• Strona Główna
mateusz_polski_Wgry.png
W świetnym stylu nowy sezon rozpoczął Mateusz Polski (64kg). W węgierskim Debreczynie wygrał 3 walki i zdobył złoty medal tradycyjnego turnieju "Bocskai Istvan Memorial". Srebro zdobył Bartosz Gołębiewski (75kg). 
 
Finałowym rywalem Mateusza Polskiego (Róża Karlino) był Irańczyk Moslem Machsoudimalamiri. Polak wygrał z nim 4:1. 
 
- To była dobra walka! Werdykt 4:1, ale zwycięstwo zdecydowanie moje. Kibice zobaczyli wojnę na ringę. A w tej wojnie trzeba było pomyśleć, wygrał ten, który był mądrzejszy – mówi Mateusz Polski, który długo pauzował z powodu kontuzji, ale już wrócił do międzynarodowej rywalizacji i odniósł pierwszy sukces w 2019 roku. 
 
- Mateusz Polski wypadł bardzo dobrze w całym turnieju, a dziś był lepszy od rywala w każdej rundzie. Szkoda porażka Bartka Gołębiewskiego z mańkutem z Kazachstanu, ale miejmy nadzieję, że za miesiąc czy dwa to nasz zawodnik wygra z tym przeciwnikiem – powiedział nowy trener reprezentacji Biało-Czerwonych Ireneusz Przywara, z którym w Debreczynie współpracował Tomasz Różański trener klubowy Mateusza Polskiego. 
 
Bartosz Gołębiewski przegrał w finale z Kazachem Kulakhmetem Tursynbayem 0:5 i zdobył srebrny medal. 
 
W przyszłym tygodniu Polacy walczyć będą w turnieju w bułgarskiej Sofii. Między innymi w kategorii 64kg wystąpi Damian Durkacz, podopieczny Ireneusza Przywary z Concordii Knurów. Jako jedyny wygrał 2 pojedynki w meczach z rosyjską kadrą młodzieżową podczas zakończonego 3-tygodniowego wysokogórskiego zgrupowania w miejscowości Terskol.
konkurs_ofert.png

Polski Związek Bokserski ogłasza Konkurs Ofert na Organizację Zawodów Głównych Krajowych w roku 2019.

Oferty w formie pisemnej należy nadsyłać listem poleconym do dn. 17.02.2019r. (decyduje data wpływu do PZB) na adres Polskiego Związku Bokserskiego, 00- 659 Warszawa, ul. Koszykowa 51A/13.

Kompletna oferta powinna zawierać:

1. List intencyjny od organizatora

2. List intencyjny od władz miasta popierający organizację zawodów głównych

3. Opinię właściwego Okręgowego Związku Bokserskiego

4. Prezentację obiektu sportowego, w którym zostaną rozegrane zawody

5. Prezentację miejsc zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników podczas turnieju

6. Opis warunków logistycznych z miejsc zakwaterowania do miejsca rozgrywania zawodów

7. Preliminarz całości imprezy Ponadto elementami, stanowiącymi wzmocnienie oferty będą:

8. Informacja o mediach zaangażowanych w obsługę zawodów

9. Informacja o zabezpieczeniu rampy oświetleniowej na zawodów

10. Informacja o zabezpieczeniu konferansjerki na zawody

11. Informacja o zabezpieczeniu obsługi organizacyjnej (hostessy)

12. Informacja dotycząca imprez towarzyszących (występy, pokazy, itd.)

UWAGA: KONKURS OFERT NIE DOTYCZY:

OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY,

MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK,

MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK

ORAZ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW.

WYMIENIONE POWYŻEJ MISTRZOSTWA MAJĄ JUŻ ORGANIZATORÓW.

TERMINY ZAWODÓW GŁÓWNYCH KRAJOWYCH:

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW – 24.-30.11.2019

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET – 23.-28.10.2019

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – wrzesień 2019 (dokładny termin do ustalenia)

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI MĘŻCZYZN – 06.12.10.2019

PUCHAR POLSKI JUNIOREK – dokładny termin do ustalenia

PUCHAR POLSKI KADETEK – dokładny termin do ustalenia

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW – 27.-30.11.2019

PUCHAR POLSKI KADETÓW – 14.-17.11.2019

wiat.jpg
Angelika Krysztoforska (DKB Dąbrowa Górnicza, 51kg) i Natalia Marczykowska (Boxing Radom, 69kg) wystąpią w piątkowych walkach półfinałowych turnieju młodzieżowego U-22 im. Anatoliya Kolchina w białoruskiej Olszy. 
 
- W pojedynkach 1/2 finału naszymi rywalkami będą reprezentantki gospodarzy. Natomiast Agata Kaczmarska i Aleksandra Smuklerz (obie Radomiak Radom) spotkają się w piątkowym finale kategorii 75kg – mówi Natalia Marczykowska. 
 
Oprócz Polek i Białorusinek, w turnieju poświęconym pamięci Anatoliya Kolchina, byłego trenera reprezentacji Białorusi, którego zawodnicy zdobyli 4 medale podczas Mistrzostw Europy w 2010 roku (szkoleniowiec zmarł w 2013 roku), występują także młodzieżowcy gospodarzy, Rosji, Litwy i Włoch. 
 
Tegoroczna edycja jest 6 białoruskich zawodów. We wcześniejszych odbywały się tylko walki mężczyzn, z udziałem Białorusinów, Ukraińców, Łotyszy czy Mołdawian. 
 
Polskie bokserki przygotowują się w Orszy pod okiem trenera Marka Węgierskiego do Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn (roczniki 1997-2000), które 8 marca rozpoczną się w rosyjskim Władykaukazie. Finały 17 marca. 
Rosja-696x413.jpg
W położonej na wysokości 2133 m.n.p.m. rosyjskiej miejscowości Terskol, w pobliżu najwyższego szczytu Kaukazu (Elbrus, 5642 m), do sezonu przygotowuje się 8 naszych bokserów, w tym Mistrzowie Polski Damian Durkacz 64kg i Michał Soczyński 91kg. 
 
Oprócz nich z trenerem Markiem Chrobakiem przez w sumie 3 tygodnie pracować będą w regionie przy granicy z Gruzją – półfinaliści MPS 2018 Dominik Palak (60kg), Filip Wąchała (69kg) i Rafał Perczyński (75kg), Młodzieżowy Mistrz Polski Łukasz Zyguła (69kg), brązowy medalista MMP Witalij Burlak (81kg) i zwycięzca niedawnego Pucharu Polski Piotr Szczukowski (81kg). 
 
- Jeśli chodzi o aklimatyzację, przebiegła sprawnie, czuję się dobrze. Pracujemy nad techniką, planowane są również wyjścia w góry – mówi Damian Durkacz (Concordia Knurów), który w poprzednim roku w finale MP Seniorów oraz Młodzieżowych MP pokonał 2-krotnie Karola Kowala. 
 
- Mamy zaplanowane również wspólne treningi z rosyjskimi bokserami. Pierwszym celem są marcowe Mistrzostwa Europy U-22, ale głównym zadaniem jest zdobycie awansu na Igrzyska w Tokio – powiedział Michał Soczyński (PACO Lublin), który w poprzednim roku także zdobył dwa złote medale. W finale turnieju seniorów wygrał z Tomaszem Niedźwieckim, a w kategorii młodzieżowców pokonał Aleksandra Celejewskiego. 
 
Ośmiu zawodników, głównie z SAKO Gdańsk, pozostanie w Terskol w górach Kaukazu do 9 lutego. Później planowany jest start m.in. w 70 edycji turnieju „Strandja” w bułgarskiej Sofii. Zawody potrwają od 14 do 19 lutego. Wcześniej, w dniach 6-9 lutego, polskie zawodniczki i polscy zawodniczki wystąpią w węgierskim Debreczynie w 63 edycji „Bocskai Istan Memorial). 
karolina_michalczuk_.png
Turniej w Sofii w dniach 14-19 lutego będzie pierwszym tegorocznym międzynarodowym sprawdzianem kadry narodowej kobiet. – Do Bułgarii pojedziemy w 11-osobowym składzie – mówi trenerka reprezentacji Karolina Michalczuk. 
 
31 stycznia zakończyło się górskie ładowanie akumulatorów, czyli zgrupowanie w Zakopanem. W ostatnim tygodniu treningi prowadził Tomasz Różański, trener współpracujący z PZB. 
 
- Od 24 do 30 stycznia uczestniczyłam w kursie AIBA dla trenerów (AIBA 1-Star Coach Certification Course) w maltańskiej miejscowości Naxxar. To był bardzo pracowity czas, mieliśmy mnóstwo zajęć teoretycznych i praktycznych – powiedziała Karolina Michalczuk, która jako zawodniczka była multimedalistką Mistrzostw Świata i Europy. 
 
W połowie lutego kadra Biało-Czerwonych w 11-osobowym składzie wystartuje w mającym wieloletnią tradycję turnieju „Strandja” w Sofii. 
 
- Do Bułgarii pojadą zawodniczki z kadry młodzieżowej, które obecnie przebywają na turnieju w białoruskiej Orszy, ale też inne zawodniczki, jak np. doświadczone Sandra Drabik i Karolina Koszewska – dodała trenerka reprezentacji. 
 
Rywalizacja w Sofii będzie odbywała się w 8 kategoriach wagowych od 48kg do 75kg. Nie będzie dwóch najwyższych wag. 
 
- Zawodniczki, które dostaną nominację na marcowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy we Władykaukazie, już tydzień wcześniej udadzą się na zgrupowanie do Rosji. Tam na miejscu chcemy jeszcze doszlifować formę naszych aktualnie najlepszych pięściarek w wieku do 22 lat – mówi Karolina Michalczuk. 
 
Po MME U-22 Polki mają zaplanowany mecz seniorek z Ukrainą we Lwowie, a pod koniec marca rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorek. 
natalia_m.png
Za niespełna 1,5 miesiąca Rosja będzie organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-22. – W 2017 i 2018 roku zdobywałam brązowy i srebrny medal w tych zawodach, dlatego celem jest poprawa tych wyników – mówi Natalia Marczykowska. 
 
Zawodniczka klubu Boxing Radom w sierpniu skończy 20 lat, a już w swych osiągnięciach międzynarodowych ma 2 srebrny i brązowy medal MME oraz brązowy krążek z Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które w 2017 roku odbyły się w Indiach. Wszystkie sukcesy odniosła w kategorii 75kg, a obecnie walczy w wadze 69kg. 
 
- W najbliższym półroczu najważniejszym startem będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Rosji. Zdobywałam kolejno brązowy i srebrny medal, więc teraz marzeniem jest zwycięstwo w tym turnieju. Niedługo później są Mistrzostwa Polski Seniorek i w tych zawodach też będą miała sporo do udowodnienia – mówi Natalia Marczykowska. 
 
W półfinale ubiegłorocznych MP Seniorek w Grudziądzu przegrała z utytułowaną i bardzo doświadczoną Karoliną Koszewską. Obie zawodniczki uczestniczą obecnie w zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem. 
 
- Od początku stycznia pracowałam w klubie w Radomiu, a od 13 do 26 stycznia trenuję z reprezentacją Polski. Początek roku to czas pracy głównie nad kondycją, wytrzymałością i siłą, ale jak najbardziej ćwiczymy także technikę w parach czy sparingi zadaniowe – dodała srebrna medalistka MMP 2018. 
 
W poniedziałek Natalia Marczykowska, Angelika Krysztoforska (51kg), Agata Kaczmarska (75kg) i Aleksandra Smuklerz (75kg) wraz z trenerem kadry młodzieżowej Markiem Węgierskim wyjeżdżają na turniej na Białoruś. 
 
Natalia Marczykowska na co dzień jest uczennicą Technikum Weterynaryjnego Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Jej pięściarskim wzorem jest Amerykanka Claressa Shields, Mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro oraz 2-krotna Mistrzyni Świata i Zawodowa Mistrzyni Świata. 
cz1.png
Po zwycięstwach w Mistrzostwach Polski w 2017 roku, Jakub Słomiński (52kg), Mateusz Polski (64kg) i Bartosz Gołębiewski (75kg) w piątek wygrali w Człopie zawody o Puchar Polski. Tylko tych trzech pięściarzy triumfowało w obu turniejach w niewielkim, ale przyjaznym boksowi miasteczku w województwie zachodniopomorskim. 
 
Zawody w Człopie obserwował nowy trener kadry narodowej seniorów Ireneusz Przywara. 
 
W dzisiejszych walkach finałowych Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) pokonał Cezarego Leśko (BKS Olimp Lublin) 3:0, brązowy medalista Igrzysk Europy i Mistrzostw Europy Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) wygrał w 1 rundzie przez RSC z Mateuszem Baszą (TS Wisła Kraków), a Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) tradycyjnie stoczył wyrównany pojedynek z Rafałem Perczyńskim (KS SAKO Gdańsk) – sędziowie punktowali 2:1 dla Gołębiewskiego. 
 
- Spotkałem się po raz kolejny z tym przeciwnikiem boksującym z odwrotnej pozycji. Uważam, że kontrowałem walkę, miałem liczonego przeciwnika w drugiej rundzie. Przygotowuję się do zmiany kategorii, jestem w treningu siłowym, dlatego ciężko jeszcze o ocenę formy – mówił Jakub Słomiński, który niecałe 2 lata temu zwyciężył w Człopie w MP w wadze 49kg. 
 
Mateusz Polski stoczył 2 walki w PP i obu rywali pokonał w 1 rundzie. – Pierwszą walkę mogłem skończyć bardzo szybko. Już w poniedziałek wyjeżdżamy na 10-dniowe zgrupowanie do Zakopanego, a potem na turniej do Debreczyna – przyznał. 
 
W Pucharze Polski triumfowali także Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) 56kg, Filip Wąchała (KS SAKO Gdańsk) 69kg, Piotr Szczukowski (KS SAKO Gdańsk) 81kg, Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) 91kg oraz Adam Kulik (KS PACO Lublin) +91kg. 
 
Złote medale w PP zdobyło trzech aktualnych Mistrzów Polski – Jakub Słomiński, Jarosław Iwanow i Bartosz Gołębiewski. W finałach porażki ponieśli Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) – oddał walkowerem walkę z Filipem Wąchałą i w wadze 91kg Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – porażka 0:3 z Tomaszem Niedźwieckim.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.