• Strona Główna
LOGO_oglnopolskiego_dnia_boksu_olimpijskiego_1.jpg

- Pokażmy jak liczna i silna jest drużyna polskiego pięściarstwa olimpijskiego. W środę, 10 czerwca w Ogólnopolskim Dniu Boksu Olimpijskiego, pod hasłem Suzuki Boxing Challenge, podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu Polski w treningu online – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Boks olimpijski powraca w czasie pandemii koronawirusa, która na wiele tygodni wstrzymała organizację treningów, zgrupowań i turniejów. Za niecałe 2 tygodnie zawodniczki i zawodnicy, w różnym wieku, z całego kraju wezmą udział w wyjątkowych obchodach pięściarskiego święta.

- Wielkimi krokami zbliża się nasze święto - Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego. Jak co roku zachęcam do czynnego udziału poprzez organizację treningów pokazowych, medialnych oraz plenerowych. Jednocześnie w tym roku, mając na uwadze panującą sytuację spowodowaną koronawirusem, mamy dla Was coś zupełnie nowatorskiego i oryginalnego – powiedział szef PZB.

Grzegorz Nowaczek wyjaśnił, że z inicjatywy Akademii Walki prowadzonej przez Sebastiana i Pawła Skrzeczów, 10 czerwca pod hasłem Suzuki Boxing Challenge podjęta zostanie w Warszawie próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób uczestniczących w treningu online. Zajęcia poprowadzą m.in. vice-mistrz olimpijski z Moskwy Paweł Skrzecz oraz trenerzy seniorskich kadr narodowych, a razem z nimi trenować będzie cała bokserska Polska.

- Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w projekcie łączącym Biało-Czerwone pięściarstwo. Szczegóły opublikujemy w najbliższym czasie w osobnym poście – dodał prezes polskiego boksu olimpijskiego.

Patronat nad wydarzeniem objęła firma Suzuki Motor Poland, która ściśle współpracuje z Polskim Związkiem Bokserskim m.in. przy organizacji wydarzeń pięściarskich, wspomaga również kadrowiczów poprzez stypendia sportowe.

Znicz.jpg

Żegnaj Przyjacielu

W piątek 08.05 .2020 zmarł znany w  nie tylko  w regionie Pomorza  i Kujaw  były zawodnik Legi Chełmża i FAM Chełmno Grzegorz Łencki.

Urodził się 12.06.1966r w Chełmży. Swoją przygodę z boksem rozpoczął w latach 80-tych pod okiem trenera Jerzego Krzyżyńskiego. W swojej karierze stoczył ponad 120 walk z których znaczną część wygrał. Pięciokrotnie startował w Mistrzostwach Polski różnych grup wiekowych i tak: w roku 1984 w Koninie w grupie wiekowej U-19 wywalczył brązowy medal rok później w Szczecinie również U-19 wywalczył brązowy medal, ostatni raz stanął na najniższym stopniu podium na Mistrzostwach Polski senior w Jastrzębiu w 1990 roku. Dodać należy że wszytkie medale wywalczył w kategorii wagowej 48 kg. Jako senior z powodzeniem walczył w drużynie Fam Chełmno w rozgrywkach o wejście do II-ligi oraz w drugiej lidze, zwyciężał również w wielu ogólnopolskich turniejach.

W ostatnich latach ten skromny sympatyczny zawodnik przekazywał swoją wiedzę nabytą w ringu młodym adeptom klubu Legia Chełmża.

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego pragnie złożyć najszczersze kondolencie rodzinie oraz bliskim Zmarłego.       

Cześć Jego Pamięci.

   
Na zdjęciu: Grzegorz Łencki 1 z lewej             Na zdjęciu: Grzegorz Łencki 2 z prawej

PZB-DOBRE.jpg

- Reprezentacje pięściarek i pięściarzy są gotowe na podjęcie treningów w Centralnym Ośrodku Sportu. Przygotowaliśmy szczegółowy plan pracy z podziałem na grupy, oczywiście w warunkach całkowitej izolacji – mówi Paweł Pasiak, kierownik wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego.

Jako pierwsze otwarte zostaną ośrodki przygotowań olimpijskich w Spale i Wałczu. Kadra narodowa w boksie dotychczas najczęściej trenowała w COS Cetniewo, a także w Zakopanem i Giżycku. - Nasz główny ośrodek we Władysławowie na razie pozostaje zamknięty, ale liczymy, że wkrótce będziemy mieli możliwość trenowania w tym COS-ie. Dla nas, bokserów, są tam znakomite warunki do treningów, na czele z salą na stałe wyposażoną w sprzęt pięściarski. Ewentualne dodatkowe potrzeby sprzętowe zostaną zgłoszone przed rozpoczęciem zgrupowania – przyznał trener Paweł Pasiak, były selekcjoner żeńskiej drużyny narodowej.

Biało-Czerwoni już wcześniej złożyli w Ministerstwie Sportu deklarację wznowienia szkolenia w COS-ach. Dołączony został wykaz nazwisk zawodniczek i zawodników. - Przygotowaliśmy szczegółowy plan pracy z podziałem na grupy, oczywiście w warunkach całkowitej izolacji. W treningach brałoby udział siedem pięściarek i ośmiu pięściarzy oraz po jednym szkoleniowcu na kadrę. Harmonogram półtoragodzinnych zajęć został tak ustalony, aby grupy liczące po trzy-cztery osoby nie miały ze sobą kontaktu. Nawet posiłki mieliby w oddzielnych godzinach – zaznaczył kierownik wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego.

Paweł Pasiak podkreślił, że wszyscy bokserzy rozumieją powagę sytuacji i dostosują się do wszelkich wytycznych Ministerstwa Sportu oraz pracowników ośrodka. - Zdajemy sobie sprawę z konieczności całkowitej izolacji. W COS Cetniewo we Władysławowie wszystko można tak zorganizować, co wiemy z własnego doświadczenia, że kadra pięściarska nie będzie miała styczności z innymi reprezentacjami. W siłowni też jest wystarczająco miejsca dla pięciu osób, a jak podkreślam każdy trening odbywałby się w turach.

W planie zamieszczone zostały także godziny – trzy razy dziennie – dezynfekcji sprzętu sportowego itd. - W marcowych, europejskich kwalifikacjach olimpijskich w Londynie, ostatecznie przerwanych po trzech dniach z powodu pandemii koronawirusa, uczestniczyło 13 naszych reprezentantów – pięć zawodniczek i ośmiu zawodników. Ale nie zapominamy także o osobach z szerokiej kadry oraz o szkoleniu grup młodzieżowych. Chcemy, aby również kadeci czy juniorzy jak najszybciej wznowili szkolenie centralne. I jeśli nie w COS-ach, to w klubach, które dysponują odpowiednią infrastrukturą hotelową i treningową. Odpowiednie zapytanie, z inicjatywy prezesa PZB Grzegorza Nowaczka, zostało wystosowane do okręgów i kilka klubów zaoferowało chęć organizacji takich zgrupowań dla kadr młodzieżowych – poinformował Paweł Pasiak.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokończone zostaną kwalifikacje do IO. Na maj planowany był turniej światowy w Paryżu. - Z uwagi na charakterystykę przygotowań w boksie liczymy na to, że kadry będą mogły jak najszybciej wznowić przygotowania w szerszym składzie" - podkreślił szkoleniowiec.

PZB-DOBRE.jpg

Zmiany zasad i godzin działania biura PZB

 

Szanowni Państwo,

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego na trenie RP,

uprzejmie informujemy o zmianach zasad i godzin działania biura PZB.

W trosce o zdrowie Państwa oraz naszych pracowników,

prosimy o powstrzymanie się od odwiedzin biura PZB.

Wszystkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie lub poprzez e-mail.

Do odwołania biuro będzie działało na następujących zasadach.

Dyżury telefoniczne - wtorki i czwartki w godzinach 9:00 – 14:00.

Kontakt e-mail we wszystkie dni – poczta obsługiwana będzie na bieżąco.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 

Z poważaniem,

Biuro PZB

PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

 

Na stornach Ministerstwa Sportu zamieszczono informacje dotyczące III Etapu Odmrażania Sportu. Poniżej zamieszczamy skrót tej wiadomości, pełna treść dostępna jest pod adresem: https://www.gov.pl/web/sport/rusza-iii-etap-odmrazania-polskiego-sportu

18 maja rusza III etap nowej sportowej rzeczywistości, który zakłada otwarcie sal i hal.

 

Otwarcie sal i hal sportowych

Od 18 maja będą udostępnione sale i hale sportowe.  Limity osób, które będą mogły jednocześnie korzystać z danego obiektu, zostały dostosowane do ich powierzchni.

Powierzchnia

Liczba osób korzystających

Liczba trenerów

do 300 m²

12

1

od 301 m² do 800 m²

16

2

od 801 m² do 1000m²

24

2

powyżej 1000m²

32

3

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo w salach i halach sportowych będą obowiązywać zasady takie jak:

 • weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca),
 • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
 • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
 • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
 • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
 • szczegółowe wytyczne Polskich Związków Sportowych dotyczące formuły prowadzenia zajęć.

 

 

Wytyczne Polskiego Związku Bokserskiego dotyczące formuły prowadzenia zajęć znajdziecie Państwo w pliku PDF dołączonym do tego artykułu.

 

Dołączamy również OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA I BRAKU OBJAWÓW ZAKAŻENIA CHOROBĄ COVID – 19, które powinno być podpisane przed przystąpieniem do treningów, przez zawodników lub opiekunów prawnych zawodników nieletnich.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem PZB: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PZB-DOBRE.jpg

Szanowni Państwo,

Uruchomiony został program wsparcia Doraźnego dla Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią ogłoszenia i korzystania z funduszy na wsparcie Państwa działalności.

Poniżej zamieszczamy skrót tej wiadomości, pełna treść dostępna jest pod adresem: https://www.niw.gov.pl/nasze-programy/program-covid-19/

Program Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 

Program Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 to pomoc finansowa dla organizacji, które zostały poszkodowane w wyniku epidemii koronawirusa. Celem Programu jest doraźne wsparcie instytucjonalne dla organizacji i pomoc przy inicjowaniu lokalnych działań, które mają służyć walce ze skutkami epidemii.

Dotacje będą przyznane w ramach dwóch priorytetów. Środki finansowe można przeznaczyć na:

 1. Działania wspierające (Priorytet 1): Uzupełnianie zadań administracji publicznej, których celem jest przeciwdziałanie COVID-19
  w społecznościach lokalnych;
 2. Bezpieczeństwo NGO (Priorytet 2):

o    Realizację działań, które musiały zostać wstrzymane przez epidemię (Nie dotyczy zadań publicznych/projektów realizowanych ramach Programów: PROO, FIO, ROHiS, Korpus Solidarności);

o    Realizację działań, które umożliwią dalsze funkcjonowanie organizacji;

o    Zakup sprzętu i materiałów, które są niezbędne do realizacji powyższych działań;

o    Wynajem siedziby lub lokalu do realizacji działań.

Maksymalna kwota dotacji w Priorytecie 1 wynosi 50 tys. zł, a Priorytecie 2 – 40 tys. zł.

Celem Programu jest jak najszybsze wsparcie organizacji wymagających pomocy. Dlatego procedury przyznawania dotacji zostały uproszczone, a składane wnioski będą rozpatrywane na bieżąco. Przy aplikowaniu nie jest wymagany wkład własny. Budżet Programu to 10 milionów złotych.

Nabór wniosków jest prowadzony od 12 maja 2020 r., od godz. 12:00.

W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W załączonych plikach pod artykułem, znajdziecie Państwo materiały niezbędne do przygotowania i złożenia wniosku w sprawie dotacji – wzór umowy, wzór wniosku COVID 2020, wzór sprawozdania, kata oceny formalnej i merytorycznej oraz treść Programu. Nabór prowadzony jest przez System Obsług Dotacji (https://generator.niw.gov.pl/)

 

  

  

  

  

  

PZB-DOBRE.jpg

W dniu 30 kwietnia 2020 r. odbyła się w formie telekonferencji, pierwsza Rada Związku PZB w skład której wchodzą Prezesi lub przedstawiciele Okręgowych Związków Bokserskich oraz reprezentanci Zarządu PZB.

 

Teamami tego spotkania było:

 

 1. Funkcjonowanie PZB w czasie pandemii.
 2. Plany i możliwości realizacji systemu szkolenia.
 3. a) Przygotowanie spisu klubów dysponujących kompleksową bazą sportową (baza treningowa, baza noclegowa)
 4. Ustalenie kalendarza wyborczego PZB 2020 r.
 5. Plany organizacyjne PZB na II półrocze 2020 r.

 

W imieniu Pana Prezesa Grzegorza Nowaczka oraz Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego pragnę podziękować za 100 % frekwencję oraz aktywność i zaangażowanie w czasie tego spotkania.

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną i koniecznością ustalenia oraz zorganizowania wielu tematów i działań, podjęto decyzję o przeprowadzaniu cyklicznych spotkań Rady Związku.

Najbliższa telekonferencja zaplanowana jest na 14 maja 2020 r godz. 17:00.

 

Cezary Jedliński

Sekretarz Generalny PZB

JAN_DYDAK.jpg

W piątek 27 marca, w pierwszą rocznicę śmierci Jana Dydaka, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Sławomir Kozłowski w imieniu swoim, Zarządu PZB i środowiska pięściarskiego złożył w Słupsku kwiaty na grobie brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Seulu w wadze półśredniej. Nie zabrakło również Kazimierza Adacha, brązowego medalisty olimpijskiego z Moskwy, czy prezesa SKB Energa Czarni Słupsk Marka Pałuckiego.

Jan Dydak zmarł 27 marca 2019 roku po ciężkiej chorobie, miał 50 lat. Na olimpiadzie w 1988 roku był najmłodszym z czwórki polskich brązowych medalistów w boksie. Kilka miesięcy starszy od niego był Andrzeja Gołota (także rocznik 1968, waga ciężka), z kolei Henryk Petrich (średnia) i Janusz Zarenkiewicz (superciężka) urodzili się w 1959 roku.

Bardzo dobrze Jana Dydaka znali Sławomir Kozłowski, będący obecnie wiceprezesem ds. Sędziowskich PZB, i Kazimierz Adach – brązowy medalista IO w Moskwie w 1980 roku w kategorii lekkiej, jak również prezes słupskiego klubu Marek Pałucki, 3-krotny Mistrz Polski w kat. superciężkiej. Dziś złożyli kwiaty na grobie Jana Dydaka.

- Z powodu pandemii koronawirusa nie odbędzie się zaplanowany na sobotę 28 marca I Memoriał Jana Dydaka – mecz bokserski SKB Energa Czarni Słupsk – Niemcy w Hali Gryfia. Polski Związek Bokserski dołoży wszelkich starań, aby spotkanie doszło do skutku w momencie, kiedy sytuacja w kraju pozwoli na organizowanie wydarzeń sportowych – mówi Maciej Demel, wiceprezes ds. Organizacji i Rozwoju PZB.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.