• Strona Główna
PZB-DOBRE.jpg

Podział funkcji Zarządu PZB

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w dniu 18 września 2020 r., odbyło się pierwsze posiedzenie nowego Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego.

Jednym z punktów tego spotkana było przydzielenie funkcji poszczególnym członkom Zarządu PZB.

Poniżej przestawiam skład Zarządu wraz z pełnionymi funkcjami.

 1. Grzegorz Nowaczek – Prezes
 2. Maciej Demel - V-ce Prezes ds. Finansów i Organizacji
 3. Łukasz Dybiec - V-ce Prezes ds. Marketingu
 4. Sławomir Kozłowski - V-ce Prezes ds. Sędziowskich
 5. Zbigniew Maleszewski - V-ce Prezes ds. Wyszkolenia
 6. Krzysztof Mielczarek - V-ce Prezes ds. Planowania i Rozwoju
 7. Grzegorz Proksa - V-ce Prezes ds. Boksu Zawodowego
 8. Roman Ślagowski - V-ce Prezes ds. Zagranicznych / Sekretarz Zarządu
 9. Kazimierz Kiczyński - Przewodniczący Wydziału Sportowego
 10. Waldemar Pawlak - Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego
 11. Andrzej Goiński - Członek Zarządu
 12. Franciszek Jaszczyszyn - Członek Zarządu
 13. Jarosław Przygoda - Członek Zarządu
 14. Piotr Snopkowski - Członek Zarządu
 15. Krzysztof Sugier- Członek Zarządu                                                         

Wszystkim Panom gratuluje nowych funkcji i życzę samych sukcesów w pracy!

Sekretarz Generalny PZB
Cezary Jedliński

Prezes_Nowaczek.jpg

W sobotę 12 września odbył się kongres sprawozdawczo wyborczy Polskiego Związku Bokserskiego, podczas którego dokonano podsumowania oraz sprawozdania z działalności Zarządu oraz wyboru prezesa na kolejną kadencję. 

Kongres rozpoczęło sprawozdanie z działalności zarządu kadencji 2016-2020. Zgromadzeni delegaci otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję sprawozdania oraz obejrzeli prezentację podsumowującą działania dotychczasowego Zarządu. Po zakończeniu sprawozdania prezes Grzegorz Nowaczek otrzymał owację na stojąco od zgromadzonych delegatów.

Pozycja dotychczasowego prezesa Grzegorza Nowaczka była niezagrożona, co potwierdziły same wybory. Grzegorz Nowaczek był bowiem jedynym zgłoszonym kandydatem, a w głosowaniu jego kandydaturę jednogłośnie poparli wszyscy delegaci nie oddając ani jednego głosu przeciw i nie wstrzymując żadnego głosu. 

- Dziękuję zgromadzonym delegatom za głosy. Jest to dla mnie ogromny kredyt zaufania, który spłacę ciężką pracą i godnym reprezentowaniem Polskiego Związku Bokserskiego. Najbardziej cieszy mnie jednogłośny charakter wyboru, świadczy to bowiem o jedności środowiska bokserskiego w Polsce. Zgoda i ciężka praca to filary, na których możemy zbudować nową jakość polskiego boksu olimpijskiego.

Grzegorz Nowaczek pełni funkcję szefa PZB od maja 2019 roku, a podczas swojej krótkiej kadencji doprowadził m.in. do: rozwinięcia współpracy z firmą Suzuki Motor Poland, utworzenia programów stypendialnych oraz grupy Top Team, organizacji licznych eventów na czele z dwiema edycjami Suzuki Boxing Night. W tym czasie Polski Związek Bokserski sukcesywnie budował swoją pozycję na arenie międzynarodowej i dzięki ciężkiej pracy i świetnemu planowi marketingowo-organizacyjnemu otrzymał prawo do organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie, które odbędą się w Polskie w roku 2021.

 

eubc.jpg

Władze boksu na naszym kontynencie - European Boxing Confederation (EUBC) ogłosiły nowe terminy Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców. Turnieje odbędą się w listopadzie i grudniu w Bułgarii, Czarnogórze i we Włoszech.

EUBC zastrzegła jednak, że w obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa konieczne jest stałe monitorowanie wydarzeń w poszczególnych krajach. Dlatego nie można wykluczyć kolejnych zmian w harmonogramie ME.

Mistrzostwa Europy Kadetów (EUBC Junior European Boxing Championship) miały się odbyć początkowo w lipcu w stolicy Gruzji Tbilisi. Niestety na przeszkodzie stanęła pandemia. Nowe miejsce to stolica Bułgarii Sofia, a data – od 23 listopada do 3 grudnia.

- Prowadzona przeze mnie reprezentacja kadetów trenowała przez całe wakacje na trzech obozach: w Zakopanem, Giżycku i Wałczu. Za kilka tygodni chcielibyśmy wziąć udział w turniejach w Czechach i Serbii, mam nadzieję również zobaczyć krajową czołówkę podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. A po zgrupowaniu w Cetniewie pojedziemy, o ile sytuacja pozwoli, na ME do Bułgarii – mówi trener Krzysztof Szot.

Mistrzostwa Europy Juniorów (EUBC Youth European Boxing Championship) zostały przesunięte na 11-23 listopada w czarnogórskim mieście Budva. Pierwotnie planowane były od 22 kwietnia do 3 maja, ale wtedy nie mogły zostać rozegrane również ze względu na rozpowszechniającego się koronawirusa.

W nowym kalendarzu na 2020 roku widnieją również Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (EUBC U22 European Boxing Championship). Ich gospodarzem będzie włoskie miasto Olbia na Sardynii. Pięściarki i pięściarze walczyć tam będą o medale od 8 do 18 grudnia.

PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się Kongresem Wyborczym Polskiego Związku Bokserskiego, który odbędzie się 12.09.2020 (sobota) w Warszawie

przypominamy o:

konieczności terminowego zgłoszenia kandydatów na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Bokserskiego.

Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl i drogą tradycyjną na adres siedziby PZB: ul. Połczyńska 10, 01-378 Warszawa 

w nieprzekraczalnym terminie do 12.08.2020r. 

Formularz zgłoszeniowy dla kandydatów na Prezesa PZB znajduje się w załączniku poniżej.

oraz

konieczności terminowego zgłoszenia delegatów Okręgowych Związków Bokserskich.

Zgłoszenia należy dokonać drogą elektroniczną na adres PZB Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pism dotyczących imiennego składu delegatów – w formie listy – na w/w Kongres z ich Okręgów

w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.09.2020 r. 

Formularz zgłoszeniowy dla delegatów znajduje się w załączniku poniżej.

Prezes_Nowaczek.jpg

- Przyjęliśmy zasadę, że krok po kroku pracujemy na sukcesy polskiego boksu olimpijskiego. Mnóstwo już udało się zrealizować, ale wciąż przed nami wiele celów, w tym najważniejszy sportowy – Igrzyska Olimpijskie w Tokio – mówi Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, który na kolejną kadencję został wybrany podczas Kongresu Sprawozdawczo-Wyborczego PZB w Warszawie.

Grzegorz Nowaczek pełni funkcję szefa polskiego pięściarstwa olimpijskiego od maja 2019 roku. W krótkim czasie wspólnie z całym Zarządem PZB rozwinął krajowy boks pod wieloma względami – m.in. sportowo, organizacyjnie, marketingowo, promocyjnie.
 
- Wykonaliśmy bardzo dużo pracy, ale tylko w ten sposób możemy budować siłę polskiego boksu olimpijskiego. Związek musi funkcjonować jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, mające wiele ważnych działów. I tak jest u nas, a tymi „działami” są poszczególne reprezentacje kobiet i mężczyzn. Na początku pierwszej, krótki kadencji założyliśmy sobie cele i teraz punkt po punkcie realizujemy zadania. Udało się wiele zrobić, a nasze ambicje i chęci sprawiają, że na tym nie poprzestaniemy – powiedział Grzegorz Nowaczek.
 
Prezes Polskiego Związku Bokserskiego został wybrany na kolejną kadencję przez jednogłośną decyzją wszystkich. Do zarządu Związku wybrani zostali: Łukasz Dybiec, Maciej Demel, Kazimierz Kiczyński, Sławomir Kozłowski, Andrzej Goiński, Franciszek Jaszczyszyn, Zbigniew Maleszewski, Roman Ślagowski, Piotr Snopkowski, Waldemar Pawlak, Krzysztof Sugier, Grzegorz Proksa, Krzysztof Mielczarek i Jarosław Przygoda.
 
- Do najważniejszych osiągnięć Zarządu PZB zaliczyłbym: umocnienie i rozwijanie współpracy z firmą Suzuki Motor Poland, która jest naszym partnerem i sponsorem, powołanie flagowego programu jakim jest Suzuki Top Team – najlepsi zawodnicy i zawodniczki objęci są systemem stypendialnym, organizację 14 meczów międzypaństwowych w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, jak również Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego – czyli święta naszej dyscypliny sportu w Polsce. Suzuki Boxing Challenge to kolejny autorski projekt. Podpisaliśmy również umowę z Telewizją Polską. Nowa, reprezentacyjna siedziba mieści się obecnie przy ul. Połczyńskiej 10 w Warszawie, gdzie nasi pracownicy mają bardzo dobre warunki do pracy – przyznał Prezes Grzegorz Nowaczek.
 
Dzięki staraniom PZB, AIBA przyznała Polsce organizację Mistrzostw Świata Juniorów w Kielcach. Z powodu pandemii koronawirusa zawody zostały przełożone na wiosnę 2021 roku.
 
- W naszym kraju nie było nigdy zawodów pięściarskich tej rangi. Pandemia mocno pokrzyżowała plany w całym bokserskim świecie, ale wierzymy, że 10 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy wielki turniej młodzieżowy w Kielcach. Trochę wcześniej powinny zakończyć się europejskie kwalifikacje do Igrzysk. Wierzę, że kilkoro naszych reprezentantów wywalczy awans i wystąpi w Tokio. W momencie przerwania kwalifikacji ze względu na koronawirusa kilka osób było blisko zdobycia awansu. Ważne, że szerokie kadry narodowe przygotowują się do wznowienia międzynarodowej rywalizacji – dodał szef polskiego boksu olimpijskiego.
PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że Kongres Wyborczy Polskiego Związku Bokserskiego odbędzie się w dniu 12.09.2020r. o godz. 11:00 w hotelu Gromada Centrum w Warszawie Pl. Powstańców Warszawy 2.

 

1.jpg

„UCHWAŁA NR 01/08/2020
Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego
z dnia 5 sierpnia 2020r.

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego podejmuje uchwałę o następującej treści:

Czynne prawo wyborcze w Okręgowych Związkach Bokserskich mają tylko te podmioty, które nie zalegają z opłacaniem składek członkowskich w Okręgowych Związkach Bokserskich i w Polskim Związku Bokserskim.

Uchwała zostaje podjęta na podstawie przepisów statutowych PZB:

§1

1. Pozytywna opinia właściwego Okręgowego Związku Bokserskiego, o której mowa w §13 ust. 3 Statutu, może być wydana jedynie po stwierdzeniu zapłaty na rzecz właściwego Okręgowego Związku Bokserskiego składki członkowskiej należnej w roku, w którym klub sportowy uzyskał członkostwo we właściwym Okręgowym Związku Bokserskim.
2. Każdy uprawniony do ubiegania się o członkostwo w Polskim Związku Bokserskim przedkłada wraz z wnioskiem o uzyskanie członkostwa dowód zapłaty składki członkowskiej należnej w roku, w którym składany jest wniosek.
3. W wypadku braku zapłaty składki członkowskiej, o której mowa w ust. 2, Zarząd pozostawia bez rozpoznania wniosek o uzyskanie członkostwa w Polskim Związku Bokserskim do momentu uzupełnienia braku i wyznacza termin 14 dni do uzupełnienia braku, który jest liczony od dnia powiadamiania o braku osoby ubiegającej się o członkostwo. Po upływie ww. terminu Zarząd może przyjąć uchwałę odmawiającą przyjęcia do Polskiego Związku Bokserskiego.
4. Zapłacona składka członkowska, o której mowa w ust. 2:
a. podlega zaliczeniu na składkę w roku następnym, gdyby osoba składająca wniosek uzyskała członkostwa w Polskim Związku Bokserskim w roku następującym po tym, w którym złożyła wniosek,
b. podlega zwrotowi w wypadku podjęcia przez Zarząd uchwały odmawiającej przyjęcia do Polskiego Związku Bokserskiego

§2

1. Księgowa Związku Bokserskiego przed każdym posiedzeniem Zarządu przedkłada Prezesowi listę członków zwyczajnych, którzy kwalifikują się do wykluczenia na podstawie §19 ust. 2 pkt 2 Statutu.
2. Wraz z wykluczeniem członka zwyczajnego, Zarząd wskazuje delegatów, których mandat wygasł na podstawie §30 ust. 2 pkt 4 Statutu.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Attachments:
File
Download this file (Uchwała 01_08_2020.pdf)Uchwała 01_08_2020.pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.