• Strona Główna
PZB-DOBRE.jpg

KONGRES WYBORCZY PZB

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z uchwałą 04/07/2020 Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego

z dnia 9.07.2020 r., uprzejmie informuję,

że w dniu 12.09.2020r. (sobota) w Warszawie,

odbędzie się

KONGRES WYBORCZY POLSKIEGO ZWIĄZKU BOKSERSKIEGO

 

- godz. 11.00 – I termin

- godz. 11.30 – II termin

 

W związku z powyższym wszystkie Okręgowe Związki Bokserskie są zobowiązane do przesłania – drogą elektroniczną – na adres PZB Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pism dotyczących imiennego składu delegatów – w formie listy – na w/w Kongres z ich Okręgów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.09.2020 r.

 

Lista musi zawierać:

- Imię i nazwisko delegata

- Numer telefonu delegata

- Adres elektroniczny do delegata

 

Do wszystkich Okręgów zostało wysłane wymagane zawiadomienie o miejscu, dacie i porządku obrad kongresu.

Okręgi są zobligowane do przekazania tych informacji swoim delegatom.

PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że zgodnie z uchwałą Zarządu PZB, nr 01/07/2020 z dnia 04 lipca 2020 r., ustalony został nowy ostateczny termin wnoszenia opłaty licencyjnej PZB 2020 r. Termin ten to 15 sierpień 2020 r.

Wznowienie licencji PZB po tym terminie, jest możliwe po dokonaniu rocznej opłaty wpisowej, która jest jednakowa dla wszystkich członków i wynosi 30zł.

 

Ostateczny termin opłat nie obowiązuje osób i klubów, które ubiegają się o wydanie licencji.

 

Z poważaniem,

Biuro PZB

SBNII11.jpg

Reprezentujący barwy RUSHH Kielce Mateusz Masternak wygrał wysoko na punkty z Ukraińcem Siergiejem Radchenko w zawodowej walce w kategorii 91 kg, która odbyła się w piątek na Gali Boksu Olimpijskiego – Suzuki Boxing Night II w Kielcach. Piątkowy event to wspólne przedsięwzięcie Polskiego Związku Bokserskiego i firmy Suzuki MotorPoland.

Po kilkunastu latach przerwy wrocławianin Mateusz Masternak wrócił do boksu olimpijskiego i dzięki staraniom władz PZB na czele z prezesem Grzegorzem Nowaczkiem, kontynuuje marzenia o występie i zdobyciu medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pod koniec poprzedniego roku były Zawodowy Mistrz Europy został Mistrzem Polski w Opolu, zaś w marcu w Londynie uczestniczył w europejskich kwalifikacjach olimpijskich. Turniej nie został dokończony z powodu pandemii koronawirusa.

 

W piątek, na wspaniale zorganizowanej gali boksu olimpijskiego, na scenie teatralnej Kieleckiego Centrum Kultury Mateusz Masternak stoczył walkę nierankingową z Siergiem Radchenko, który z bardzo dobrej strony pokazał się we wcześniejszych pojedynkach z Polakami, m.in. a Krzysztofem Głowackim, Adamem Balskim i Arturem Szpilką. Mateusz Masternak był zdecydowanie lepszy od ukraińskiego rywala i zasłużenie zwyciężył na punkty po 8 rundach. W 5 rundzie Radchenko był liczony przez sędziego Macieja Dziurgota.
 
 
 
To był piękny spektakl na deskach teatru, w roli głównej Masternak, a Radchenko tym razem był drugoplanowym aktorem. – Dzięki dobremu przygotowaniu i mojemu doświadczeniu udało się zwyciężyć. Czułem presję rywala, w każdej rundzie był niebezpieczny. Cieszę się, że miałem tutaj w Kielcach gromki doping – ocenił Mateusz Masternak, który otrzymał puchar od Wiceminister Sportu Anny Krupki.
 
   
 
Wcześniej na gali Suzuki Boxing Night II, transmitowanej na żywo w TVP Sport, rywalizowali najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki w boksie olimpijskim. To krajowa czołówka walcząca o wyjazd na przyszłoroczne Igrzyska do Japonii. W walkach kobiet, w wadze 51 kg Sandra Drabik pokonała Angelikę Krysztoforską, 57 kg Sandra Kruk wygrała z Kingą Szlachcic, a w starciu z udziałem Karoliny Koszewskiej i Elżbiety Wójcik w kat. 75 kg lepsza okazała się bardziej utytułowana i doświadczona Karolina Koszewska.
 
Pojedynki mężczyzn rozpoczęły się od walki w wadze 63 kg Damiana Durkacza ze Słowakiem Michalem Takacsem, który zastąpił kontuzjowanego Mateusza Polskiego. Pięściarz z Knurowa znów pokazał to, z czego jest znany, czyli boks bazujący na refleksie, odchylaniu, szybkości, sprycie itd. Po wygranej Polak mówił: - Takiej walki potrzebowałem, chociaż nie jestem mega zadowolony ze swojej postawy. Najważniejsze, że mogłem pokazać się na takiej gali i za to dziękuję Suzuki Motor Poland i Polskiemu Związkowi Bokserskiemu. A co do Igrzysk, powiem krótko – będę na Olimpiadzie w Tokio.
 
W kat. 69 kg Młodzieżowy Mistrz Polski Łukasz Zyguła pokonał 2:1 debiutującego w seniorskim boksie Mistrza Polski Juniorów Michała Jarlińskiego, który stylowo boksuje podobnie do Damiana Durkacza. – Spodziewałem się trudnej walki, Michał ładnie chodzi na nogach, więc wiedziałem, że muszę siąść na niego. Byłem przygotowany kondycyjnie, więc starałem się jechać cały czas do przodu – mówił Łukasz Zyguła.
 
W potyczce z udziałem kolegów klubowych z RUSHH Kielce i reprezentacji, w wadze 75 kg Bartosz Gołębiowski pokonał Daniela Adamca. W kategorii półciężkiej Mateusz Goiński okazał się lepszy od Sebastiana Wiktorzaka (rewanż za finał MP), a w superciężkiej ważący 117 kg Oskar Safaryan wygrał ze starszym od siebie Adamem Kulikiem (112,5 kg) 2:1. – Daliśmy z siebie wszystko, a wygrał lepszy. Pierwszy głód boksu zaspokojony i teraz czekam na kolejne wyzwania – przyznał Oskar Safaryan, zawodnik Concordii Knurów.
 
 
 
Suzuki Boxing Night II – wyniki (zwycięzcy na pierwszym miejscu)
51 kg Sandra Drabik – Angelika Krysztoforska 3:0
57 kg Sandra Kruk – Kinga Szlachcic 3:0
75 kg Karolina Koszewska – Elżbieta Wójcik 3:0
 
63 kg Damian Durkacz – Michal Takacs (Słowacja) 3:0
69 kg Łukasz Zyguła – Michał Jarliński 2:1
75 kg Bartosz Gołębiewski – Daniel Adamiec 3:0
81 kg Mateusz Goiński - Sebastian Wiktorzak 3:0
+91 kg Oskar Safaryan - Adam Kulik 2:1
 
Walka wieczoru 91 kg Mateusz Masternak – Siergiej Radczenko 80:71, 79:72, 80:71
 
 
PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

 

Zgodnie z uchwałą 01/06/2020 Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego

z dnia 8.06.2020 r., uprzejmie informuję, że w dniu 11.07.2020r. (sobota) w

Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie, przy ul. Łazienkowskiej 6A,

odbędzie się

KONGRES SPRAWOZDAWCZY POLSKIEGO ZWIĄZKU BOKSERSKIEGO za rok 2019

 

- godz. 11.00 – I termin

- godz. 11.30 – II termin

 

W związku z powyższym wszystkie Okręgowe Związki Bokserskie są zobowiązane do przesłania – drogą elektroniczną – na adres PZB Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pism dotyczących imiennego składu delegatów – w formie listy – na w/w Kongres z ich Okręgów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 06.07.2019r.

 

Lista musi zawierać:

- Imię i nazwisko delegata

- Numer telefonu delegata

- Adres elektroniczny do delegata

 

Do wszystkich Okręgów zostaną przesłane dokumenty związane z Kongresem.

Okręgi są zobligowane do przekazania ich swoim delegatom.

PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że zgodnie z uchwałą Zarządu PZB, nr 01/07/2020 z dnia 04 lipca 2020 r., ustalony został nowy ostateczny termin wnoszenia opłaty licencyjnej PZB 2020 r. Termin ten to 15 sierpień 2020 r.

Wznowienie licencji PZB po tym terminie, jest możliwe po dokonaniu rocznej opłaty wpisowej, która jest jednakowa dla wszystkich członków i wynosi 30zł.

 

Ostateczny termin opłat nie obowiązuje osób i klubów, które ubiegają się o wydanie licencji.

 

Z poważaniem,

Biuro PZB

Grzegorz_Nowaczek.jpg

- Profesjonalizm to cecha krajowego boksu olimpijskiego. Pokazaliśmy, że potrafimy zorganizować wspaniałą galę, a pięściarki i pięściarze zaprezentowali kawał dobrego boksu – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

W miniony piątek w Kielcach odbyła się druga odsłona Suzuki Boxing Night – wspólnego projektu PZB i współpracującej ze Związkiem firmy Suzuki Motor Poland. Na scenie teatru w miejscowym Centrum Kultury walczyli najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki boksu olimpijskiego, a w pojedynku wieczoru – na zasadach zawodowego pięściarstwa – Mateusz Masternak wygrał z Ukraińcem Sergiejem Radczenko.

- Jestem bardzo zadowolony, bowiem organizacyjnie udało się poprowadzić projekt od początku do końca na wysokim poziomie. Wspólnie z prezesem Suzuki Motor Poland Piotrem Dulnikiem marzyliśmy o takiej imprezie w tym trudnym czasie i zrealizowaliśmy cel. Profesjonalizm to cecha krajowego boksu olimpijskiego. Pokazaliśmy, że potrafimy zorganizować wspaniałą galę, a pięściarki i pięściarze zaprezentowali kawał dobrego boksu po mocnym okresie przygotowawczym na zgrupowaniach w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem i Cetniewie – stwierdził Grzegorz Nowaczek.

Kielczanin jest bardzo zaangażowany w rozwój krajowego pięściarstwa, bardzo mocno wspiera m.in. Mateusza Masternaka, byłego zawodowego mistrza Europy wagi junior ciężkiej, który po kilkunastu latach wrócił do boksu olimpijskiego z zamiarem wywalczenia awansu i zdobycia medalu olimpijskiego. Mateusz Masternak obecnie startuje w barwach bliskiego serca Grzegorza Nowaczka klubu RUSHH Kielce, jest też zawodowym żołnierzem. Przełożenie Igrzysk na 2021 rok sprawiło, że wrocławianin zaczął się wahać, czy nie wrócić na zawodowe ringi.

- W najbliższym czasie spotkam się z Mateuszem i wierzę, że ustalimy dogodne warunki dalszej współpracy. Oczywiście, że chcemy aby z nami został i dopiął swego, czyli stanął na olimpijskim podium. W strukturach PZB będzie ponownie Wydział Boksu Zawodowego, wkrótce ogłosimy nazwiska członków tego gremium i z pewnością dużo łatwiej będzie nam rozwijać polski boks olimpijski i jednocześnie wspierać zawodowy. Plany są ambitne, na razie wszystko fajnie się układa, nasz plan się sprawdza i oby tak dalej – uważa szef PZB.

Grzegorz Nowaczek ma nadzieję, że wspólnie z kierownictwem Suzuki Motor Poland oraz innymi sponsorami i partnerami odbuduje polską ligę bokserską. - Nie ukrywam, że mocna i profesjonalna liga to mój konik. Jeżdżę na spotkania, spotykam się z przedstawicielami różnych firm, bowiem chcę przygotować budżet na trzy lata działalności ligi. Jeśli uda się zabezpieczyć finansowo rozgrywki w takim okresie, wówczas wystartujemy. Żadnej daty nie będę podawał, bowiem w czasie pandemii jest wszystkim trudniej, chociaż jak pokazaliśmy z prezesem Dulnikiem można świetnie działać nawet w tych niesprzyjających okolicznościach. Marzy mi się start wielu klubów, dobre walki, pełne trybuny kibiców i transmisje telewizyjne. Polski boks olimpijski zasługuje na to, by go odbudować i by znów przynosił nam wszystkim wielką radość. Wszystkich kart jeszcze nie odkryliśmy...

SBN_II_KV_pio.jpg

Walki w boksie olimpijskim z udziałem najlepszych polskich zawodników i zawodniczek oraz pojedynek zawodowy Mateusza Masternaka z Siergiejem Radchenko! Już w piątek o g. 19:00 rozpocznie się Suzuki Boxing Night II w Kieleckim Centrum Kultury. – To będzie wielkie i wspaniałe widowisko pięściarskie – mówią Grzegorz Nowaczek, prezes PZB i Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. Transmisja w TVP Sport.

Dziś odbyła się konferencja prasowa połączona z oficjalnym ważeniem przed pierwszą galą boksu olimpijskiego w czasie pandemii koronawirusa, na której odbędzie się walka zawodowa (nie wlicza się do rankingu) pomiędzy Mateuszem Masternakiem a Ukraińcem Siergiejem Radchenko. Bokser RUSHH Kielce po kilkunastu latach wrócił na ring olimpijski z myślą o występie i sukcesie na Igrzyskach w Tokio. Jego rywalem będzie Siergiej Radchenko, który z bardzo dobrej strony pokazał się w kilku walkach z Polakami.

- Bardzo się cieszę, że wystąpię w głównej walce i chciałbym podziękować za możliwość boksowania na Suzuki Boxing Night II. Dla mnie to bardzo motywujące i zachęcające do dalszego rozwoju i podejmowania trudu sportowego. Jestem po bardzo dobrych przygotowaniach, a jutro będzie dzień, który – mam nadzieję – przejdzie do historii. Będę chciał stworzyć z Siergiejem dobre widowisko. Nikt z polskich pięściarzy nie miał z nim łatwiej przeprawy, a ja jestem człowiekiem, który lubi wyzwania i lubi odwracać rzeczy w drugą stronę. Głęboko wierzę, że to mi się uda – powiedział Mateusz Masternak. – Przyjechałem do Polski z wiarą, że w piątek będzie bardzo gorący bój – dodał Siergiej Radchenko.

Pomysłodawcami Suzuki Boxing Night (pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku w Warszawie) są Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland i Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego. Dzięki ich współpracy i zaangażowaniu w piątkowy wieczór najlepsi polscy bokserzy będą mieli okazję zmierzyć się w bezpośrednich starciach. Niestety zabraknie kontuzjowanego Mateusza Polskiego, a w tej sytuacji przeciwnikiem Damiana Durkacza w wadze 63kg będzie Słowak Michal Takacs.

- Nasza współpraca, zapoczątkowana w 2016 rok, rozwija się i obecnie działamy wspólnie na kilku płaszczyznach. Utworzyliśmy Top Team Team i wspieramy finansowo i logistycznie grupę zawodniczek i zawodników. Wiele osób pyta, jak będzie wyglądała przyszłość? Chcemy dalej wspierać polski boks olimpijski, aby zawodnicy mogli skupić się na treningach. Cykl Suzuki Boxing Night to ekskluzywne i prestiżowe gale, wysoka jakość sportowa i organizacyjna. Jutro będzie show – przyznał Piotr Dulnik

Szef PZB Grzegorz Nowaczek podziękował wszystkim zawodnikom i trenerom kadry narodowej za ciężką pracę wykonaną na zgrupowaniach w Cetniewie i Zakopanem. – W piątek telewidzowie i kibice obejrzą bardzo dobre walki, to będzie super widowisko i święto boksu w Polsce. Dziękuję prezesowi Suzuki Motor Poland za wspieranie nas, a jeszcze podpisujemy nowe umowy, mamy nowe projekty. Serdecznie dziękuję w imieniu całej rodziny bokserskiej.

- Jutro będziemy świadkami historycznej gali. Bardzo wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę organizacyjnie, ale jestem pewny, że to będzie nasz wspólny sukces. Ja również dziękuję Suzuki Motor Poland za pomoc polskiemu boksowi olimpijskiemu – mówi Maciej Demel, wiceprezes PZB.

W poszczególnych walkach w Kieleckim Centrum Kultury, poza głównym pojedynkiem Masternaka z Radchenko, będą boksować: 51 kg Sandra Drabik - Angelika Krysztoforska, 57 kg Sandra Kruk - Kinga Szlachcic, 69 kg Karolina Koszewska - Elżbieta Wójcik, 75 kg Agata Kaczmarska - Natalia Marczykowska, 63 kg Damian Durkacz - Michal Takacs, 69 kg Łukasz Zyguła - Michał Jarliński, 75 kg Bartosz Gołębiewski - Daniel Adamiec, 81 kg Sebastian Wiktorzak - Mateusz Goiński, +91 kg Adam Kulik - Oskar Safaryan +91 kg. W walce pokazowej młodzików spotkają się Kordian Cichowski i Maciej Marchel, brązowy medalista Mistrzostw Europy 2019.

 

Grzegorz_Nowaczek.jpg

Szanowni Państwo

Za nami Suzuki Boxing Challenge, projekt realizowany przez Polski Związek Bokserski wraz z naszym partnerem i sponsorem strategicznym firmą Suzuki Motor Poland oraz przy wsparciu Akademii Walki Pawła i Sebastiana Skrzecz, w ramach którego zorganizowany został trening online połączony z próbą ustanowienia rekordu Polski w tego typu treningu. Jeśli chodzi  o rekord to nadal trwa proces weryfikacyjny, jednak nie to jest dla mnie najważniejsze. Najważniejszy jest niesamowity odzew z jakim spotkał się nasz projekt. Widok sal treningowych, parków wypełnionych przez miłośników boksu, którzy zgromadzili się, aby wspólne świętować nasze wielkie święto, jakim jest Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego. Otrzymaliśmy setki zdjęć prezentujących młodych adeptów pięściarstwa , doświadczonych zawodników, trenerów, którzy w pocie czoła trenowali razem z nami podczas Suzuki Boxing Challenge. Do naszego projektu dołączyła się również Viceminister Sportu Pani Anna Krupka, której pragnę podziękować za przesłane życzenia oraz objęcie patronatem Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego. Patrząc na całość projektu najmocniej cieszy widok dzieciaków na salach treningowych. To właśnie one pokazują sens i cel naszych działań. Wszystkim osobom, które wzięły udział w projekcie pragnę z serca podziękować. Po raz kolejny pokazaliśmy jak silna jest rodzina polskiego boksu olimpijskiego.

Z poważaniem,
Prezes Polskiego Związku Bokserskiego
Grzegorz Nowaczek

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.