• Strona Główna
PZB-DOBRE.jpg

Polski Związek Bokserski działający od 1923 roku, zrzeszający zawodników trenerów i działaczy polskiego boksu, poszukuje osoby na stanowisko: KIEROWNIK WYSZKOLENIA
Miejsce pracy: Warszawa
Opis stanowiska:
- Przestrzeganie ustalonych przez PZB zasad organizacji szkolenia, kwalifikacji do kadry i reprezentacji narodowej oraz przepisów i regulaminów Związku;
- Nadzór nad przygotowaniem i realizacją ramowych, indywidualnych i grupowych planów szkoleniowych zgodnych z oczekiwaniami PZB i MSiT;
- Współpraca z trenerami kadry narodowej, trenerami współpracującymi oraz trenerami ośrodków szkoleniowych i szkoły mistrzostwa sportowego, w zakresie planowania, opiniowania i kontroli;
- Prowadzenie dokumentacji szkoleniowej w systemie elektronicznym i papierowym zgodnie z wymogami Związku i Ministerstwa;
- Składanie okresowych sprawozdań zgodnie z wymogami PZB i MSiT;
- Współpraca z biurem Związku w zakresie opracowywania ofert programowych i sprawozdań do MSiT.
Czego wymagamy:
- Wykształcenie wyższe;
- Posiadanie uprawnień trenera boksu minimum pierwszej klasy;
- Minimum 10-letni staż pracy szkoleniowej w boksie;
- Minimum 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym;
- Przedłożenie koncepcji pracy Wydziału Wyszkolenia PZB w perspektywie czteroletniej do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024;
- Praktyczna znajomość dyscypliny i przepisów dotyczących boksu;
- Praktyczna znajomość planowania i prowadzenia procesu szkolenia w boksie;
- Znajomość przepisów i procedur związanych z planowaniem i rozliczaniem akcji oraz programów szkoleniowych realizowanych na zlecenie MSiT;
- Znajomość prowadzenia dokumentacji dotyczącej organizacji szkolenia;
- Umiejętność podejmowania decyzji oraz pracy pod presją czasu;
- Posiadanie umiejętności kierowania zespołem ludzi, w tym współpracy i zarządzania ludźmi;
- Umiejętność koordynacji procesów o różnym – w tym wysokim – stopniu złożoności;
- Dyspozycyjność, w tym również gotowość do częstych wyjazdów służbowych;
- Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym;
- Znajomość pracy z komputerem;
- Prawo jazdy kat. B.
Wymagane dokumenty:
- List motywacyjny;
- Kopia dowodu osobistego lub paszportu;
- Kopia dokumentów potwierdzających wykształcenie i klasę trenerską;
- Dokument potwierdzający staż i charakter wykonywanej pracy;
- Życiorys zawodowy;
- Koncepcja pracy Wydziału Wyszkolenia PZB w perspektywie czteroletniej do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.
Zainteresowane osoby prosimy o składanie swoich aplikacji do dnia 25.10.2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub osobiście w siedzibie PZB ul. Koszykowa 51A /13, Warszawa.

Plakat_Mistrzostw.jpg

Tradycyjnie, również w bieżącym roku odbędą się XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie w terminie 08 – 14.09.2019r.

Ranga zawodów również w bieżącym roku jest bardzo wysoka - zawody zostały zgłoszone do European Boxing Confederation (EUBC) i widnieją w kalendarzu tej organizacji jako największy turniej kobiecego boku amatorskiego w Europie (www.eubcboxing.org/calendar).

Związane z tym zainteresowanie zagranicznych związków bokserskich jest na tyle duże, że zawody stały się liczącą się imprezą sportową na mapie ważnych imprez międzynarodowych.

Do dnia dzisiejszego, o udział w zawodach stara się ok. 20 reprezentacji zagranicznych, ekipa kadry narodowej Polski oraz reprezentantki najlepszych klubów Polski.

Zawody transmitowane będą przez kanał internetowy boxerorg.pl oraz informacje zamieszczone zostaną w prasie, radiu i telewizji. Spodziewanych jest ok. 200 zawodniczek z całego świata.

Do dnia dzisiejszego zgłoszono ekipy z USA, Indii, Ukrainy, Kazachstanu, Czech, Niemiec, Senegalu, Słowacji i Grecji.

Attachments:
File
Download this file (PROGRAM ZAWODÓW 2019.pdf)PROGRAM ZAWODÓW 2019.pdf
BALKAN_IKONA.png
Juniorki Wiktoria Rogalińska (51kg), Karolina Ampulska (54kg) i Daria Parada (75kg) zostały złotymi medalistkami Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego w bułgarskim Botewgradzie. Srebrne krążki zdobyły seniorki Kinga Szlachcic (60kg) i Elżbieta Wójcik (75kg) oraz juniorki Wanessa Orczyk (60kg) i Julia Różańska (75kg).
 
- We wtorkowych walkach finałowych Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin) wygrała z Węgierką Tamarą Tarnoczy 3:2, Karolina Ampulska (Wda Świecie) z Rumunką Biancą Cobzaru 3:2, Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) z Julią Różańską (TS Wisła Kraków) 5:0. Natomiast Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) przegrała w 3 rundzie w wyniku kontuzji nosa z Finką Vilmą Viitanen – mówił Marek Węgierski, trener juniorskiej reprezentacji Polski.
 
Szczególne powody do zadowolenia miała ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Kadetek Daria Parada, która tym zwycięstwem sprawiła sobie prezent na 17 urodziny. Obchodziła je w poniedziałek 5 sierpnia.
 
W finałach boksowały także dwie seniorki z kadry Karoliny Michalczuk. Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) przegrała 1:4 z Rosjanką Anastasiją Bielakovą, brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, zaś Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) uległa 1:4 Turczynce Sennur Demir, wielokrotnej medalistce MŚ i ME.
 
- Przebieg walki był nieco chaotyczny, niestety musiałam uznać wyższość zawodniczki z Rosji, która okazała się w tej walce "sprytniejsza" – powiedziała Kinga Szlachcic, która dzień wcześniej pokonała Turczynkę Semę Caliskan, brązową medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Świata oraz 2-krotną Wicemistrzynię Europy (2016, 2018).
 
Brązowe medale w Botewgradzie zdobyły seniorki: 51kg Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce), 51kg Natalia Rok (LKS Myszków), 57kg Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski), 64kg Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń), 75kg Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) oraz juniorka 54kg Jessika Żelazko (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa). W ćwierćfinale odpadła utytułowana i bardzo doświadczona Karolina Koszewska (69kg, Legia FC Warszawa), złota medalistka ostatnich Igrzysk Europy w Mińsku na Białorusi.
 
Dla naszych obydwu reprezentacji turniej w Bułgarii był generalnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Seniorek i Juniorek.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.