unia.jpg
Po rozegraniu walk ćwierćfinałowych wiadomo już, że reprezentanci Polski zdobędą 3 medale IX Mistrzostw Unii Europejskiej w hiszpańskim Valladolid. Dziś swoje pojedynki przegrali Maciej Jóźwik (52kg) i Jarosław Iwanow (56kg). 
 
Jakub Słomiński (49kg) miał szczęście w losowaniu, Radomir Obruśniak (60kg) pokonał 1 rywala, a Filip Wąchała (69kg) wygrał z 2 przeciwnikami. Każdego z tych naszych bokserów zobaczymy w półfinale i wszyscy mają zapewnione krążki. 
 
Dziś walki ćwierćfinałowe stoczyli dwaj ostatni reprezentanci druzyny Biało-Czerwonych. Niestety Maciej Jóźwik i Jarosław Iwanow przegrali swe pierwsze pojedynki na hiszpańskim ringu i zabraknie ich na podium. 
 
Jako pierwszy boksował Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) z Gruzinem Nodari Darbaidze, który w ubiegłym roku w niższej wadze pokonał Jakuba Słomińskiego podczas turnieju w węgierskim Debreczynie. Niestety Maciek Jóźwik też przegrał z zawodnikiem z Gruzji - 27:30, 27:30, 26:30, 27:30, 26:30. 
 
Nie udało się wygrać także Jarosławowi Iwanowi z ubiegłorocznym brązowym medalistą Mistrzostw Europy Anglikiem Kurtem Anthony Jamesem Walkerem. Punktacja 26:30, 27:30, 26:30, 26:30, 26:30. 
46149219_2015728008520396_4049302085861113856_o.jpg
Radomir Obruśniak (60kg) i Filip Wąchała (69kg) dołączyli do Jakuba Słomińskiego (49kg) i mają zapewnione brązowe medale IX Mistrzostw Unii Europejskiej w hiszpańskim Valladolid. Całą trójkę naszych bokserów czekają teraz walki półfinałowe. 
 
Jako pierwszy na ring wyszedł dziś Radomir Obruśniak (Róża Karlino), dla którego walka z czarnoskórym Niemcem Assanem Hansenem była pierwszą w tym turnieju. Polak zwyciężył 3:2, a punktacja poszczególnych sędziów była następująca - 30:27, 28:29, 29:28, 30:27, 26:30. Radomir Obruśniak wygrał 1 rundę u czterech sędziów, a potem Niemiec „gonił“ wynik. 
 
W drugim wtorkowym pojedynku ćwierćfinałowym Filip Wąchała (Sako Gdańsk) spotkał się z Austriakiem Marcelem Montaną Rumplerem. Po zwycięstwie z Estończykiem Andreiem Hartshenko 5:0, również z rywalem z Austrii Filip wygrał 5:0 (30:27, 30:26, 30:25, 30:27, 30:27). 
 
To była zupełnie inna walka niż z Estończykiem. Austriak nie pozwalał mi boksować, gdyż ciągle klinczował. Od drugiej rundy był już zmęczony i w trzeciej praktycznie nie chciał rywalizować. Kondycyjnie byłem dużo lepszy, musiałem się napracować i narzucić wysokie tempo od pierwszej rundy, ale wygrałem wyraźnie – mówił Filip Wąchała. 
 
Jutro walka o półfinał czeka najcięższego w naszej reprezentacji Aleksandra Stawireja (KS Ziętek Team Kalisz). W kategorii +91kg spotka się z aktualnym Wicemistrzem Europy i aktualnym Mistrzem Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej Anglikiem Frazerem Clarke’em. 
 
Szansę na medal mają jeszcze walczący w kategoriach - 52kg Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) i 56kg Jarosław Iwanow (Wisła Kraków), +91kg Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz). 
Official-LOGO-UEBoxing.jpg

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły się IX Mistrzostwa Unii Europejskiej w Valladolid dla naszych reprezentantów. W pierwszej swojej walce Filip Wąchała (69 kg) pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) mistrza Estonii Andreja Hartsenko i już jutro w kolejnym pojedynku, skrzyżuje rękawice z Austriakiem Marcelem Rumplerem, stawką pojedynku jest awans do półfinału i brązowy medal mistrzostw. Niestety Michał Soczyński (91 kg), uległ w sobotniej walce wicemistrzowi Europy, Anglikowi Cheavonowi Clarkowi, przegrywając jednogłośnie na punkty. W niedzielnych walkach odpadł również nasz najmłodszy reprezentant Damian Durkacz (64 kg), przegrywając (1-4) z reprezentantem Mołdawii Dmitrim Galagotem.

Dziś kolejny nasz reprezentant stoczą swoją pierwszą turniejową walkę, Bartosz Gołębiewski (75 kg), zmierzy się w 1/8 z Mołdawianinem Victorem Carapcevschim. Trzymamy kciuki za Bartka!

 

.

GAFUR-RAKHIMOV.jpg
GAFUR RAHIMOV PREZYDENTEM AIBA – ZADECYDOWAŁ KONGERS W
MOSKWIE
W dniach 02-03.11.2018r. w Moskwie obradował Kongres Sprawozdawczo-Wyborczy AIBA,
którego głównym zadaniem był wybór władz i kierunków działań władz światowego boksu
olimpijskiego w najbliższej kadencji.
Na funkcję Prezydenta AIBA wybrany został
Gafur Rahimov
(UZB), który zwyciężył
głosami 86:48
Serika Konakbayeva
(KAZ).
Ponadto funkcje V-ce-Prezydentów powierzono następującym osobom:
Mohamed Moustahsane
(MAR) – Afryka
Osvaldo Bisbal
(ARG) – Ameryka
Anas Alotaiba
(UAE) – Azja
Franco Falcinelli
(ITA) – Europa
Edgar Tanner
(AUS) – Australia
Członkami Komitetu Wykonawczego zostali:
AFRYKA
1 funkcja dla kobiety – vacat
Mendouga Betrand Magloire Roland
(CMR)
Joseph Ayeni
(NIG)
Mohamed Touma
(EGY)
AMERYKA PN I PŁD
Luisa Benitez
(VEN)
Alex Gonzalez
(ECU)
Raymond Silvas jr.
(USA)
AZJA
Soejono Hadi Selowati
(IDN)
Yosuf Al.-Kazim
(QAT)
Pichai Chunhavajira
(THA)
EUROPA
Emilia Gureva
(BUL)
Giorgio Brugnoli
(ENG)
Umar Kremlev
(RUS)
Eyűp Gűzgeg
(TUR)
Voloymyr Prodyvus
(UKR)
Suleyman Mikayilov
(AZE)
OCEANIA
Gay Uera
(NAU)
Mapu Jamias
(ASM)
Głównym problemem, nad którym w bieżącej kadencji władze AIBA skupią się najbardziej,
będzie naprawa polityki finansowej Stowarzyszenia. Z tego właśnie wynika planowana
restrukturyzacja Biura oraz zapewnienie transparentności finansów. Chodzi o
zminimalizowanie powstałych strat, których wysokość jest znaczna.
Podczas obrad moskiewskiego Kongresu ogłoszone zostały także limity kategorii wagowych,
które będą obowiązywać w boksie olimpijskim w odniesieniu do kobiet i mężczyzn. I tak – w
odniesieniu do boksu kobiecego w Programie Igrzysk Olimpijskich znajdzie się pięć
kategorii:
51 kg, 57 kg, 60 kg, 69 kg, 75 kg.
 
Natomiast w odniesieniu do boksu męskiego w Programie Igrzysk Olimpijskich znajdzie się
osiem wag:
52 kg, 57 kg, 63 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, 91 kg, +91 kg.
1_Web-Banner_1-bigger-size_2.jpg
Po raz drugi w historii Indie są gospodarzem Mistrzostw Świata Kobiet w boksie. Dziś w New Delhi przeprowadzono losowanie – wystąpi 277 zawodniczek, w tym 7 naszych pięściarek. W piątek 16 listopada, jako pierwsza z Polek, na mistrzowskim ringu zaprezentuje się Kinga Szlachcic (60kg). 
 
W jej kategorii jest 38 bokserek. Polska spotka się ze zwyciężczynią walki pomiędzy Kanadyjką Caroline Veyre i Filipinką Carolyn Calungsod. 
 
Jeszcze więcej zawodniczek wystąpi w niższych wagach. W sobotę 17 listopada będzie walczyło kilka reprezentantek Biało-Czerwonych, w tym Sandra Drabik (51kg) i Sandra Kruk (57kg). Do ich kategorii zgłoszono 43 i 41 pięściarek. Sandra Drabik zmierzy się z Niemką Marią Ursulą Gottlob lub Algierką Ouidad Sfouh, a Sandra Kruk z Niemką Ornellą Gabriele Wahner. 
 
W 1/8 finału są dwie polskie kadrowiczki - Karolina Koszewska (69kg) i Agata Kaczmarska (81kg), co oznacza, że muszą wygrać po 2 pojedynki aby znaleźć się na podium. Droga do medali nie jest łatwa, bowiem Karolina Koszewska spotka się z Rosjanką, aktualną Wicemistrzynią Europy, Iaroslavą Iakushiną lub 20-letnią Oshae Jones z USA, a Agata Kaczmarska z aktualną Mistrzynią Europy Marią Urakovą z Rosji. 
 
Poprzednie MŚ Kobiet rozegrano w 2016 roku w kazachskiej Astanie, ale tam żadnej z naszych pięściarek nie udało się zdobyć medalu i wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej. Za rok MŚ odbędą się w  Ułan-Ude na Syberii. 
 
Wyniki losowania 
 
kat. 51 kg (43 zawodniczki) Sandra Drabik (Polska) – Maria Ursula Gottlob (Niemcy) lub Ouidad Sfouh (Algieria) 1/16 finału, 17 listopada 
 
57 kg (41) Sandra Kruk (Polska) - Ornella Gabriele Wahner (Niemcy), 1/16 finału, 17 listopada 
 
60 kg (38) Kinga Szlachcic (Polska) – Caroline Veyre (Kanada) lub Carolyn Calungsod (Filipiny), 1/16 finału, 16 listopada 
 
64 kg (30) Natalia Barbusińska (Polska) – Dan Dou (Chiny), 1/16 finału, 17 listopada 
 
69 kg (25) Karolina Koszewska (Polska) – Iaroslava Iakushina (Rosja) lub Oshae Jones (USA), 1/8 finału, 18 listopada 
 
75 kg (24) Elżbieta Wójcik (Polska) – Sujin Seon (Korea Południowa) 1/16 finału, 17 listopada 
 
81 kg (14) Agata Kaczmarska (Polska) – Maria Urakova (Rosja), 1/8 finału, 18 listopada 
unia.jpg
We wtorek rozpoczną się walki ćwierćfinałowe IX Mistrzostw Unii Europejskiej w Valladolid. Jako pierwszy z Polaków wystąpi Radomir Obruśniak (Róża Karlino) w wadze 60kg, a jego rywalem będzie Niemiec Assan Hansen. 
 
W 1/8 finału zwycięstwo odniósł Filip Wąchała (Sako Gdańsk), który w kategorii 69kg pokonał Estończyka Andrei Hartshenko 5:0. Również 13 listopada będzie walczył o półfinał z Austriakiem Marcelem Montaną Rumplerem. 
 
W poniedziałek 12 listopada w wadze 75kg Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce) przegrał z Mołdawianinem Victorem Carapcevschii 1:4. Wcześniej, również w 1/8 finału, Damian Durkacz (64kg/Spartan Knurów) przegrał z innym mołdawskim zawodnikiem, wicemistrzem Europy z 2013 roku Dimitri Galagotem 1:4, a Michał Soczyński (91kg/Paco Lublin) ze srebrnym medalistą ubiegłorocznych ME Anglikiem Chevonem Clarke’em 0:5. 
 
Poza Radomirem Obruśniakiem i Filipem Wąchałą, w ćwierćfinałach boksować będą także - 52kg Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin), 56kg Jarosław Iwanow (Wisła Kraków), +91kg Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz). 
 
Od półfinału walki w Hiszpanii rozpocznie startujący w kategorii 49kg Jakub Słomiński (Wda Świecie). 
wiat.jpg
Przed nami najważniejsze turnieje międzynarodowe tego sezonu – dla kobiet Mistrzostwa Świata w New Delhi, a dla mężczyzn Mistrzostwa Unii Europejskiej w Valladolid. Jutro, tj. 8 listopada, z warszawskiego lotniska im. Chopina Polki i Polacy udadzą się do Indii i Hiszpanii. 
 
Reprezentacja bokserów wylatuje w czwartek o g. 10:50, a o g. 11:15 do Azji uda się reprezentacja bokserek. Mistrzostwa Unii Europejskiej rozpoczną się 9 listopada, a Mistrzostwa Świata 15 listopada. Polki mają zaplanowane tygodniowe zgrupowanie w stolicy Indii. 
 
Dla nowych szkoleniowców naszych reprezentacji będą to debiuty trenerskie w tak ważnych zawodach międzynarodowych – kadrę kobiet prowadzi Karolina Michalczuk (II trener Krzysztof Kucharzewski), a kadrę mężczyzn Ukrainiec Ivan Juszczenko (II trener Jerzy Baraniecki). Fizjoterapeutką żeńskiej reprezentacji jest Weronika Zarzycka, a fizjoterapeutką męskiej reprezentacji Dominika Maczurek. W Hiszpanii walki będzie sędziować Sławomir Milczarek. 
 
Najbardziej doświadczonymi zawodniczkami kobiecej kadry są 36-letnia Karolina Koszewska (69kg), 30-letnia Sandra Drabik (51kg) i 29-letnia Sandra Kruk (57kg). Są one medalistkami największych turniejów – rangi MŚ Sandra Kruk i ME Sandra Drabik, Karolina Koszewska. Najmłodsze w kadrze to 19-letnia Natalia Barbusińska (64kg) i 20-letnia Agata Kaczmarska (81kg). Średnia wieku wynosi 25,6 lat. 
 
W reprezentacji pięściarzy najstarszymi są 24-latkowie Maciej Jóźwik i Radoomir Obruśniak. Po 23 lata mają Jarosław Iwanow i Bartosz Gołębiewski, po 22 lata Jakub Słomiński i Aleksander Stawirej, po 20 lat Filip Wąchała i Michał Soczyński, a najmłodszy to 19-letni Damian Durkacz. Średnia wieku 21,9. 
 
Kadra kobiet na Mistrzostwa Świata: 51kg Sandra Drabik (13.08.88), 57kg Sandra Kruk (22.08.89), 60kg Kinga Szlachcic (13.10.95), 64kg Natalia Barbusińska (18.04.99), 69kg Karolina Koszewska (07.01.1982), 75kg Elżbieta Wójcik (14.01.96), 81kg Agata Kaczmarska (29.04.98) 
 
Kadra mężczyzn na Mistrzostwa Unii Europejskiej: 49kg Jakub Słomiński (02.01.96), 52kg Maciej Jóźwik (15.06.94), 56kg Jarosław Iwanow (08.06.95), 60kg Radomir Obruśniak (27.07.94), 64kg Damian Durkacz (30.01.99), 69kg  Filip Wąchała (17.01.98), 75kg Bartosz Gołębiewski (17.10.95), 91kg Michał Soczyński (06.07.98), +91kg Aleksander Stawirej (03.11.96) 
unia.jpg
 
Dziewięciu naszych bokserów zobaczymy na ringu w hiszpańskim Valladolid, gdzie 8 listopada rozpoczną się Mistrzostwa Unii Europejskiej. Biało-Czerwoni obecnie przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem. 
 
- W składzie reprezentacji są Jakub Słomiński -49kg, Maciej Jóźwik -52kg, Jarosław Iwanow -56kg, Radomir Obruśniak -60kg, Damian Durkacz -64kg, Filip Wąchała -69kg, Bartosz Gołębiewski -75kg, Michał Soczyński -91kg i Aleksander Stawirej +91kg - mówi trener Kadry Polski Ivan Juszczenko, którego najbliższym współpracownikiem jest Jerzy Baraniecki. 
 
Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Karlinie złote medale zdobyli m.in. Jakub Słomiński, Maciej Jóźwik, Jarosław Iwanow, Radomi Obruśniak, Damian Durkacz, Bartosz Gołębiewski i Michał Soczyński. 
 
- Oprócz zawodników, którzy pojadą walczyć w Mistrzostwach Unii Europejskiej, na obozie w stolicy polskich Tatr są z nami także czterej zawodnicy SAKO Gdańsk, którzy pomagają nam w przygotowaniach - powiedział Ivan Juszczenko. 
 
Ostatni turniej rangi Mistrzostw Unii Europejskiej odbył się latem 2014 roku w Sofii. Na bułgarskim ringu złoty medal w wadze 91kg zdobył Igor Jakubowski. Rok później także w Sofii Tomasz Jabłoński 75kg i Igor Jakubowski 91kg zostali Wicemistrzami Europy Seniorów. 
 
Kadra Polski 
 
1. Jakub Słomiński (Wda Świecie) 49 kg 
2. Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) 52 kg 
3. Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) 56 kg 
4. Radomir Obruśniak (Róża Karlino) 60 kg 
5. Damian Durkacz (Spartan Knurów) 64 kg 
6. Filip Wąchała (Sako Gdańsk) 69 kg 
7. Bartosz Gołębiewski (Rushh Kielce) 75 kg 
8. Michał Soczyński (Paco Lublin) 91 kg 
9. Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz) +91 kg 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.