ME Kadetów w Anapie: awans Karoliny Ampulskiej do strefy medalowej

Karolina Ampulska (Wda Świecie) wygrała w ćwierćfinale z Bułgarką Darą Ganchevą 5:0 i zapewniła sobie medal w wadze 52kg Mistrzostw Europy Kadetów w Anapie. To oznacza, że przynajmniej 5 polskich zawodniczek stanie na podium turnieju w Rosji.

W 3 dniu ME zwycięstwo odniósł także walczący w kategorii 60kg Dawid Szmajda (MOSM Tychy). Pokonał Turka Utika Kuru 3:2 i awansował do ćwierćfinału.

Niestety w walce o medal w wadze 54kg Nikola Prymaczenko (Legionowska Akademia Sportów Walki) zdaniem sędziów przegrała 0:5 z Rosjanką Aleksandrą Tikhonovą.

Porażki doznali także Piotr Niewiadomski (Wisła Kraków) w kategorii 54 kg i Oliwier Zamojski (Concordia Knurów) w wadze 57 kg. Piotr Niewiadomski przegrał z Rumunem Adrianem Florinem Predą, zaś walka Oliwiera Zamojskiego z Walijczykiem Scottem Jonesem została zastopowana w 2 rundzie przez lekarza z powodu krwawienia z nosa Polaka. Do tego momentu nasz reprezentant prowadził na punkty.

Wczoraj porażek doznali trzej inni Biało-Czerwoni - w wadze 46kg Gracjan Ciureja (Tiger Tarnów) z Serbem Omerem Ametoviciem w 1/8 finału, w 52kg Jakub Dziwina (Berej Boxing Lublin) z innym Serbem Semizem Aliciciem w 1/8 finału i w 63kg Jacek Żuchowski (Gladiator Brodnica) z Włochem Giacomo Micheli w 1/16 finału.

Z losowania miejsca w półfinałach mają cztery polskie zawodniczki - 70kg Zofia Stachowiak (KSW Gostyń), 75kg Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin), 80kg Martyna Jancelewicz (SSW Taurus Goleniów), +80kg Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu). Wszystkie zaczną turniej od walk półfinałowych. Na razie do nich dołączyła Karolina Ampulska.

W piątek kolejne walki Polaków - w 1/8 finału w wadze 66kg Krystian Barski (Sporty Walki Gostyń) spotka się z reprezentującym Bułgarię Williamem Rosenovem Cholovem, w 1/8 finału kategorii 70kg Igor Terlecki (Skorpion Szczecin) będzie boksował z Mołdawianinem Octavianem Scripliucem. W ćwierćfinale wagi 66kg Natalia Szymczak (SSW Taurus Goleniów) powalczy z Białorusinką Aliną Chaiką.