• Strona Główna
plakat_polska_bugaria.png

Suzuki Motor Poland i Polski Związek Bokserski wyznaczają nowy poziom współpracy! Suzuki obejmuje mecenatem reprezentantów i reprezentantki Polski, a także ustanawia patronat nad meczami reprezentacji narodowych, które będą realizowane jako Suzuki Boxing Night!

Suzuki Motor Poland i Polski Związek Bokserski wypracowały nowe zasady współpracy. Importer japońskich samochodów, motocykli i silników zaburtowych wspiera przedstawicieli pięściarskiej reprezentacji Polski, a także angażuje się w organizację międzynarodowych meczów bokserskich, które będą się odbywać w formule gali Suzuki Boxing Night.

- Suzuki wspiera polski boks od początku 2018 roku. Cieszymy się, że nasze zaangażowanie przynosi rezultaty – z zakończonych właśnie Igrzysk Europejskich w Mińsku nasze pięściarki przywiozły 3 medale, w tym złoto. Teraz zdecydowaliśmy się wznieść naszą współpracę z PZB na jeszcze wyższy poziom. Przekazujemy związkowi i zawodnikom 14 samochodów oraz zwiększamy świadczenia finansowe. Nadrzędnym celem jest wsparcie wyselekcjonowanej grupy najlepszych zawodników – „Suzuki Top Team” – deklaruje Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland.

- Zaangażowanie Suzuki Motor Poland pozwoli nam na rozwój kadrowiczów, a także organizację meczów bokserskich na światowym poziomie. Najbliższa gala, która będzie realizowana w formule Suzuki Boxing Night odbędzie się już 26 lipca o godz. 16.30. Mecz naszej reprezentacji z przedstawicielami Bułgarii będzie na żywo transmitowany w TVP Sport – powiedział Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego. 

gloves.png

W Serbii wystartowała XXXVII edycja tradycyjnego turnieju dla grupy juniorskiej – Golden Glove of Vojvodina – w której udział bierze łącznie 190 zawodników (76 kobiet i 114 mężczyzn).

W turnieju tym udział biorą także Polacy, z których część ma już za sobą pierwsze pojedynki. Ponadto Daria Parada oraz Oliwia Toborek – losując półfinały – mają już zapewnione co najmniej brązowe medale. Poniżej podajemy nazwiska oponentów ringowych naszych reprezentantów i wyniki pierwszych walk (na pierwszym miejscu Polacy. Nazwiska zwycięzców zostały pogrubione):

51 kg/k (11 zaw.): Wiktoria Rogalińska – Viktoria Fabuliak (UKR) 2:3

54 kg/k (10 zaw.): Karolina Ampulska – Sharon Prisco (ITA) 0:5

60 kg/k (9 zaw.): Wanessa Orczyk – Daniela Golino (ITA), będą walczyć 11.07.

64 kg/k (8 zaw.): Wiktoria Tereszczak – Vinka (IND), będą walczyć 12.07.

75 kg/k (5 zaw.): Daria Parada – Sanamacha Chanu (IND), będą walczyć 13.07.

81 kg/k (6 zaw.): Martyna Jancelewicz – Medenova Salatanai (RUS) 0:5

+81kg/k (7 zaw.): Oliwia Toborek będzie boksować 13.07. ze zwyciężczynią spotkania Maria Kryvonis (UKR) – Ksenia Olifirenko (RUS).

56 kg/m (13 zaw.): Beniamin Zarzeczny – Lazar Arsic (SRB), będą walczyć 11.07.

60 kg/m (15 zaw.): Filip Szpakowicz – Lazar Pantic (SRB) 1r. RSC.

64 kg/m (17 zaw.): Krystian Szymański – Kursat Ozanutku (TUR), będą walczyć 11.07.

75 kg/m (9 zaw.): Igor Terlecki – Uros Draca (SRB), będą walczyć 11.07.

91 kg/m (6 zaw.): Mateusz Bereżnicki – Tibor Veres (HUN), będą walczyć 11.07.

Misk_2019.png

Ależ emocje czekały na kibiców i komitet powitalny PZB wczoraj na lotnisku Chopina w Warszawie! Opóźniony lot o 3 godziny, a później kilkugodzinne oczekiwanie na wydanie bagaży - których..... NIE BYŁO!!!! Łzy, stres i emocje mieszane z radości ze wspaniałych medali!!! WRÓCIŁY!!!! Elżbieta Wójcik, Sandra Drabik i oczywiście Karolina Koszewska!!!! 

 

eubc.jpg
Z brązowymi medalami z serbskiej Suboticy wrócą do Polski Igor Terlecki (75kg) i Mateusz Bereźnicki (91kg) oraz Wanessa Orczyk (60kg), Daria Parada (75kg) i Oliwia Toborek (+81kg). Wszyscy odpadli w półfinale 37 edycji turnieju juniorów „Golden Glove of Vojvodina”. 
 
W sobotnich pojedynkach Igor Terlecki (BKS Skorpion Szczecin) przegrał z Chorwatem Gabrijelem Veocziciem, a Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin) uległ Rosjaninowi Daniilowi Bridovi. 
 
- Stoczyłem z Wicemistrzem Europy sprzed dwóch lat wyrównany walkę, lecz przegrałem na punkty.  Zabrakło odrobiny precyzji – przyznał Igor Terlecki. 
 
W rywalizacji juniorek Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) przegrała z Ukrainką Aminą Abramovą, Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) z Sanamachą Chanu z Indii, zaś Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) z Rosjanką Kseniią Olifirenko. 
 
W serbskiej Suboticy, tuż przy granicy z Węgrami, walczyło łącznie 190 zawodniczek i zawodników z 22 krajów, urodzonych w latach 2001-2002. Oprócz Europejczyków przygotowujących się do mistrzostw kontynentu w dniach 2-11 września w Sofii, byli także Argentyńczycy, Brazylijczycy, Hindusi i Kazachowie. 
 
Od wtorku 16 lipca podopieczni nowego trenera kadry narodowej juniorów Krzysztofa Miałkiego trenować będą na zgrupowaniu w Grudziądzu. Na liście powołanych jest 13 zawodników.
oma_szkoa.png

Od października 2019r. – wraz z inauguracją nowego Roku Akademickiego osoby zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji szkoleniowych będą mogły zdobyć specjalizację trenera boksu II klasy. Zajęcia z tej dziedziny będą prowadzone na kierunku Wychowanie Fizyczne w ramach Wydziału Nauk o Zdrowiu w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

12646862_963944783682305_3637851620081195891_o.jpg

Karolina Koszewska wygrywa z Włoszką Assuntą Canforą 4:1 (29-28, 30-27, 30-27, 29-28, 28-29) i zdobyła złoty medal igrzysk europejskich w Mińsku!!!!

Kobiety przywożą więc trzy medale. Dwa brązowe i jeden złoty!!!!! W piątek brązowe medale zdobyły: Sandra Drabik i Elżbieta Wójcik.

Brawo, ogromne gratulacje dla zawodniczek oraz całego sztabu odpowiedzialnego za przygotowanie!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.