Mistrzostwa Unii Europejskiej: Maciej Jóźwik pełen optymizmu

 Prosto z norweskiego Trondheim z tytułem najlepszego zawodnika turnieju „Legacy Boxcup” na zgrupowanie do Zakopanego przyjechał Maciej Jóźwik (52kg). Jako jedyny z obecnej kadry Biało-Czerwonych miał już okazję startować w Mistrzostwach Unii Europejskiej. 
 
- Podczas zawodów w Norwegii wygrałem na punkty z Francuzem Antoine Duchaussoy i Anglikiem Liamem Philipsem, otrzymałem puchar dla najlepszego seniora oraz pas dla najlepszego zawodnika turnieju. Czuję, że jestem w wysokiej formie i z optymizmem spoglądam na rozpoczynające się za kilka dni Mistrzostwa Unii Europejskiej w Valladolid – mówi Maciej Jóźwik. 
 
Z obecnej 9-osobowej kadry Polski tylko ten zawodnik miał okazję startować w poprzednich MUE w 2014 roku w Sofii. Maciej Jóźwik przegrał wtedy w ćwierćfinale z Francuzem Elie Konki. 
 
- Na 2 dni przed turniejem Bułgarii zachorowałem, miałem anginę ropną i gorączkę. Mimo tego zdecydowałem się walczyć z Francuzem, ale byłym bardzo osłabiony. Wierzę, że sukcesem zakończy się mój start w Hiszpanii – dodał bokser BKS Skorpion Szczecin, który karierę zaczynał w Szczytnie pod okiem trenera Zenona Jagiełło. 
 
Maciej Jóźwik jest 8-krotnym Mistrzem Polski licząc turnieje seniorów i młodzieżowców. W tym roku stoczył 24 walki. 
 
- Najtrudniejszą stoczyłem podczas Turnieju im. Feliksa Stamma, gdzie przegrałem 1-4 z Rosjaninem Vasiliyem Jegorovem, Mistrzem Europy z 2015 i 2017 roku oraz Wicemistrzem Świata z 2015 roku – dodał Maciej Jóźwik, uczestnik Igrzysk Europejskich 2015 i Mistrzostw Europy 2017, zawodnik Rafako Hussars Poland w lidze WSB. 
 
W MUE w Hiszpanii startować będą także inni nasi reprezentanci Jakub Słomiński (49kg), Jarosław Iwanow (56kg), Radomir Obruśniak (60kg), Damian Durkacz (64kg), Filip Wąchała (69kg), Bartosz Gołębiewski (75kg), Michał Soczyński (91kg), Aleksander Stawirej (+91kg). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.