ODSZEDŁ ZDZISŁAW BANDURSKI

Polski Związek Bokserski ze smutkiem informuje, że w wieku 80 lat zmarł Zdzisław Bandurski były zawodnik, a następnie kierownik sekcji bokserskiej Legii Warszawa, a także sędzia pięściarski Klasy Związkowej.
Zdzisław Bandurski boksował w wadze półciężkiej, mierząc na ringu swe siły z wieloma wspaniałymi przedstawicielami polskiego boksu. Zawsze prezentował przyjemny dla oka boks techniczny, nazywany szlachetną szermierką na pięści. Zawsze też do swoich obowiązków zawodniczych podchodził z należytą powagą i sumiennością.


Dokładnie takie same cechy prezentował pełniąc przez wiele lat funkcję kierownika sekcji bokserskiej warszawskiej Legii, która w tym czasie dominowała na krajowym ringu ligowym, a której zawodnicy także w rywalizacji indywidualnej sięgali po medale na MP i reprezentowali barwy narodowe na mistrzowskich zawodach międzynarodowych. Współpracował także z Polskim Związkiem Bokserskim.
Jego odejście to dla nas wszystkich powód do smutku. Odszedł bowiem Człowiek prawy i sumienny, który zawsze był pomocny dla innych i dla którego boks był wielką pasją.


Rodzinie i Bliskim Zdzisława Bandurskiego składamy wyrazy współczucia.
Zarząd i Pracownicy Biura PZB

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.