We wtorek i środę walki Karoliny Koszewskiej i Elżbiety Wójcik

We wtorek i środę (27-28 lipca) czekają nas wielkie emocje w olimpijskim turnieju w Tokio. O awans do ćwierćfinału walczyć będą dwie nasze reprezentantki - Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). Obie mają bardzo trudne rywalki, ale Polki to znakomite, utytułowane pięściarki i liczymy na ich zwycięstwa.

Karolina Koszewska jako pierwsza Polka w historii wygrała pojedynek w zawodach kobiet na Igrzyskach Olimpijskich. W Londynie to nie udało się Karolinie Michalczuk (51 kg), która walczyła z wielokrotną Mistrzynią Świata Hinduską Mary Kom, w Rio nie mieliśmy swoich pięściarek, zaś w Japonii Karolina Koszewska w 1/16 finału pokonała z Shakhnozę Yunusovą z Uzbekistanu.

Jutro o g. 6:54 rano Karolina Koszewska spotka się z Turczynką Busenaz Sürmeneli. W 2019 roku Polka zdobyła złoty medal Igrzysk Europy, a Busenaz Sürmeneli została Mistrzynią Świata i wywalczyła brąz podczas Mistrzostw Europy.

W środę jeszcze wcześniej o g. 5:18 Elżbieta Wójcik, Wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Igrzysk Europy 2019, zmierzy się w Kokugikan Arena z Nouchką Fontijn. Holenderka jest Wicemistrzynią Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, 3-krotną Wicemistrzynią Świata oraz triumfatorką Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy.

Obie polskie bokserki awansowały na IO w Tokio z rankingu światowego, a na wysokie miejsca pracowały latami. Przed nimi pojedynki 1/8 finału, a potem miejmy nadzieję walki o medale. Niestety z turniejem pożegnali się Sandra Drabik (51 kg) i Damian Durkacz (63 kg).