Sandra Drabik i Elżbieta Wójcik w finale XIII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska

Sandra Drabik i Elżbieta Wójcik w finale XIII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska 
 
Sandra Drabik (51kg) i Elżbieta Wójcik (75kg) wygrały swoje walki półfinałowe i zobaczymy je w pojedynkach finałowych odbywających się w Gliwicach XIII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet. 
 
W półfinałach obie Polki wygrywały minimalnie po 3:2 – Sandra Drabik z Rosjanką Alexandrą Kuleshovą, a broniąca tytułu Elżbieta Wójcik z Ukrainką Mariyą Borutsą. Rok temu w decydującej walce Elżbieta Wójcik pokonała Tajwankę Chen Nien-Chin 4:1. 
 
Tym razem o złoto powalczy z Rosjanką Darimą Sandakovą, a rywalką Sandry Drabik będzie Kazaszka Jaina Shekerbekova. Sandra Drabik wygrała turniej na Śląsku w 2012 i 2014 roku, a Elżbieta Wójcik także w 2016 roku. 
 
W półfinale wagi +81kg odpadła Sylwia Kusiak, która przegrała z inną zawodniczką z Kazachstanu Lazzat Kungeibayevą 0:4. W ostatnich pojedynkach ćwierćfinałowych Agata Kaczmarska (81kg) pokonała Kanadyjkę Mariję Curran 5:0, a Anna Góralska (54kg) wygrała z Anną Mikołajską RSC I. Odpadły Gabriela Bartczak i Laura Grzyb (obie 54kg). 
 
Do finału w kadetkach awansowały Marta Kaleta (46kg), Alexa Kubicki (50kg) i Izabela Rozkoszek (52kg) oraz juniorki Wiktoria Łabuś (48kg), Wiktoria Rogalińska (51kg) i Klaudia Budasz (64kg). 
 
Wyniki, seniorki: 
 
półfinały 
51 kg Sandra Drabik (Polska) – Alexandra Kuleshova (Rosja) 3-2 
75 kg Elżbieta Wójcik (Polska) – Mariya Borutsa (Ukraina) 3-2 
+81 kg Lazzat Kungeibayeva (Kazachstan) - Sylwia Kusiak (Polska) 4-0 
 
ćwierćfinały 
-54kg Anna Góralska – Anna Mikołajska (obie Polska) RSC I 
-54kg Viktoriia Kuleshova (Rosja) – Gabriela Bartczak (Polska) RSC II 
-54kg Ivanna Krupenia (Ukraina) – Laura Grzyb (Polska) 4:0 
-81kg Agata Kaczmarska (Polska) – Marija Curran (Kanada) 5:0 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.