeyem Verveyko 12:18.

Jutro na ringu w Valladolid zobaczymy dwóch kolejnych Biało-Czerwonych w walkach ćwierćfinałowych - Maciej Jóźwik (52kg) spotka się z Gruzinem Nodari Darbaidze, a Jarosław Iwanow (56kg) z Anglikiem Anthony Jamesem Walkerem.

Brązowe medale mają zapewnione Jakub Słomiński (49kg), Radomir Obruśniak (60kg) i Filip Wąchała (69kg).