• Strona Główna
SBNIII_-_waga.jpg

Polscy pięściarze stanęli na wysokości zadania i wygrali w meczu towarzyskim z Chorwacją 12:2 podczas Gali Boksu Olimpijskiego „Suzuki Boxing Night III”. Dwa zwycięstwa z Chorwatkami odniosły także reprezentantki Biało-Czerwonych. W piątek wieczorem zawodnicy i zawodniczki walczyli w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a zawody zorganizowali Polski Związek Bokserski i firma Suzuki Motor Poland.

Jako pierwszy walkę wygrał Mistrz Polski Seniorów Damian Durkacz (64 kg), który kilka dni temu po raz 3 z rzędu został mistrzem kraju wśród młodzieżowców. Pokonał Wicemistrza Chorwacji Diego Mamicia 3:0. Z kolei w kategorii 69 kg Karol Łapawa (zastępujący Michała Jarlińskiego) niejednogłośnie wygrał z Petarem Cetiniciem, a Łukasz Zyguła wypunktował Filipa Kolara i Polacy objęli prowadzenie 6:0.
 
Najtrudniejsze zadanie w piątkowy wieczór czekała Bartosza Gołębiowskiego (75 kg), który skrzyżował rękawice z Gabrijelem Veocziciem. Podczas niedawnego Grand Prix w Zagrzebiu Veoczić wygrał w finale z aktualnym Mistrzem Świata Rosjaninem Glebem Bakshim. Na lubelskim ringu Bartosz Gołębiowski walczył ambitnie, ale przegrał 0:3. W tej samej kategorii średniej Daniel Adamiec zwyciężył Jasima Pasalavicia 3:0.
 
Triumf Biało-Czerwonych był niezagrożony, ale wynik jeszcze podwyższyli Mateusz Goiński (81 kg) i Tomasz Niedźwiecki (91 kg), pokonując – odpowiednio – Petara Laskura 3:0 i Wicemistrza Chorwacji Zvonimira Rebolj 2:1. Na zakończenie gali, rozgrywanej w spektakularnej scenografii, w walce kategorii superciężkiej Adam Kulik przegrał z Mistrzem Polski Oskarem Safarianem 0:3.
 
W pojedynkach kobiet, w wadze lekkiej Aneta Rygielska wygrała z Isidorą Djebnar 3:0, a w średniej Elżbieta Wójcik pokonała Ivonę Brnić 3:0. W walce w kategorii półśredniej pomiędzy utytułowanymi krajowymi zawodniczkami Karolina Koszewska zwyciężyła Sylwię Kusiak 3:0.
 
Poprzednie, również bardzo udane, imprezy cyklu Suzuki Boxing Night rozgrywane były w Warszawie oraz Kielcach i również dostarczyły mnóstwo emocji sportowych na wysokim poziomie.
 
Mecz towarzyski mężczyzn Polska – Chorwacja 12:2
64 kg Damian Durkacz - Diego Mamić 3:0
69 kg Karol Łapawa - Petar Cetinić 2:1
69 kg Łukasz Zyguła - Filip Kolar 3:0
75 kg Bartosz Gołębiewski - Gabrijel Veoczić 0:3
75 kg Daniel Adamiec - Jasim Pasalavić 3:0
81 kg Mateusz Goiński - Petar Laskur 3:0
91 kg Tomasz Niedźwiecki - Zvonimir Rebolj 2:1
SBNIII.jpg

Polki i Czeszki w bardzo mocnych składach w Lublinie

Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland organizuję Galę Boksu Olimpijskiego „Suzuki Boxing Night III”. 23 października w Lublinie odbędą się ciekawe mecze Polska – Czechy kobiet i Polska – Chorwacja mężczyzn.
 
Początek rywalizacji w piątek, 23 października o g. 18:00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1). Dzień wcześniej zaplanowane są: konferencja prasowa i ceremonia ważenia o g. 15:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (ul. Artura Grottgera 2).
 
W meczu pięściarskim kobiet walczyć będą: 51 kg Sandra Drabik – Jana Šejdová (dotychczas znana pod nazwiskiem Jana Prokešová), 57 kg Sandra Kruk – Lenka Bernardová, 60 kg Aneta Rygielska – Lenka Volejníková, 69 kg Karolina Koszewska – Martina Schmoranzova.
 
W ubiegłorocznych Mistrzostwach Czech złote medale zdobyły Jana Sejdova, przechodząca z juniorek do seniorek Lenka Bernardova oraz najbardziej doświadczona i utytułowana z czeskich reprezentantek 33-letnia Martina Schmoranzova. Lenka Volejnikova wywalczyła brąz w wadze 64 kg.
 
Podczas niedawnych XV Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach Aneta Rygielska wygrała z Lenką Bernardovą, zaś Agata Kaczmarska z Martiną Schmoranzovą.
 
Martina Schmoranzova 3-krotną brązową medalistką Mistrzostw Europy – w 2006, 2011 i 2016 roku. Pierwszy brąz zdobył w Warszawie mając 19 lat w wadze 70 kg. Wtedy po srebro w kategorii 54 kg sięgnęła legenda polskiego boksu kobiecego Karolina Michalczuk, dziś trenerka reprezentacji Biało-Czerwonych. W następnych turniejach Czeszka stawała na podium ME w wadze 64 kg. W 2014 roku zajęła 5 pozycję w Mistrzostwach Świata.
 
PZB i Suzuki Motor Poland organizują również spotkanie towarzyskie Polaków z Chorwatami. Program pojedynków przedstawia się następująco: 63 kg Damian Durkacz – Dijego Mamić, 69 kg Michał Jarliński – Petar Cetnić, 69 kg Łukasz Zyguła – Marko Żeljiko, 75 kg Bartosz Gołębiewski – Gabrijel Veoczić, 75 kg Daniel Adamiec – Noa Jeżek, 81 kg Mateusz Goiński – Matej Uremović, 91 kg Tomasz Niedźwiecki – Toni Filipić +91 kg Oskar Safaryan – Marko Milun, +91 kg Adam Kulik – Luka Pratljaczić.
 
Aktualnymi Mistrzami Chorwacji są: Marko Żeljiko i Marko Milun, a wicemistrzami Dijego Mamić, Gabrijel Veoczić, Matej Uremović i Luka Pratljaczić.
PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

Z przykrością informujemy, że, w związku ze zmianą sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na Świecie oraz związanym z tym brakiem możliwości właściwego zaplanowania, zorganizowania i przeprowadzenia imprez sportowych, Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego w dniu 9 września 2020 r., podjął uchwałę o odwołaniu Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Leszka Drogosza oraz Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamm’a w roku 2020.

Biuro PZB

PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

Otrzymujemy wiele pytań kierowanych do biura PZB w sprawie nowych obostrzeń związanych z COVID – 19.

Pytacie Państwo czy dopuszczalne jest organizowanie treningów dla zawodników.

 

Zgodnie z treścią rozporządzenia z Dziennika Ustaw, Warszawa, dnia 16 października 2020 r., Poz. 1829, podmioty organizujące zajęcia i treningi dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, mogą to robić, z zachowaniem wymaganych zasad sanitarnych.  Kluby powinny prowadzić zajęcia w formie zorganizowanej, czyli  dla grupy osób, lub osoby, pod kierownictwem i opieką trenera, gdzie da się zidentyfikować liczbę osób i ich dane będą możliwe do ustalenia, to klub bokserski może działać.

 

Poniżej zapisy wyjaśniające tą sprawę, całość rozporządzenia w pliku PDF.

 

Biuro PZB

 

Dziennik Ustaw

Warszawa, dnia 16 października 2020 r.

Poz. 1829

 

  • 6
  1. ust. 1 i 2 otrzymują brzmienie:

 

„1. Do odwołania ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2019 r. poz. 1292 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 424 i 1086) oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu:

1) dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych i szkół tańca;

2) basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem basenów, siłowni, klubów i centrów fitness:

  1. a) działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  2. b)przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, o których mowa w ust. 13, studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole;

 

Attachments:
File
Download this file (Dz U. 16.10.2020 Poz 1829.pdf)Dz U. 16.10.2020 Poz 1829.pdf
PZB-DOBRE.jpg

OPŁATA ZA ZAŚWIADCZENIA PZB

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zgodnie z uchwałą Zarządu nr 04/10/2020 z dnia 09.10.2020 r., wprowadzona została opłata za wydawanie zaświadczeń o klasie sportowej oraz innych zaświadczeniach PZB.

Wysokość opłaty to 20 zł, płatne na konto PZB, w tytule „Zaświadczenie” oraz imię i nazwisko wpłacającego.

                                                                                                    Biuro PZB

 

Uchwała 04_10_2020 dostępna: http://www.pzb.com.pl/blog/uchwaly-zarzadu-pzb/1760-posiedzenie-zarzadu-pzb-z-dnia-09-10-2020-r

Iga_Swiatek.jpg

Historyczny awans polskiej tenisistki!

Gratulujemy wspaniałej gry i życzymy kolejnych sukcesów! Polski Związek Bokserski

P.S.: Iga to nie tylko tenis ;)

Źródło: https://www.instagram.com/p/B3zS4hsgeJ_/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.