• Strona Główna
IMG_2948.jpg

- Czwarta edycja „Suzuki Boxing Night – Starcie Mistrzów” będzie wielkim wydarzeniem w polskim boksie olimpijskim i niesamowitą gratką dla kibiców – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego (PZB) przed wspaniale zapowiadającymi się zawodami 23 stycznia w Lublinie. Transmisja w TVP Sport.

Władze PZB, kierowane przez Grzegorza Nowaczka i Macieja Demela, wiceprezesa ds. organizacji i rozwoju, czynią wszystko, aby nasi pięściarze i pięściarki mieli jak najlepsze warunki przygotowań najpierw do kwalifikacji olimpijskich, a potem do Igrzysk w Tokio.
 
- W bardzo trudnym okresie udało się nam, jako Polskiemu Związkowi Bokserskiemu, zorganizować międzynarodowe zgrupowanie w świetnej obsadzie. W Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma we Władysławowie polscy bokserzy trenują m.in. z pierwszą reprezentacją Rosjan, w składzie której są gwiazdy ringu, Mistrzowie Świata Gleb Bakszi (75 kg) i Muslim Gadżimagomiedow (91 kg) – powiedział szef polskiego boksu olimpijskiego.
 
Uczestnictwo zawodników “Sbornej” uświetni wielkie wydarzenie jakim będzie „Suzuki Boxing Night IV – Starcie Mistrzów” w dniu 23 stycznia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
 
- Nasi reprezentanci mają możliwość trenowania z Rosjanami, czyli jedną z najmocniejszych reprezentacji na świecie. To idealny początek roku olimpijskiego. W bardzo dobrych warunkach, we własnym kraju mogą szykować się do kwietniowych kwalifikacji olimpijskich w Londynie. Cieszymy się, że w COS-ie Cetniewo są także inni bardzo mocni bokserzy z Jordanii, Litwy, Estonii i Czech – przyznał prezes Grzegorz Nowaczek.
 
Na ringu w Lublinie odbędzie się 15 walk w boksie olimpijskim seniorów. Transmisję przeprowadzi współpracująca z PZB stacja TVP Sport.
 
- Jak przystało na Starcie Mistrzów zaplanowaliśmy aż 15 pojedynków. Polacy będą walczyli z zagranicznymi rywalami, ale też chcemy pokazać telewidzom starcia między obcokrajowcami. To będzie wspaniała promocja naszego pięściarstwa olimpijskiego i jednocześnie wydarzenie na skalę światową. Cieszę się, że weźmie w niej udział liczna grupa podopiecznych selekcjonera naszej reprezentacji Walerego Korniłowa – powiedział szef Polskiego Związku Bokserskiego.
 
Na zgrupowaniu we Władysławowie przebywa liczna kadra narodowa Polski. Już wkrótce ogłoszony zostanie skład na galę w Lublinie.
 
A już w kwietniu wydarzenie jakiego nie było w historii polskiego boksu - Mistrzostwa Świata w kategorii juniorów w Kielcach.
PZB-DOBRE.jpg

Komunikat WS 1/2021 (2)

Drogie koleżanki, drodzy koledzy sędziowie

W nowym 2021 roku wydział sędziowski życzy wam dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz niezapomnianych turniejów i gal, na których podejmować będziecie trafne werdykty. 

W załączniku znajduje się komunikat z informacjami na temat sprawozdań z działalności w 2020 roku oraz zebrania przewodniczących wydziałów sędziowskich OZB.

Attachments:
File
Download this file (WS_NR_1_2021.pdf)WS_NR_1_2021.pdf
PZB-DOBRE.jpg

Zmiana organizacji pracy biura PZB

„Szanowni Państwo,

 

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia chcieliśmy poinformować, że biuro Polskiego Związku Bokserskiego w dniach 23-24 oraz 31 grudnia 2020r. będzie nieczynne.”

Treliski1.jpg

Dziś dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość o śmierci Mariana Trelińskiego, byłego pięściarza, medalisty Mistrzostw Polski, działacza oraz wielkiego pasjonata sportu.

Marian Treliński urodził się 15 września 1940 roku w Kielcach. Podczas swojej pięściarskiej kariery reprezentował klub Błękitni Kielce (1958-1973), w barwach krótego zdobył srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski (1967 Łódź, 1968 Poznań) w wadze 48 kilogramów oraz srebrne medale spartakiad gwardyjskich (1968 Erewań, 1969 Berlin).

Odznaczony między innymi srebrną odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, złotym medalem za zasługi w sporcie, złotą odznaką Polskiego Związku Bokserskiego. Sekretarz Okręgowego Związku Bokserskiego w Kielcach.

Do końca był aktywny w świecie boksu, jako sędzia uczestniczył w zawodach bokserskich na terenie województwa świętokrzyskiego i nie tylko. Zmarł w Kielcach w wieku 80 lat.

W imieniu Polskiego Związku Bokserskiego pragniemy złożyć najszczersze kondolencje na ręce rodziny oraz najbliższych zmarłego Mariana Trelińskiego.

Franco-Falcinelli.jpg

List gratulacyjny Prezydenta EUBC

Szanowny Panie Nowaczek,

Na koniec sezonu startowego, w imieniu Komitetu Wykonawczego EUBC, pragnę przekazać serdeczne gratulacje doskonałych wyników sportowych na Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Boksie, Budva 2020 oraz Mistrzostwach Europy Juniorów, Sofia 2020.

Jestem pełen uznania za odwagę i rzucenie wyzwania COVID 19 oraz wysyłanie Waszych sportowców na zawody. Proszę o przekazanie moich najgorętszych gratulacji dla bokserów, zdobywców prestiżowych medali z poniższej listy.

Z nadzieją na dalsze sukcesy przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia.

Z poważaniem
Franco Falcinelli
EUBC President

 

 

EUBC Youth European Boxing Championships Budva 2020

Złoty Medal:
Kubicki Alexas 51kg, Parada Daria 75kg
Srebrny Medal:
Rozkoszek Izabela 57kg
Brązowy Medal:
Kuczewska Natalia 48kg, Szeremeta Julia 60kg, Marcinkowska Barbara 69kg
EUBC Junior European Boxing Championships Sofia 2020

Złoty Medal:
Czerwinska Oliwia 75kg
Srebrny Medal:
Rutkowska Juliana 63kg, Bochen Weronika +80kg
Brązowy Medal:
Pawlik Nikolas 46kg, Kozak Aleksandra 48kg, Rewinska Kinga 66kg

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.