Mistrzostwa Świata w Stambule: Lidia Fidura brązową medalistką!

Lidia Fidura (+81 kg), która 1 lipca skończy 32 lata, odniosła życiowy sukces i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Stambule. Jutro w wielkim finale kat. 81 kg Oliwia Toborek spotka się z Litwinką Gabriele Stonkute. Polki wywalczyły w Turcji dwa medale i to jest wspaniały sukces naszej kobiecej reprezentacji.

W środowym półfinale Lidia Fidura boksowała z blisko 40-letnią Turczynką Sennur Demir. To był niezwykle emocjonujący, toczony w bardzo tempie pojedynek, w którym obie zawodniczki wagi ciężkiej wyprowadziły mnóstwo ciosów. Od pierwszej sekundy trwała zażarta walka o finał.
 
Pięściarka Carbo Gliwice pokazała niesamowitą ambicję, charakter i determinację, ale niestety przegrała 0:5 (28-29, 28-29, 27-30, 27-30, 27-30). Demir jest 2-krotną medalistką MŚ (srebro i brąz), a teraz po raz drugi wystąpi w finale.
 
Lidia Fidura, na co dzień łącząca boks z pracą w gliwickiej drogówce, wróciła do kadry narodowej po dłuższej przerwie i pokazała, że należy do światowej czołówki. Po brązowych medalach Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy, dziś sięgnęła po brąz MŚ.
 
W historii MŚ brązowe medale wywalczyły także Beata Małek (2005, 75 kg), Jagoda Karge (2006, 52 kg), Beata Małek (2006, 80 kg), Karolina Michalczuk (2010, 54 kg), Karolina Graczyk (2010, 60 kg), Karolina Michalczuk (2012, 51 kg).
 
Kilka godzin wcześniej do wielkiego finału Mistrzostw Świata w Turcji awansowała 20-letnia Oliwia Toborek w wadze 81 kg. W dzisiejszym półfinale zawodniczka Warszawskiej Szkoły Boksu wygrała na punkty 3:2 z Australijką Jessicą Bagley.
 
Jutro, tj. w czwartek Oliwia Toborek zmierzy się o złoty medal z Litwinką Gabriele Stonkute, która w środę pokonała Turczynkę Elif Guneri.
 
Kilka tygodni temu w Kownie ze Stonkute wygrała Agata Kaczmarska. Polka zrewanżowała się Litwince za porażkę w półfinale ME do lat 22 w 2021 roku.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.